آنتوان دوپون فرانسوی برای رویارویی با آفریقای جنوبی با کلاه ایمنی رقابت می کند | جام جهانی راگبی 2023

آنتوان دوپون، کاپیتان تیم ملی فرانسه، پس از اینکه به دلیل شکستگی استخوان گونه، از سرگیری تمرینات کامل محروم شد، در رقابت با آفریقای جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی راگبی است.

تیم میزبان خود را برای رویارویی با اسپرینگ باکس قهرمان جهان در ورزشگاه دو فرانس آماده می کند و بازگشت اسکرام-هاف تاثیرگذار آنها امیدهای آنها را برای صعود به چهار تیم آخر افزایش می دهد.

این بازیکن 26 ساله که روز دوشنبه به ملاقات فردریک لوورز جراح خود در تولوز رفت، گفت: از امروز، آنتوان دوپون برای ادامه تمرینات راگبی خود آزاد شده است.

برونو بوساگول پزشک تیم فرانسه گفت: لس آبی “آنها در مورد استفاده از کلاه ایمنی برای دوپون بحث می کنند و او گفت که شماره 9 تولوز روز سه شنبه تمرینات کاملی خواهد داشت.” بوساگل روز دوشنبه گفت: مصدومیت او عواقب منفی نداشت و او به سرعت توانست سرعت جلسات خود را با مربیان بدنی افزایش دهد.

او در حال حاضر به طور معمول تمرین خواهد کرد، اما ما این کار را هوشمندانه انجام خواهیم داد. تماس و تسریع تمرین خیلی سریع اتفاق می افتد، ما سه روز (قبل از اعلام تیم) فرصت داریم تا او را آزمایش کنیم و واکنش او را ببینیم… آنتوان جلوتر از زمان “برای ما غیرقابل تصور است که کوچکترین خطری را بپذیریم.”

دوپون در صورت بازی مقابل اسپرینگ باکس می‌تواند از روسری محافظ استفاده کند، اما بوساگول گفت که این کار در حال انجام است و در این هفته تصمیم‌گیری خواهد شد. او گفت: «ما در مورد استفاده از کلاه ایمنی صحبت می کردیم.

ما در حال کار روی این موضوع هستیم، او این نوع حفاظت را آزمایش کرده است. او باید بتواند با آن تمرین کند بدون اینکه شنوایی یا بینایی او بدتر شود. ما باید به آنتوان کمک کنیم تا به بهترین فرم ممکن برسد. ما باید در کنار او باشیم تا بتواند به بهترین شکل وارد انتخابات شود.»

فابین گالتیه، سرمربی تیم فوتبال ایتالیا، پس از پیروزی جمعه گذشته مقابل ایتالیا، گفت که هیچ بازیکنی را پس از مصدومیت برنمی‌گرداند و گفت: اگر بازیکنی را وارد زمین می‌کنیم به این دلیل است که توانایی بازی او را تایید کرده‌ایم.

دوپون در یک چالش رودررو توسط یوهان دیسل، کاپیتان نامیبیا، در جریان پیروزی 96-0 استخر در 21 سپتامبر مصدوم شد و روز بعد تحت عمل جراحی قرار گرفت. پیروزی مقابل آتزوری در لیون صعود آنها را از گروه A تایید کرد. شماره 9 ماکسیم لوکو ثابت کرده است که در کنار هم باشگاهی خود در بوردو، متیو ژالیبرت، یک زیرمجموعه توانا است.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

فاف دکلرک، هافبک اسکرام آفریقای جنوبی، روز دوشنبه در پاسخ به این سوال که آیا امیدوار است دوپون در این آخر هفته بازی کند، گفت: “این کاملاً عالی است که فرانسه او را بازگردانده است… شخصاً برای من، بازی با یکی از بهترین های جهان همیشه عالی است. با این حال، اگرچه او بازیکن بسیار خطرناکی است، اما ما خود را برای بازی نه تنها مقابل او، بلکه در برابر فرانسه نیز آماده می کنیم.

در همین حال، ژولین مارشان، هوکر فرانسوی، به دلیل مصدومیت از ناحیه ران در دیدار افتتاحیه مقابل نیوزلند، از میادین دور شد. بوساگل گفت: “او به پیشرفت خود ادامه می دهد، اما بعید است که او را در مقابل آفریقای جنوبی ببینیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *