اما هیز در چلسی نشان می دهد که چرا آنها قهرمان WSL هستند | سوپرلیگ بانوان

آ.تنوع قهرمان می سازد. عبور از روزهای خوب نسبتاً آسان است، اما وقتی شرایط سخت می‌شود و اوضاع بد پیش می‌رود، نحوه واکنش تیم‌ها و ورزشکاران چیزی است که آنها را از بقیه متمایز می‌کند.

تیم آسیب دیده اما هیز، چلسی، کاملاً نمونه ای از این انعطاف پذیری بود زیرا آنها آرسنال را در مقابل تماشاگران پرشور در استمفورد بریج شکست دادند. این نمایشی بود که تک تک تجربه‌ای را که در طول فصل‌هایی که بر آن‌ها تسلط داشتند به‌دست آورده بودند، و از تمام دانش خود برای از بین بردن یک اپوزیسیون قدرتمند که در دسامبر آنها را منفجر کرده بود، استفاده کردند.

بله، چلسی نسبت به بسیاری از باشگاه های دیگر در WSL منابع بیشتری در اختیار دارد، اما حتی عمیق ترین تیم اخیراً با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند. بعد از اینکه سام کر و میا فیشل به دلیل آسیب دیدگی رباط صلیبی قدامی برای مدت طولانی از تیم کنار گذاشته شدند، گزینه های مهاجم مرکزی کاهش یافته است. رکورد خرید باشگاه، مایرا رامیرز، در نیمه نهایی جام قاره ای مقابل منچسترسیتی به میدان رفت و از آن زمان دیگر دیده نشده است. کاتارینا ماکاریو پس از آسیب دیدگی رباط صلیبی کم کم در حال بازگشت است. این به فقدان پوشش دفاعی اشاره نمی کند، در حالی که میلی برایت همچنان در بازی نبود و ناتالی بیورن در مسابقه قبلی ناک اوت شد.

این مسئله ای بود که هیز را مجبور می کرد یک بار دیگر عرشه را به هم بزند و خلاقیت خود را در کنار هم قرار دادن قطعات پازل چلسی نشان دهد. این اولین باری نیست که او مجبور به انجام این کار در طول مدت حضورش در باشگاه می شود و آخرین بار هم نخواهد بود.

در حالی که چلسی مقابل آرسنال در حال ظهور به میدان می‌رفت، شوکه نوسکن، ملی‌پوش آلمانی مطمئناً زمانی که به عنوان یک مهاجم مرکزی در کنار لورن جیمز قرار می‌گرفت، یکی دو ابرو را بالا می‌برد. نوسکن که به طور سنتی در خط میانی و گاهی در دفاع راست دیده می‌شود، در دو بازی آخر آبی‌ها به عنوان مدافع میانی بازی کرد. اما ویژگی های گلزنی او زمانی که او در این فصل جلوتر بازی کرد مشخص بود و هیز این را راه حلی برای مشکلات تهاجمی خود در این رقابت می دانست.

Sjoeke Nüsken با به ثمر رساندن دو گل، تطبیق پذیری خود را در هفته های اخیر نشان داده است. عکس: اندرو کولدریج/اکشن تصاویر/رویترز

نوسکن هفتمین و هشتمین گل خود را در فصل به ثمر رساند و آگاهی فضایی چشمگیر را به نمایش گذاشت و روابط خوبی با اطرافیانش برقرار کرد. گل اول چلسی، دومین گل آن‌ها در شب، ارین کاتبرت را دید که ضربه شدید او را خواند و آن را روی مجسمه مجسمه‌سازی مانوئلا زین‌برگر که به سمت دروازه آرسنال حرکت می‌کرد، منعکس کرد. دومی ثروت اندکی داشت که ناخواسته تلاش یوهانا رایتینگ کانیرید را برای بازگشت به خانه منحرف کرد. اما شما شانس خود را می سازید و این لحظه ای بود که نشان داد چگونه همه چیز برای چلسی و هیز در زیر چراغ های استمفورد بریج سر جای خودش قرار گرفت.

اما Nüsken بخشی از ماشین چلسی بود که با دنده بالا به میدان رفت و از اولین سوت مقابل رقبای لندنی خود به پیروزی رسید. مدیران آن ها قبل از مسابقه فریادهای زیادی برپا کردند و انتظارات خود را از بازیکنان خود بارها و بارها تکرار کردند. آیا انتظار دارم تیمم فردا به اینجا بیاید؟ گفت. “اونا بهترن! در غیر این صورت، آنها باید روز بعد پاسخگو باشند زیرا این معیارهایی است که آنها زندگی می کنند. کار من فقط این است که خرس را کمی تکان دهم.»

قطعا خرس را کوبیده است. چلسی از هر نظر از آرسنال بهتر عمل کرد، اول در هر مالکیت، قوی تر در هر دوئل و آرام تر در هر منطقه از زمین. خواه این حضور قدرتمند هانا همپتون بین چوب ها، شدت کاتبرت و ملانی لوپولز در خط میانی باشد یا شتاب رایتینگ کانیرید، که از ابتدا شماره استف کتلی آرسنال را در اختیار داشت.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

ناگفته نماند لورن جیمز. مطالب بی شماری در مورد این مهاجم 22 ساله نوشته شده است که در هر مسابقه ای که انجام می دهد به اوج می رسد. استمفورد بریج مطمئناً صحنه او است، سکویی که او در این فصل بهترین عملکرد خود را داشته است و دقیقاً نشان می دهد که چگونه می تواند تقریباً به تنهایی حریف را از هم بپاشد.

او هشتمین گل خود را در چهار بازی این فصل در بریج به ثمر رساند و سیزدهمین گل خود را در لیگ به ثمر رساند. این یک نمونه پر زرق و برق از تکنیک و قدرت خالص بود زیرا زینبرگر در فضا کار می کرد تا با وجود استفاده از دو دستکش، شات را با قدرت کافی ارسال کند. جیمز بازیکنان آرسنال را در طول بازی عذاب می داد و چندین بار از آنها عبور می کرد و در نهایت در دقیقه 83 مورد تشویق ایستاده قرار گرفت.

این یک پیروزی راحت برای چلسی بود که با برتری سه امتیازی نسبت به منچسترسیتی پیش از رقبای عنوان قهرمانی که روز یکشنبه به مصاف برایتون می‌روند. همانطور که هیز اغلب ذکر کرده است، تجارت پایان فصل همان چیزی است که طرف او می داند چگونه انجام دهد. آنها هنوز هم این بار در تمام راه تحت فشار قرار خواهند گرفت، اما بی امان بودن یک تیم چلسی که به دنبال یک قهرمانی دیگر در WSL است، دور از دسترس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *