تنیس
آندری روبلف از قدرت استفاده می کند تا الکس دی میناور مورد علاقه خانگی خود را حذف کند  اوپن استرالیا 2024

آندری روبلف از قدرت استفاده می کند تا الکس دی میناور مورد علاقه خانگی خود را حذف کند اوپن استرالیا 2024

امیدها برای پیروزی داخلی در اوپن استرالیا در یک عصر بادخیز در ملبورن زمانی که آندری روبلف، بازیکن شماره 5، الکس دی میناور را در مرحله یک شانزدهم نهایی شکست داد، از بین رفت.

دی میناور پس از گرفتن ست های دوم و سوم روی نیمکت بود و در ست چهارم به دنبال شاداب تر از بازیکنان بود، اما روس سطح دیگری برای ورود به یک درگیری حماسی یکشنبه شب 6-4، 6-7 (5) پیدا کرد. ، 6-همه. -7 (4)، 6-3، 6-0 در 4 ساعت و 14 دقیقه.

نتیجه به این معنی است که دی میناور برای سومین سال متوالی در چهارمین دوره از مسابقات خارج شد و به خشکسالی 48 ساله مردان استرالیایی در مسابقات گرند اسلم خانگی خود ادامه داد.

پس از اینکه یکی از بهترین گلزنان تنیس جهان در ست های چهارم و پنجم، سبک تهاجمی تری را در پیش گرفت، کاری که دی میناور نمی توانست انجام دهد، نمایش قدرت فوق العاده ای ایجاد کرد که بیش از 14000 طرفدار را در راد لاور آرنا ساکت کرد.

دی میناور گفت: «او رها کرد، شروع به تاب خوردن کرد و توپ‌ها وارد شدند. “این مسابقه ای نبود که من از لحاظ فیزیکی باختم، بلکه فقط راکت را از من گرفتند. در بازی 10، او ایستاده بود و از سراسر زمین شوت می کرد.”

روبلوف گفت که خستگی ایجاد شده او را مجبور کرد رویکرد خود را تغییر دهد. شروع کردم به خودم گفتم: نه، امروز میمیری، اما همه کارها را انجام خواهی داد. سپس به نوعی شروع به بازی بهتر و بهتر کردم، انرژی بیشتری پیدا کردم و توانستم برنده شوم.”

روس در ست پایانی 9 برنده را شکست و تنها 4 خطای غیراجباری مرتکب شد و سه بار سرویس استرالیایی را شکست و قلب بسیاری از تماشاگران را شکست. او این کار را کرد، اگرچه بعداً اعتراف کرد که درد دارد.

او گفت: “من فقط سعی می کردم به آن فکر نکنم، فقط سعی کردم به خودم فشار بیاورم.” “گریه نکن، برای خودت متاسف نشو.”

با توجه به رکورد قبلی بین بازیکنان، کمتر کسی می توانست یک طرفه بودن نتیجه را پیش بینی کند.

استرالیایی سه بازی از پنج مسابقه قبلی این زوج را برده بود، اما رویارویی قبلی در مسابقات مسترز 1000 سال گذشته در پاریس در سه ست راه روسی را طی کرد.

این مسابقه در داخل سالن برگزار شد، اما سقف ورزشگاه راد لاور آرنا قبل از این مسابقه در پی بارش باران در اوایل روز یکشنبه باز شد. پس از وزیدن باران در این غروب سرد، باد موهای روبلف را پر می کرد و با شلیک توپ او ویرانی ایجاد می کرد.

بازیکن روس در بازی اول دو بار خطا کرد. این منجر به حرکات خشمگین روبلوف رنگارنگ شد که راکت پرتاب می کرد، با عصبانیت فریاد می زد و سرش را تکان می داد که در داخل و خارج با شیاطین می جنگید.

او گفت: «بهتر است در حال حاضر در ذهنم نباشم. “این مثل یک فیلم ترسناک است.”

او همچنان ادامه داد و رکورد پایه او در بازی چهارم به وضوح قابل مشاهده بود. زرادخانه روبلف موتور محرکه این مسابقه بود، هرچند که استرالیایی مدت کوتاهی بعد بازی را به تساوی کشاند.

روبلف در سال 2020 به 10 نفر برتر راه یافت و از آن زمان تاکنون یکی از برترین اجراکنندگان این تور بوده است. فورهند قدرتمند او به استرالیایی فشار آورد که فقط 53 درصد از سرویس های او را در طول مسابقه زد. ورزشگاه Rod Laver Arena پر از گاز شد زیرا یک خطای مضاعف در نقطه تنظیم ابتکار عمل را به بازدیدکنندگان داد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

الکس دی میناور با کسب تای بریک ست های دوم و سوم را برد. عکس: جولیان فینی/گتی ایماژ

اما سه پیروزی دی میناور در برابر 10 بازیکن برتر در ماه گذشته نشان داد که بازیکن در فرم خوبی قرار دارد و عزم ثابت او در تضاد بارز روسی پر زرق و برق بود.

تلاش او در کنار شوت های دیدنی او را به ست دوم رساند که در دقیقه 73 به ماراتن تبدیل شد. نکته قابل توجه این بود که پس از انحراف فورهند روبلوف به سمت صندلی داور، یک کشش تا مچ پا در اطراف تیرک تور ایجاد شد.

شاید تا اینجای مسابقات این شات بود. و استرالیایی به حمله رفت و دومین تساوی را برد تا دو ست بر یک پیش بیفتد و حرکات روس منظم تر شد.

اما پس از آن پیچ و تاب. اگرچه حرکات او با پیشرفت ست چهارم محدود به نظر می رسید، روبلف تهاجمی تر شد و استرالیایی تا حد زیادی یک تماشاگر باقی ماند.

دی میناور گفت: «فکر می‌کردم به ست پنجم می‌رویم و می‌توانم او را از نظر بدنی بیرون بیاورم، اما در بازی اول چند امتیاز متوسط ​​بازی کردم و او دو امتیاز واقعاً خوب به دست آورد. فوق الذکر.

یکدفعه من پشت توپ هشت هستم و در حال بازی کردن بودم و بله، او هم آزاد شد.

روبلف با وجود اینکه 9 بار پیش از این به این مرحله رسیده بود هرگز از یک چهارم نهایی گرند اسلم عبور نکرده بود و سال گذشته اعتراف کرد که بخش ذهنی بازی یک مبارزه مداوم بود.

او اکنون با جانیک سینر، بازیکن شماره 4 دیدار می کند، تنها بازیکنی که هنوز یک ست را ترک نکرده است. روسی در شش بازی خود فقط دو بار پیروز شد. او گفت: “او آخرین بار مرا کتک زد، بنابراین نمی دانم چه بگویم.” “به نظر می رسد من در مشکل هستم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *