اسپورتینگ کی سی پس از هشت روز از مدیر ورزشی گاوین ویلکینسون جدا شد | ورزش کانزاس سیتی

تیم اسپورتینگ کانزاس سیتی با استناد به “پاسخ مشتاقانه هواداران ما” به استخدام بحث برانگیز، پس از تنها هشت روز با گاوین ویلکینسون، مدیر ورزشی خود موافقت کرده است.

ویلکینسون، رئیس سابق و مدیر کل پورتلند تورنز NWSL، در سال 2022 به دنبال تحقیقات جداگانه در مورد رفتار نادرست مربی، توسط این تیم اخراج شد. نام ویلکینسون در خلال سرپوش گذاشتن بر اتهامات آزار جنسی علیه پل رایلی، مربی سابق تورنز، ظاهر شد.

مایکل ایلیگ، مالک اصلی اسپورتینگ کی سی گفت که این تصمیم “حکم احترام طولانی مدت و بی چون و چرا” ما را به صدای هواداران، حامیان جامعه، شرکا و ذینفعان تیم نشان می دهد.

یک تحقیق مستقل به رهبری سالی یتس، دادستان کل سابق ایالات متحده، موارد سوء استفاده را در زمانی که ویلکینسون مدیر اجرایی Thorns بود، تشریح کرد. او مسئول استخدام رایلی بود، که یکی از پنج مربی NWSL بود که به دلیل اتهامات سوء رفتار در سال 2021 اخراج یا استعفا داد.

Thorns همچنین به عنوان بخشی از نتایج تحقیقات یک میلیون دلار جریمه شد.

اسپورتینگ کی سی به دنبال افزودن به دفتر اصلی خود بود تا بار ورمس را که از سال 2009 مدیر فنی باشگاه و در چهار سال گذشته مدیر ورزشی بوده، کم کند. ورمس که طولانی ترین مربی تاریخ MLS است، این باشگاه را به جام MLS 2013، علاوه بر سه جام آزاد آمریکا و 11 بازی پلی آف از فصل 2011 هدایت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *