تنیس
الکساندر زورف پس از اخراج هوادار به دلیل توهین، در حماسه اوپن آمریکا از جانیک سینر پیشی گرفت |  تنیس آزاد آمریکا 2023

الکساندر زورف پس از اخراج هوادار به دلیل توهین، در حماسه اوپن آمریکا از جانیک سینر پیشی گرفت | تنیس آزاد آمریکا 2023

الکساندر زورف در بازی دور چهارم روز دوشنبه مقابل Jannik Sinner موفق به پیروزی و زنده ماندن نشد. او برای سومین بار به مرحله یک چهارم نهایی تنیس آزاد آمریکا راه یافت و در یک حماسه 5 ست سخت از ایتالیایی که در رده ششم قرار داشت پیشی گرفت.

بازیکن 26 ساله آلمانی که پس از مصدومیتی که سال گذشته او را در مسابقات آزاد فرانسه به مدت 8 ماه از میادین دور نگه داشت همچنان اعتماد به نفس خود را به مچ پای خود باز می گرداند، در نهایت موفق شد با غلبه بر نتیجه 6-4، 3 را ببندد. خستگی و حریف مصمم در فرم. برد -6، 6-2، 4-6، 6-3 – طولانی ترین بازی تورنمنت امسال – واجد شرایط میعادگاه چهارشنبه با کارلوس آلکاراز، قهرمان و رده بندی شده است.

“حدس می زنم می توانم بگویم برگشتم، درست است؟” زورف با خوشحالی گفت. وقتی سال گذشته نتوانستم بازی کنم، فقط این را از دست دادم: بازی در مقابل جمعیتی مملو در استادیوم آرتور اش تا ساعت 1:30 بعد از ظهر. هیچ چیز بهتری وجود ندارد.»

سفر طولانی زورف و سینر از شب تا صبح یک مبارزه سخت با شدت فیزیکی و روانی شدید در میان شرایط سخت بود که جمعیت تقریباً بیش از 20000 تماشاگر را بیش از چهار ساعت و نیم در اسارت نگه داشت.

هر دو مرد از اولین توپ روی رالی‌های پایه عضلانی آتش جهنمی را انجام دادند. پس از تعویض زودهنگام تایم اوت، آنها در شرایط مساوی پیش رفتند تا اینکه زورف به گل 5-4 رسید، یک برنده اصلی را با ضربه ای فورهند به گوشه تعیین کرد، سپس با خونسردی به بازی عشق خود با آس های پشت سر هم پایان داد. به خدمت افتتاحیه. 68 دقیقه بعد

سینر، 22 ساله، یکی از ویرانگرترین خفاش‌زنان راند مردان، با پرواز از هدف در راند دوم، اشتباهات بسیار کمتری مرتکب شد و از پای جلویی خود استفاده کرد که زورف ناگهانی بلاتکلیف در نقطه شکست، یک خطای مضاعف انجام داد. ، سپس ما قوی تر می شویم تا 3-0 پیش برویم جمعیت را بالا ببرید با شلیک های نفس گیر این بازیکن آلمانی توانست با استفاده از سرویس آزاد حریف خود به سرویس برگردد، اما سینر به سرعت عقب نشینی کرد و به راحتی ست را ترک کرد.

الکساندر زورف و یانیک سینر در شرایط مرطوب در ورزشگاه آرتور اشه بازی کردند. عکس: جف برک/USA Today Sports

زورف رده دوازدهم، که سال گذشته به دلیل مصدومیتی که در رولان گاروس متحمل شد از جمع 20 تیم برتر جهان خارج شد، به نظر می رسید با نتیجه 1-1 در ست سوم ضعیف شده و از عشق 30 عقب بماند. سپس، همانطور که پاهایش گرفتگی می کرد، گناهکار به همان اندازه ناگهان در عذاب بود. لنگیدن در خط پایه و نگه داشتن انگشتان پا بین نقطه ها در حالی که سعی می کرد از بدن خود اطاعت کند.

سینر پنج امتیاز شکست را ذخیره کرد و امتیاز 2-2 را 15-40 حفظ کرد. با این حال، زورف که ذهن استاد خود را در میان درد و رنج حریف هدایت می کرد، در بازی های برگشت و در عین حال سرعت سرویس های خود را افزایش داد. وقتی زورف در یک ست به خط پایان نزدیک شد، سینر که نمی توانست درست راه برود، دو بار دیگر شکست خورد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پس از فراخوانی فیزیوتراپ برای درمان، سینر با وادار کردن زورف به بازیابی چهار نقطه شکست برای باز کردن رتبه چهارم – یک ماراتن 16 دقیقه‌ای که شامل هفت دوتایی بود که باعث شد Zverev دو برابر شود و بین نقاط به سختی نفس بکشد، سینر قدرت شفابخشی و روحیه جنگندگی شگفت‌انگیزی نشان داد. هنگامی که آنها وارد صبح سه شنبه شدند، با متوقف شدن معاملات، جو در Ashe تاریک شد: زورف یک تماشاگر رتبه هشتم را پس از اینکه به داور گفت “معروف ترین عبارت هیتلر در جهان” را گفته بود، بیرون کرد.

پس از بازی، زورف آنچه را که شنیده اعلام کرد. زورف گفت: روزی روزگاری او شروع به خواندن سرود هیتلر کرد. “دویچلند über alles بود” و این کمی بیش از حد بود.

اما من فکر می کنم او برای مدت طولانی در این بازی بوده است. برام مهم نیست من دوست دارم هواداران پر سر و صدا هستند. من دوست دارم هواداران احساساتی هستند. اما حدس می‌زنم من آلمانی هستم و واقعاً به آن تاریخ افتخار نمی‌کنم، این واقعاً کار خوبی نیست و فکر می‌کنم او در یکی از ردیف‌های جلو نشسته است، فکر می‌کنم خیلی‌ها این را شنیده‌اند. بنابراین اگر واکنشی نشان ندهم، فکر می کنم برای من بد است.”

در پایان راند چهارم، هر دو بازیکن مانند مبارزان جایزه در راندهای قهرمانی با دقت بین امتیازات حرکت کردند، زیرا کیفیت ضربات آنها بهبود یافت. برای جلوگیری از گرفتگی بیشتر، Sinner از دوره تغییر جان سالم به در برد و توانست با یک سری امتیازات برجسته از مشکل خلاص شود: برنده سرویس 132 مایل در ساعت، سریعترین پیشنهاد شب. برنده پاس فورهند برای انجام معامله 17 شوت؛ سپس یک برنده پردار از خط پایه قبل از اشاره به جمعیت خروشان. نکته قابل توجه این است که سینر در گیم بعدی قبل از هل دادن و تصمیم گیری ست پنجم بریک کرد.

با زدن اولین ضربه در این تصمیم، زورف زودهنگام سینر را شکست و در یک برد سخت 16 امتیازی از او حمایت کرد. اما از آنجایی که بازیکنان به زدن ضربات زمینی به صورت مساوی از خط پایه ادامه دادند، این بازی استادانه زورف در تور بود – او 10 (91٪) از 11 امتیاز را در ست به دست آورد، 49٪ قبل از آن نقطه – که امتیاز را تعیین کرد. پشت تفاوت است

زورف گفت: «رطوبت هر دوی ما را کشت. من مردی هستم که معمولاً عرق نمی‌کند. مجبور شدم دوبار همه چیز را تغییر دهم. مجبور شدم سه یا چهار بار کفش را عوض کنم.»

Zverev به اولین و تنها فینال بزرگ خود سه سال پیش در نیویورک رسید. در اینجا مقابل دومینیک تیم، او دو امتیاز از عنوان قهرمانی فاصله داشت، اما در ست پایانی در تای بریک شکست خورد. اکنون، او دو برد تا شانس خود برای برگرداندن بزرگترین شکست قلبش فاصله دارد. این فرصت بعد از آب های متلاطم سال گذشته بسیار معنادارتر است.

او گفت: «این یکی از بهترین لحظات زندگی من پس از بازیافت و هر چیز دیگری است. “من مشتاقانه منتظر بعدی هستم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *