اما رادوکانو در ست های مستقیم از دور اول مسابقات اوپن قطر حذف شد | اما رادوکانو

اما رادوکانو در تلاش برای بازسازی فرم و ریتم خود در طول بازگشت از مصدومیت، با شکست 6-0، 7-6 (6) به آنهلینا کالینینا در دور اول مسابقات آزاد قطر، با شکست سختی روبرو شد. شماره 30

رادوکانو که در رتبه 262 قرار دارد، پس از عملکرد مثبت هفته گذشته در ابوظبی، برای دومین توقف از نوسانات جدید و گسترده خود در خاورمیانه وارد دوحه شده بود. او با پیروزی 6-4، 6-1 مقابل شماره 36 ماری بوزکووا، با یکی از بهترین بردهای خود از ابتدای سال 2023 به دور دوم رسید. دور دوم.

رادوکانو در شرایط آهسته و وزش باد دوحه در برابر حریف بسیار محکمی از ابتدا کاملاً از حالت عادی خارج شد. این بازیکن 21 ساله برای یافتن برد خود تلاش زیادی کرد و تعداد خطاهای غیراجباری به سرعت افزایش یافت زیرا کالینینا توپ ها را تعقیب کرد، رالی ها را افزایش داد و از خط شروع حریف خود را پیشی گرفت. بازیکن اوکراینی ست اول را با خیالی آسوده به پایان رساند و در مقایسه با 15 خطای رادوکانو، تنها دو خطای اجباری داشت.

قهرمان US Open 2021 در نهایت در ست دوم شروع به یافتن دامنه و شدت خود کرد، خودش را به داخل خط پایه فشار داد و سعی کرد توپ را زودتر از هر دو جناح به دست آورد و تبادلات را کنترل کند. پس از اینکه کالینینا سرویس را در 6-5 شکست و سپس به امتیاز دو برابر رسید، رادوکانو هر دو را نجات داد و در تای بریک 6-5 به نقطه ست رسید. در پایان، کالینینا حریف خود را در پیاپی مبادلات درخشان و طولانی از پای درآورد و تا سه امتیاز آخر برای به دست آوردن پیروزی مبارزه کرد.

رادوکانو با وجود اینکه در ست اول عملکرد وحشتناکی داشت، در ست آخر مبارزه خوبی انجام داد. در هفته های اخیر، بریتانیایی مصمم شده است که تنیس بسیار تهاجمی بازی کند و کنترل را به ویژه با فورهند خود در دست بگیرد. در ست دوم او در مقاطعی به توپ ضربه می زد و ضربات او بسیار قوی تر از کالینینا بود. اما این سطح مستلزم ثبات نقطه به نقطه بسیار بیشتر و خطاهای کمتری نسبت به 48 امتیازی است که او در روز دوشنبه به ثمر رساند، به خصوص با فورهند بی ثبات خود.

یافتن ریتم پس از وقفه های طولانی بسیار دشوار است و اغلب زمان می برد، اما برنامه ریزی رادوکانو برای بازگشتش به مسابقات جذاب بود. او به جای شروع دوباره و تلاش برای بازسازی فرم خود در سطح پایین تر با بازی در رویداد WTA 250 در کلوژ هفته گذشته، ترجیح داد در رویدادهای مهم از علامت های عام استفاده کند. حتی اگر او در برابر کالینینا پیروز شود، برای جلنا اوستاپنکو، بازیکن هشتم در فرم، برتری بزرگی خواهد بود که او را در دور دوم شکست دهد.

اما رادوکانو (سمت راست) با آنهلینا کالینینا پس از شکست در صحنه فیلمبرداری دست می دهد. عکس: کلایو برانسکیل/گتی ایماژ

تغییرات WTA در تقویم خود مطمئناً بازی در مسابقات پایین تر را دشوارتر کرده است. در حالی که بازیکنان ATP می توانند از بین سه تورنمنت هر هفته در ماه فوریه انتخاب کنند و هفت تورنمنت ATP 250 در این ماه برگزار می شود، تقویم WTA اکنون رویدادهای بزرگتر را در اولویت قرار می دهد. این هفته، مسابقات آزاد قطر، WTA 1000، تنها رویدادی است که ارائه می شود و تنها دو رویداد WTA 250 در این ماه وجود دارد. رادوکانو از گرفتن وایلد کارت دیگر برای رویداد WTA 1000 هفته آینده در دبی منصرف شده است و به خانه بازخواهد گشت تا قبل از مسابقات متوالی WTA 1000 در ایندین ولز و میامی تمرین کند.

نائومی اوزاکا شامگاه دوشنبه در دوحه با شکست دادن کارولین گارسیا نفر پانزدهم با ست های 7-5 و 6-4 گام مهمی در بازگشت خود برداشت و به دور دوم راه یافت.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

نائومی اوزاکا پس از شکست دادن کارولین گارسیا همه لبخند زد. عکس: حسین سید/آپ

قبل از این پیروزی، اوزاکا از زمان بازگشت به تنیس حرفه ای پس از تولد دخترش شای، تنها یک بار در چهار مسابقه اول خود پیروز شده بود. هفته گذشته، اوزاکا به ویژه متزلزل به نظر می رسید زیرا او در 9 بازی پایانی شکست 7-5 و 6-0 مقابل دانیل کالینز در ابوظبی را واگذار کرد. او در دور اول مسابقات آزاد استرالیا به مصاف گارسیا رفت و علیرغم یک مسابقه رقابتی، اوزاکا نتوانست یک امتیاز شکست مقابل بازیکن فرانسوی ایجاد کند.

گارسیا در تبادلات اولیه به همان اندازه متمرکز به نظر می رسید و حریف خود را شکست و 5-3 پیش افتاد. با این حال، اوزاکا برای گرفتن چهار گیم آخر ست اول بهبود یافت و به تدریج با ضربه زدن توپ خود در طول مسابقه اعتماد به نفس پیدا کرد و شکست تعیین کننده در مسابقه پایانی را بدست آورد. اوساکا به مصاف پترا مارتیچ کرواسی خواهد رفت که برای اولین بار از زمان بازگشت خود قصد دارد در مسابقات متوالی پیروز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *