فوتبال
آیا سهم جیم رتکلیف در منچستریونایتد باعث کاهش رطوبت در اولدترافورد می شود؟  |  منچستر یونایتد

آیا سهم جیم رتکلیف در منچستریونایتد باعث کاهش رطوبت در اولدترافورد می شود؟ | منچستر یونایتد

آیا آغاز پایان گلیزرها است یا تثبیت سلطه آنها بر منچستریونایتد؟ این سوال کلیدی پیرامون خرید 1.3 میلیارد پوندی 25 درصد از سهام باشگاه توسط سر جیم رتکلیف است و پاسخ آن ممکن است سال ها طول بکشد. موضوع اصلی در حال حاضر بسته شدن درخواست “فروش کامل فوری” است که توسط فعالان هوادار طی 11 ماه گذشته از زمانی که خانواده فلوریدا “فرایند جستجوی جایگزین های استراتژیک” را آغاز کرده اند، ارائه شده است.

آیا فروش کامل تا به حال واقعی بوده است؟ بستگی به اعتقاد شما به شیخ جاسم بن حمد آل ثانی دارد. با کناره گیری میلیاردر قطری در اکتبر، جزئیات بیشتری از برنامه های خنثی شده جیم بوون برای باشگاه های بیشتر به سبک “چه چیزی می توانست برنده باشد” می توانست برنده شوید، برای باشگاه های بیشتری نسبت به زمانی که او قرار ملاقات داشت، ظاهر شد. شکایت از «ارزش‌گذاری خیالی و غیرعادی» در اعتراف به اینکه رتکلیف در این فرآیند «برنده» شده بود، برجسته بود.

نتیجه گیری از منابع این بود که به دست آوردن سهام اقلیت اولین گام به سمت کنترل کلی است و قیمت نهایی با موفقیت مشارکت در سال های آینده تعیین می شود.

برخی از هواداران یونایتد هرگز رتکلیف را به خاطر اتحاد با گلیزرها نخواهند بخشید، اما باز هم رئالیسم وارد عمل می شود. چه توافق دیگری باید انجام می شد؟ شهرت رتکلیف در دنیای تجارت به عنوان یک مذاکره کننده مصمم و مبتکر است که کارها را انجام می دهد. سهام اقلیت می تواند قدرت قابل توجهی داشته باشد، همانطور که هواداران یونایتد ممکن است از روزهای plc باشگاه در دو دهه پیش به یاد بیاورند، زمانی که کنسرسیوم Cubic Expression ایرلند و گلیزرز موج های قابل توجهی ایجاد کردند.

رتکلیف، نیکوکار بی حد و حصر، مادرخوانده پری مانند شیخ منصور یا رومن آبراموویچ نخواهد بود، اما یونایتد همیشه به عنوان یک تجارت مستقل بوده تا زمانی که بادهای معکوس اقتصادی فعلی، تورم بالا و افزایش نرخ بهره، سطح بدهی را به نزدیک به یک میلیارد پوند رسانده است. چیزی که اد وودوارد، مدیر اجرایی سابق، زمانی آن را با «فروش الماس» مقایسه می‌کرد، نوعی از دولت ایالتی است که احتمالاً اکنون منسوخ شده است، با محدودیت‌های مالی بر کنسرسیوم سعودی نیوکاسل بسیار سخت‌تر از آنچه در دوران ولخرجی منچسترسیتی و با توجه به صرفه‌جویی‌های قطر بود. هرگز به هیچ خاصیت مرتبط نیاز نداشت. در پاری سن ژرمن

راتکلیف و تیم Ineos او که کنترل این ورزش را به عهده می گیرند، نوعی قدرت اجرایی را پیشنهاد می کنند. اگر گلیزرها تمایلی به استفاده از باشگاه به عنوان دستگاه خودپرداز خود ندارند، قبل از اینکه بتوانند بدهی را که مالکوم پدرسالار فقیدشان در سال 2005 به باشگاه انباشته کرده بود، پرداخت کنند، این شکست ورزشی یونایتد است که بیشترین آسیب را به سلطنت آنها وارد کرده است. موافقت گلیزرها مبنی بر خرج 1.5 میلیارد پوندی برای بازیکنان به دلیل بازنشستگی سر الکس فرگوسن به عنوان یک اقدام تسکینی توسط تعداد رو به کاهش هواداران مورد استفاده قرار می گیرد، اما واقعیت پذیرفته شده هیئت مدیره این است که باشگاه به شدت از کمبود آن آسیب دیده است. مدیریت و تخصص.

هواداران منچستریونایتد خواهان اخراج گلیزرها توسط مالکان باشگاه هستند که از استفاده به عنوان دستگاه خودپرداز باشگاه متنفرند. عکس: Paul Phelan/ProSports/Shutterstock

این یک واقعیت ثابت شده است که حتی تیزبین‌ترین ذهن‌های تجاری نیز می‌توانند در اتاق هیئت مدیره فوتبال غرق شوند. مایک اشلی و لرد آلن شوگر اپراتورهای زیرک بودند که در صنعت خرده‌فروشی بسیار مورد قدردانی قرار می‌گرفتند، اما آنها اشتباه کردند و سعی کردند باشگاه‌های فوتبال نیوکاسل و تاتنهام را مانند سایر مشاغل خود اداره کنند. هر دوی آنها فوتبال را با سودآوری ترک کردند اما دوستان کمی پیدا کردند. جمع کردن مجموع ها راهی برای محبوبیت نیست. در حالی که هر دو بی‌تجربه وارد فوتبال شده‌اند، رتکلیف از نظر مالی چندین برابر از اشلی و شوگر ثروتمندتر است و سابقه موفقیت – اگرچه بدون شک – در این ورزش را دارد.

منتقدان می گویند که تیم دوچرخه سواری Ineos Grenadiers به ​​اندازه تیم Sky تغییر نام یافته خود به پیروزی نزدیک نیست و سر بن اینزلی هرگز جام آمریکا را زیر بادبان های Ineos فتح نکرده است. شانس باشگاه لوزان در سوئیس و نیس در فرانسه در حال بهبود است، اما رتبه دوم در لیگ 1 امیدوار کننده است. کسانی هستند که به “دستاوردهای حاشیه ای” مشاور ارشد سر دیو بریلزفورد اعتماد ندارند، اما این واقعیت که اینئوس بخش ورزشی را اداره می کند در حالی که گلیزرها بخش تجاری را اداره می کنند، بازتاب ضعیفی از سال های اولیه گلیزرها دارد، زمانی که فرگوسن توسط دیوید گیل حمایت می شد. در تیم فوتبال یونایتد و وودوارد جنبه تجاری را بر عهده داشت. با وجود اینکه تکرار موفقیت های آن دوره یک رویای دور است، اما پایان بازی است.

راتکلیف در حمله قبلی خود برای باشگاه چلسی در سال 2022، روند فروش راین، همان گروهی که برای گلیزرها فعالیت می کرد، دور زد و تقریباً به همان سرعت از آن خارج شد. سوء ظن بیشتر در مورد اپورتونیسم از طرف “بهترین قرمز” خودخوانده متولد Failsworth؟ اکنون ممکن است تعدادی از هواداران چلسی تعجب کنند که رژیم آنها چگونه می تواند با پیشنهاد برنده به رهبری تاد بوهلی مقایسه شود.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

با ادامه روند مناقصه، تمایلی به یونایتد برای دفاع از خود در برابر انتقادات درونی وجود داشت. دستاوردهای فصل گذشته در حالی اعلام شد که تیم از اهداف این فصل کوتاه نیامد. رفتار میسون گرینوود و اتهامات متعاقب آن علیه آنتونی که تکذیب شد، تیترهای ناخواسته ای ایجاد کرد. مدیرعامل ریچارد آرنولد، که سیاست درهای بازتری را نسبت به سلف خود وودوارد تجربه کرد، مورد انتقاد شدید قرار گرفت و حتی قبل از اینکه نظم جدید رسما برقرار شود، سمت خود را ترک کرد.

آمدن رتکلیف، کسی که نمی‌تواند در پس‌زمینه بماند و گفته می‌شود در جلسات اولیه پیشاهنگی از عملیات انتقاد کرده است، آینده کل کلاس مدیریت باشگاه را زیر سوال می‌برد. گفته می شود که اعتقاد او به اریک تن هاگ قوی تر از بسیاری از طرفداران دیگر یونایتد است، اما هفته های اخیر ممکن است آن را تغییر داده باشد. به احتمال زیاد جان مورتاگ، یک مدیر کم ارزش و کم انرژی فوتبال در لیست قربانیان قرار خواهد گرفت.

25 درصد سهام رتکلیف سؤالات زیادی را ایجاد می کند، از جمله شکاف بین برادران گلیزر. چه کسی می خواهد پول برداشت کند، چه کسی می خواهد بماند؟ – اکنون بدهی سنگین، ساختار سرمایه ای پیچیده “A” و “B” و یک استادیوم قدیمی با سقفی نشتی. حتی یک مرد خودساخته با ارزش تقریباً 30 میلیارد پوند نمی تواند همه بیماری ها را درمان کند، اما شاید رویکرد جدید او بتواند هوای مرطوب اولدترافورد را کاهش دهد. پس از ماه‌ها کشمکش، مشخص شد که تنها نتیجه قابل‌اعتماد جایگزین، ناامیدی گلیزرها در حفظ کنترل کامل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *