انتقاد رئیس فوتبال اسرائیل از لیگ برتر به دلیل واکنش به حملات حماس | فوتبال

رئیس لیگ‌های حرفه‌ای فوتبال اسرائیل گفت که از بی‌میلی لیگ برتر برای محکوم کردن صریح حملات حماس به اسرائیل، “شکه، متحیر و ناامید شده است”.

این مداخله پس از آن صورت گرفت که سیاستمداران بریتانیایی و گروه‌های یهودی در انگلیس نسبت به مقاومت اتحادیه فوتبال در برابر درخواست‌ها مبنی بر اینکه طاق ومبلی به رنگ پرچم اسرائیل یا شال نماز یهودیان روشن شود، واکنش خشمگینانه نشان دادند. ارز هالفون، که ریاست IPFL را بر عهده دارد، به ریچارد مسترز، مدیر اجرایی لیگ برتر، نوشت که واکنش فوتبال انگلیس به این حملات بسیار مبهم است و با شهروندان اسرائیلی که جان خود را از دست داده اند، همبستگی کافی نشان نمی دهد.

جزئیات این نامه فاش شد توسط یهودی نیوز خاخام الکس گلدبرگ، رئیس گروه ایمان به فوتبال اتحادیه فوتبال انگلیس در اعتراض به موضع اتحادیه فوتبال انگلیس از سمت خود استعفا داد. گلدبرگ در نامه ای به مارک بولینگهام، مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال انگلیس گفت که از تصمیم اتحادیه فوتبال انگلیس مبنی بر عدم ادای احترام ویژه به قربانیان بدترین جنایات در بازی های آتی برابر استرالیا و ایتالیا در ورزشگاه ومبلی، عمیقاً ناامید شده است. از زمان شوعه علیه اهداف یهودی مرتکب شده است.» او به LBC گفت که درباره پاسخ اتحادیه فوتبال انگلیس با او مشورت نشده است.

لیگ برتر انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد در مسابقات خود از 21 تا 23 اکتبر یک دقیقه سکوت برقرار خواهد کرد و بازیکنان، مدیران و مسئولان بازی ها به نشانه تشدید بحران در اسرائیل و غزه، بازوبندهای مشکی خواهند بستند.

این پاسخ باعث ناراحتی جامعه یهودی شد و هالفون نوشت: «بسیاری از کشورها حمایت صریح خود را از دولت اسرائیل اعلام کرده اند. بزرگ‌ترین بناهای تاریخی جهان با پرچم آبی و سفید یا اسرائیل نورانی شدند. در بیانیه مشترک مکرون رئیس جمهور فرانسه، شولز صدراعظم آلمان، ملونی نخست وزیر ایتالیا، سوناک نخست وزیر بریتانیا و بایدن رئیس جمهور ایالات متحده، آنها “حمایت قاطع و متحد خود را از کشور اسرائیل ابراز کردند” و حماس و تروریست وحشتناک آن را به صراحت محکوم کردند. عمل می کند.’ .

ریچارد – کلمات «محکومیت بی چون و چرا»، «اقدامات وحشتناک تروریستی»، «قتل عام»، «قتل عام» و «خونریزی» همه در این عبارات نوشته شده است. لطفاً در نظر بگیرید که برای صدور یک بیانیه دیپلماتیک به این بزرگی، چیزی باید غیرقابل انکار باشد.

با توجه به این واقعیت غیرقابل انکار، ما از عدم توانایی لیگ برتر برای محکوم کردن این اقدامات حیرت زده، شوکه و فراتر از کلام ناامید هستیم. این در مورد درگیری بین دو نفر نیست. این در مورد رهبری و جهانی است که ما می خواهیم در آن زندگی کنیم و فرزندان خود را در آن بزرگ کنیم. لیگ برتر باید از گسترش ایدئولوژی اسلام گرای رادیکال و آلوده کردن جامعه آزاد، خلاق، متنوع و جهان ما به چنین جنایات نفرت انگیز جلوگیری کند.

باشگاه ها، هواداران، مربیان و بازیکنان در سرتاسر جهان از شما به عنوان یک رهبر انتظار دارند که این جنایات علیه بشریت را به وضوح و صریح محکوم کنید. پیام اولیه شما مبهم بود و ما نمی‌توانیم اجازه تفسیر نادرست را بدهیم. خوشحال می شویم که این فرصت را داشته باشیم که این موضوع را با شما در میان بگذاریم.»

برای اظهار نظر با لیگ برتر تماس گرفته شده است. در بیانیه این لیگ در روز پنجشنبه آمده است: “لیگ برتر از تشدید بحران در اسرائیل و غزه شوکه و غمگین است و اقدامات خشونت آمیز وحشتناک و وحشیانه علیه غیرنظامیان بی گناه را به شدت محکوم می کند. ما به صلح امیدواریم و بهترین آرزوها را برای کشورهای عضو داریم. قربانیان، خانواده‌های آنها و جوامع آسیب‌دیده.» ما صمیمانه تسلیت خود را ابراز می‌کنیم.»

روز جمعه، چلسی اولین باشگاه لیگ برتری شد که پیامی جداگانه در حساب توییتر سابق خود، X منتشر کرد: «فدراسیون فوتبال چلسی از تلفات عظیم جانی پس از حملات آخر هفته گذشته به اسرائیل، عمیقاً متأسف است. ما در کنار جامعه یهودی لندن و سراسر جهان در برابر موج فزاینده یهودی ستیزی که مدتهاست علیه آن مبارزه کرده ایم، می ایستیم. ما در آخرین روزهای بازی مقابل آرسنال در استمفورد بریج به همکلابی های لیگ برتری خود خواهیم پیوست تا تمام زندگی های بی گناهی را که در اسرائیل و غزه از دست داده اند به یاد بیاوریم.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

اتحادیه فوتبال انگلیس جمعه شب قبل از میزبانی انگلیس از استرالیا به همه قربانیان درگیری ادای احترام خواهد کرد. موشه زوآرس، رئیس فدراسیون فوتبال اسرائیل به شدت از فدراسیون فوتبال به دلیل روشن نکردن کمربند فوتبال انتقاد کرد. «کسانی که می‌ترسند ورزشگاه را به یاد مقتولان و به خاطر حقایق تاریخی روشن کنند، به دلایلی که کاملاً نامفهوم است و شاید بهتر است اصلاً تلاش نکنیم، در دوره‌ای بسیار تاریک‌تر از آن زمان هستند. او گفت: “کشور من در حال حاضر در آن قرار دارد.” وقتی این اتفاق از طرف اتحادیه فوتبال کشوری می‌افتد که همیشه می‌دانست چگونه یک چراغ اخلاقی برای جهان آزاد باشد، ناامیدکننده‌تر از همیشه است. من در روزهای اخیر بارها سعی کردم این موضوع را برای همکارانم در اتحادیه فوتبال انگلیس توضیح دهم، اما آنها اصرار دارند که متوجه نشوند. آنها هستند که اکنون باید توضیح دهند.

کمپین همبستگی فلسطین گفت که از تصمیم اتحادیه فوتبال انگلیس “و مقاومت آن در برابر فشار دولت و دیگر رهبران سیاسی” استقبال می کند. یک سخنگوی گفت: “تزیین ساختمان های عمومی با پرچم اسرائیل را نمی توان اقدامی بی طرفانه برای ابراز همدردی با غیرنظامیان قربانی خشونت تلقی کرد، زیرا این باید به همه غیرنظامیان کشته شده در چند روز گذشته تعمیم یابد. در حال حاضر بمباران گسترده ای در غزه وجود دارد.”

در پاسخ به استعفای گلدبرگ، سخنگوی اتحادیه فوتبال انگلیس گفت: «از شنیدن تصمیم خاخام الکس برای استعفا از سمت خود در گروه ایمان به فوتبال ما متأسفیم. اگرچه این یک گروه غیررسمی است که بخشی از ساختار مدیریتی اتحادیه فوتبال انگلیس نیست، ما از حمایت آن در طول سال‌ها سپاسگزاریم. همچنین مهم است که روشن شود که تصمیم ما برای عدم اجازه ورود پرچم های اسرائیل یا فلسطین به ورزشگاه ومبلی به درخواست مستقیم اعضای ارشد جامعه یهودی گرفته شده است.

همچنین روز جمعه فاش شد که دجی دیویس، رئیس هیئت مشورتی مشارکت اتحادیه فوتبال انگلیس در توییتی خواستار تحریم مسابقات قهرمانی زیر 21 سال اروپا در سال 2013 در اسرائیل شده بود. دیویس، یکی از مدیران برنتفورد نیز در نقش خود خواستار یک فلسطین آزاد شد و این هفته از واکنش اتحادیه فوتبال انگلیس به حملات در اسرائیل حمایت کرد.

این توییت پس از تماس گاردین با اتحادیه فوتبال انگلیس برای اظهار نظر حذف شد. دیویس گفت: “بدیهی است که این زمان بسیار دشواری برای بسیاری از مردم است. من توییت 10 سال پیش را حذف کردم زیرا نمی خواهم در این زمان وحشتناک به کسی توهین کنم. من از موضع اتحادیه فوتبال برای صلح و اتحاد و پایان دادن به آن حمایت می کنم. خشونت، مرگ و رنجی که اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها تجربه کرده‌اند.» من کاملاً از آن حمایت می‌کنم.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در نامه ای به فدراسیون فوتبال اسرائیل و فلسطین، این “خشونت وحشتناک” را تسلیت گفت. او نوشت: «دنیای فوتبال در همبستگی قاطعانه با مردم اسرائیل و فلسطین و همه قربانیان بی گناهی که بهای ناگفته ای پرداخته اند، می ایستد.

نگرانی مبارزان یهودی ستیزی در انگلیس این است که آیا بازیکنان، تیم ها و تماشاگران یهودی در لیگ های آماتور در مسابقات آخر این هفته مورد آزار و اذیت قرار خواهند گرفت یا خیر. لیگ های فقط یهودی بسیار رایج هستند، اما برخی از بازیکنان یهودی به لیگ های اصلی راه می یابند.

گاردین با اتحادیه فوتبال انگلیس تماس گرفت تا بپرسد آیا برنامه‌هایی برای حفاظت از رفاه جامعه یهودی در حال انجام است یا خیر. قابل درک است که در صورت دریافت گزارش‌هایی مبنی بر سوء استفاده یهودی‌ستیزانه، نهاد حاکم با فدراسیون‌های محلی و مقامات مربوطه همکاری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *