آرینا سابالنکا به جمع چهار تیم آخر در کانکون صعود کرد فینال WTA

پیروزی با تأخیر باران در فینال WTA، آرینا سابالنکا را در آستانه تکمیل رتبه بندی شماره 1 پایان فصل تور قرار داد.

نفر اول سابالنکا با ست های 6-2، 3-6، 6-3 النا ریباکینا از قزاقستان را شکست داد و به نیمه نهایی در کانکون مکزیک راه یافت.

اگر سابالنکا، ایگا شویتک لهستانی را شکست دهد، بلاروسی مطمئناً سال را در صدر ریتینگ ها به پایان خواهد رساند.

سابالنکا، قهرمان آزاد استرالیا، در گروه باکالار با رکورد 2-1، پس از جسیکا پگولا (3-0) نفر پنجم، دوم شد. در نیمه نهایی دیگر، پگولا و کوکو گاوف نفر سوم در یک مسابقه کاملا آمریکایی شرکت خواهند کرد.

در دو دیدار اخیر گروه چتومال، سویتک با ست‌های 6-1 و 6-2 مقابل اونز جابور تونسی نفر ششم شکست خورد و این سری را با نتیجه 3-0 کامل کرد. گاوف با غلبه بر مارکتا وندروسووا از جمهوری چک رتبه هفتم را با ست‌های 5-7، 7-6 (4) و 6-3 در رده دوم گروه قرار داد.

ریباکینا گروه چتومال را با نتیجه 1-2 در رده سوم قرار داد و در دو بازی از سه بازی خود شکست خورد. ماریا ساکاری یونانی در رده هشتم 0-3 پیش افتاد.

در دیداری که روز پنجشنبه قطع شد، سابالنکا با ست های 6-2 و 3-5 ریباکینا را شکست داد. ریباکینا ست دوم را بست اما سابالنکا سرویس را شکست تا ست سوم را باز کند و پس از آن به چالش کشیده نشد.

سابالنکا گفت: “این یک مبارزه واقعا سخت در شرایط بسیار سخت بود.” مهم نیست که چه باشد، من بسیار خوشحالم که توانستم این برد را کسب کنم.

قبل از شروع بازی، گاوف تنها یکی از 11 امتیاز سرویس دوم را در ست اول مقابل وندروسووا به دست آورد و تنها 39 درصد از امتیاز کلی سرویس خود را به دست آورد.

گاوف علیرغم انجام 38 خطای غیر اجباری به پیروزی رسید. این اختلاف با برتری 31-25 گاوف در بین برندگان جبران نشد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

گاوف گفت: «احساس می‌کردم که باید از میدان عبور کنم. او بازیکن بسیار سرسختی است. وقتی از سرعت او پیروی می‌کنید و اجازه می‌دهید شما را به سمت دیگر حرکت دهد، سخت است. و من با او بازی کردم، این سومین بار است که من این را می‌دانم.

“اما مطمئناً سخت است که در باد هر چقدر که می خواهید تهاجمی باشید، زیرا پرش ها عجیب هستند و توپ در حال حرکت است. بنابراین خوشحالم که این تنظیم را انجام دادم و وقتی از دست دادم خیلی ناامید نشدم. امیدوارم نتیجه بدهد. برای دریافت یک جایزه خوب بروید.”

Pegula 2-1 بر Gauff برتری دارد و این زوج امسال دو مسابقه تقسیم کرده اند. Świątek و Sabalenka نیز در سال 2023 دو بازی مشترک داشتند که به Schwiątek برتری حرفه ای 5-3 داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *