فوتبال
آکروباتیک گارناچو منچستریونایتد را آتش زد و آتش اورتون را خاموش کرد |  لیگ برتر

آکروباتیک گارناچو منچستریونایتد را آتش زد و آتش اورتون را خاموش کرد | لیگ برتر

اورتون به خاطر یک رکورد کسر 10 امتیاز در احساس بی‌عدالتی می‌سوخت که وقتی به نظر می‌رسید که تیم شان دایچ از آن‌ها سبقت گرفته بود، ترس سقوط را دوباره برانگیخت. منچستریونایتد در عوض عملکردی خونسرد و غیرقابل انکار داشت و در نتیجه از بزرگترین برد خود در فصل لذت برد.

هفت پیروزی قبلی تیم اریک ده هاگ در لیگ در این فصل، همگی با اختلاف یک گل به دست آمده بود، اما در اینجا آنها در نهایت در مقابل تیمی از اورتون که از سنگین ترین تحریم های ورزشی تاریخ لیگ برتر درگیر شده بود، به برنده های راحت دست یافتند. یک ضربه فوق العاده از بالای سر آلخاندرو گارناچو، یونایتد را به یک پیروزی چشمگیر رساند. کوبی ماینو، 18 ساله، قبل از اینکه مارکوس راشفورد در نیمه دوم پنالتی بازی را برای تیم میزبان به ارمغان آورد، در اولین بازی خود عملکرد بسیار خوبی داشت. آنتونی مارسیال با اولین گل خود در پایان فصل خوش درخشید.

شاگردان دایچ موقعیت‌های خوبی خلق کردند و در شرایط منحصر به فردی که آنها را احاطه کرده بود، عملکرد خوبی داشتند، اما باز هم از لمس کلینیکی که یونایتد به وفور نشان می‌دهد، نداشتند.

اعتراضات اورتون به لیگ برتر به خوبی تامین شد. بیش از 40000 پوند برای بنرهای مختلف جمع آوری شد و 38000 کارت صورتی که پارک گودیسون را پر کرده بود به طرز چشمگیری هماهنگ و به طور جمعی اجرا شدند. به محض اینکه دو مرد که علائم لیگ برتر را حمل می کردند قبل از شروع بازی به زمین مسابقه رفتند، یک جو دیوانه کننده در زمین قدیمی حاکم شد.

هواداران اورتون علیه لیگ برتر اعتراض کارتی کردند. عکس: پیتر برن / پی

اما چیزی که جمعیت خشمگین و تیمی پرحرارت نتوانستند قانونی وضع کنند، نبوغ محض گارناچو در اوایل کار بود. ضربه بالای سر فوق العاده او خشم اورتون را حداقل به طور موقت آرام کرد و یادآوری قدرتمند از استعداد فردی در اختیار تن هاگ بود. علیرغم همه نگرانی ها و جنجال هایی که پیرامون این دو باشگاه وجود داشت، یونایتد و اورتون به عنوان دو تیم خوش فرم لیگ در دیدارهای اخیر ظاهر شدند. به نظر می رسد گارناچو 19 ساله در هر شرایطی با اعتماد به نفس مشکلی ندارد و این را در پیک ها نشان داد وقتی که تنها پس از 136 ثانیه به خانه رفت.

اورتون با پاس عرضی ویکتور لیندلوف به مارکوس راشفورد که در سمت راست کمین کرده بود، لو رفت. این تنها فرصت نخواهد بود راشفورد دیوگو دالوت را به خط مقدم رها کرد و اگرچه صلیب عمیق او از منطقه خطر دور شد، گارناچو پرواز او را به کمال خواند. این بازیکن جوان در حالی که یک قدم به عقب برداشته و از دروازه دور شد، خود را به هوا پرتاب کرد تا با ضربه ای غیرقابل مهار دالوت روبرو شود که به گوشه بالای دروازه جردن پیکفورد رفت، جایی که دروازه بان اورتون به خوبی شکست خورد. گل رقیب فصل یادآور پیروزی خیره کننده وین رونی برای یونایتد مقابل منچسترسیتی در سال 2011 بود. تعجبی نداشت که هواداران یونایتد شعارهای قدیمی رونی را بعد از آن تکرار کنند.

گل گارناچو اورتون را مبهوت کرد. زمانی که برونو فرناندز از بیرون محوطه جریمه با ضربه سر، لوک شاو از مصدومیت بازگشته بود. تعداد زیادی توپ بلند بدون هدف از تیم میزبان به راحتی توسط هری مگوایر بلعیده شد.

با این حال، با حرکت اطراف دومینیک کالورت-لوین، مالکیت اورتون به تدریج بهبود یافت و آنها در بیشتر نیمه اول تسلط داشتند. شاگردان دایچه به اندازه کافی موقعیت های خوبی برای باز کردن فاصله ایجاد کردند. در عوض، و برای اولین بار در گودیسون در این فصل، آنها نتوانستند امتیازی کسب کنند.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

کالورت-لوین ضربه کرنر جیمز گارنر را با ضربه سر بلند آندره اونانا دروازه بان یونایتد با فاصله کمی از کنار دروازه روبرو کرد. مهاجم اورتون با یک ضربه اول از روی یک توپ بلند از بیرون دفاع، اونانا را مجبور به مهار بهتری کرد. دوایت مک نیل به تبدیل ریباند نزدیک بود اما قدرت تلاش او با انحراف مگوایر کاهش یافت و ماینو از خط خارج شد. این بازیکن 18 ساله در اولین بازی خود در لیگ بسیار تأثیرگذار بود و نشان داد که چرا تن هاگ قبل از مصدومیت، امید زیادی به این هافبک در پیش فصل داشت. وینگر اورتون زمانی که مک نیل در داخل محوطه یونایتد فضایی برای شوتزنی پیدا کرد، یک بار دیگر با یک بلاک خوب، مک نیل را تکذیب کرد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

عبدالله دوکوره و ادریسا گانا گویه، گلزنان پیروزی پیش از بین‌المللی مقابل کریستال پالاس، به خاطر گلایه‌های شدیدی که اورتون قبل از نیمه تمام فشار را افزایش داد، مقصر بودند. عصبانیت گودیسون به خاطر یک سری تصمیمات متناقض متوجه جان بروکس شد، از جمله مخالفت دوکوره در زمانی که او پرسید چرا اسکات مک تومینای هافبک برای دو خطای متوالی کارت زرد دریافت کرده است.

مارکوس راشفورد بازیکن منچستریونایتد از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد
پنالتی مارکوس راشفورد برتری منچستریونایتد را دو برابر کرد. عکس: مجی هارون/شاتراستاک

احساس نارضایتی اورتون در اوایل نیمه دوم بیشتر شد، زمانی که بروکس پس از بررسی کنار زمین، یونایتد را یک پنالتی اعلام کرد. داور ابتدا مارسیال را به دلیل شیرجه زدن روی پای راست کشیده اشلی یانگ در حالی که به سمت زمین پرت می کرد، جریمه کرد. VAR به بروکس توصیه کرد که دوباره نگاهی بیندازد و بروکس فکر کرد که مارسیال توسط مدافع باتجربه راه اندازی شده است. مارکوس راشفورد وظیفه پنالتی را برعهده گرفت و طبق معمول جایگزین کاپیتان برونو فرناندز شد و تنها برای دومین گل خود در فصل به گوشه بالا ضربه زد.

مارسیال در پایان یک حرکت روان یونایتد که توسط جانشین فاکوندو پلیستری تحریک شد، این پیروزی را به ثمر رساند. فرناندز دفاع خانگی این مهاجم را به دقت زیر نظر گرفت تا با خونسردی مقابل پیکفورد گلزنی کند و اولین گل خود را در یونایتد از ماه می به ثمر برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *