اخبار ورزشی
آینده گلف نامشخص است اما تایگر وودز مدعی است که محو نخواهد شد |  تایگر وودز

آینده گلف نامشخص است اما تایگر وودز مدعی است که محو نخواهد شد | تایگر وودز

منهمیشه به کارهایی که می کرد بود تا اینکه چه می گفت. به لطف رویدادهایی بود که نه جلوی میکروفون، بلکه با چماق در دست اتفاق افتاد، که تایگر وودز نه تنها به چهره غالب گلف، بلکه به یکی از شناخته شده ترین افراد در جهان تبدیل شد. وودز جوان نسبت به مطبوعات بی اعتماد بود. روابط پس از رسوایی که زندگی شخصی گلف باز را تحت تأثیر قرار داد پیچیده تر شد. تا زمانی که مرحله پایانی روزهای بازیگری او به واقعیتی قطعی تبدیل شد، رسانه ها (که حرفه آنها تا حدی به شهرت او بستگی داشت) باید در کنار او بدون هیچ احساس گرمایی متقابل وجود داشتند.

این بار همه چیز به حرف او مربوط می شود. وودز یک بازگشت دیگر مانند سیناترا در چالش جهانی قهرمان در باهاما در هفته آینده خواهد داشت. از آنجا که بنیاد او بشردوستانه است و هیچ جنون در پس زمینه وجود ندارد، وودز عادت کرده است که در ماه دسامبر روی صحنه آلبانی ظاهر شود. این اولین بار خواهد بود که او پس از خروج از Masters. با توجه به فشار بدنی که او در ماه آوریل در آگوستا نشنال متحمل شد، حضور غافلگیرکننده بود.

در این فاصله، بازیکن 47 ساله مستقیماً وارد مرکز جنگ داخلی گلف شده است. Rory McIlroy ممکن است صحنه هیئت مدیره PGA Tour را ترک کرده باشد، اما Woods که در ماه آگوست منصوب شد، روی میز باقی می ماند. این کار را در حالی انجام می دهد که تور PGA به آمریکای شرکتی چشمک می زند. تایگر وودز برای هر کسب و کاری که به دنبال سرمایه گذاری است جذابیت قابل توجهی دارد.

به نظر می رسد وودز هرگز برای گرگ نورمن وقت زیادی نداشته است. 15 بار برنده اصلی به طور علنی و به طور مداوم جلوی بدنه نورمن مدل گلف LIV را تحقیر کرده است. در حالی که هزینه های ورود هفت رقمی برای شرکت در دعوت سعودی، پیشرو LIV، در حال ارائه بود، وودز علاقه ای به ایفای نقش در مانورهای نه چندان ظریف پادشاهی در گلف نداشت.

پس این موضوع کجای وودز را ترک می‌کند، زیرا تور PGA تلاش می‌کند تا یک معامله پرمخاطره را با صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی ببندد؟ او به دلیل اینکه کار دیگری برای انجام دادن نداشت، وارد یک موقعیت اداری و تصمیم گیری نشد. این در مورد ایجاد تاثیر بود. و به وفور جی موناهان ممکن است کمیسر تور باشد، اما وودز مردی است که بازیکنان و طرفداران آن را دنبال خواهند کرد. اگر او تصمیم بگیرد که در سخنرانی روز سه‌شنبه یک توپ ویرانگر عمومی را به سمت اتحاد PIF پرتاب کند، تور دوباره خود را در مخالفت مستقیم با LIV و مدل اختلال آن ورزش خواهد دید. تور، عمدتاً از طریق پوستر وودز، به یک طرح B قابل اجرا نیز نیاز دارد. وودز ممکن است به بندهای محرمانگی اشاره کند، اما او وظیفه دارد توضیح دهد که به نظر او جهت سفر بازی های نخبه برای چند دهه آینده باید چگونه باشد. اگر وودز در کنار سرمایه گذاران سعودی باشد، رویکرد خود را به شدت تغییر خواهد داد.

تایگر وودز در ماه آوریل در مسابقات مسترز شرکت کرد اما هفته آینده دوباره در باهاما بازی خواهد کرد. عکس: پاتریک اسمیت/گتی ایماژ

گلف حرفه ای جای خوبی نیست. مهلت قریب الوقوع 31 دسامبر برای تورهای PGA، DP World Tour و PIF برای تولید چیزی فراتر از توافق چارچوب خیالی به نظر می رسد. مک‌ایلروی در حین خروج از اتاق جلسه از حق خود برای ذکر محدودیت‌های زمانی برخوردار بود، اما به راحتی می‌توان فرض کرد که او ممکن است کاملاً با آنچه پشت درهای بسته می‌گذرد موافق نباشد.

به نظر می رسد بسیاری از افراد حاضر در این ورزش ناامید هستند تا اطمینان حاصل کنند که ثروت عربستان به جای توزیع در جاهای دیگر به آنها می رسد، و بنابراین آنها منبع این سرمایه ها را کاملا نادیده می گیرند. این را می توان سندرم نیوکاسل یونایتد نامید. مارتین اسلامبرز، رئیس معمولاً ریسک گریز R&A، در حال بازی گلف با فرماندار PIF در مسابقات قهرمانی لینکز دانهیل، به ویژه در این زمینه نگران کننده بود. R&R باید فراتر از تلاش برای مشروعیت بخشیدن به شستشوی ورزشی از طریق فرصت های عکس معمولی باشد.

کسانی که در LIV هستند همچنان با اطمینان کامل در مورد آینده صحبت می کنند. این با وجود عدم دید گسترده، حمایت مالی و علاقه تور است. اعلام اخیر تقویم 2024 پس از غر زدن بازیگر مشهور بروکس کوپکا و اکنون با شکاف های معمولی منتشر شد. رهبران گمشده و تجزیه و تحلیل سردی در مورد اینکه چقدر PIF باید برای سرپا نگه داشتن این عملیات خرج کند وجود دارد. با نگاهی به فضای تقویم به تنهایی، دنیای گلف که در آن تورهای سنتی با LIV همزیستی می کنند، منطقی تر از زمانی که آنها صلح را در زمان گلف ما در ژوئن اعلام کردند، ندارد.

تور PGA ممکن است به یک قمار نیاز داشته باشد. درعوض، اگر با یکی از سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری خصوصی ایالات متحده که این ورزش را استشمام می‌کنند، قراردادی منعقد شود، می‌تواند روی کاهش LIV حساب کند. LIV می تواند سه برابر شود، سعی کند بهترین گلف بازان جهان را جذب کند، و جنگ آزاد می تواند از سر گرفته شود، به جز مسابقات قانونی که برای همیشه متوقف شده اند. با توجه به اینکه Woods در خط مقدم یک تور PGA مجدد قرار دارد، دیدن شکست آن سخت است.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

تصویری از ارزش تجاری مداوم وودز برای تور از طریق برنامه تأثیر بازیکن ارائه می شود. این برنامه که برای پاداش دادن به کسانی که به این محصول علاقه نشان می دهند طراحی شده است، امسال 12 میلیون دلار به وودز پرداخت کرد که پس از مک ایلروی در رتبه دوم قرار گرفت. مجموع درآمد وودز از این پروژه 35 میلیون دلار در سه سال بود که در این مدت او با عصبانیت به سختی به توپ ضربه زد.

نیت لشلی شماره 190 جهان این برنامه را به عنوان “لگد به دندان” برای رتبه های تور توصیف کرد. مورد لشلی با این واقعیت تضعیف می شود که هیچ کس به جز پیروان گلف اختصاصی او نمی تواند او را از فهرست انتخاب کند. او در سال 2023 نزدیک به 2 میلیون دلار به دست آورد که در آن سه رتبه برتر در 10 مسابقه را به دست آورد که در آن نشانه های دلار توسط دو نفر بزرگ هدایت می شود. از این میان، وودز بیشترین مشخصات را دارد. نحوه استفاده از آن در روزهای آینده بسیار جذاب خواهد بود. کلمات، نه اعمال.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *