اندی موری به بردهای پیاپی خود در برابر مولر در اوپن قطر پایان داد | اندی موری

اندی موری از بدترین رکود دوران حرفه‌ای خود رهایی یافت و در بیشتر مبارزات از الکساندر مولر فرانسوی استفاده کرد و شجاعت خود را در نزدیکی به دست آورد تا با پیروزی 6-1 در مسابقات آزاد قطر به دور دوم صعود کند. 7-6 (5) برد.

موری که در 21 سال زندگی حرفه ای خود هرگز بیش از 4 بازی متوالی را شکست نداده بود، در دوحه با 6 شکست متوالی به میدان آمد و آخرین برد او در ماه اکتبر بود. او بعداً گفت: “چند ماه گذشته واقعاً برای من در زمین سخت بود.” “من در بازی های زیادی پیروز نشدم و چند بازی نزدیک را از دست دادم و اوضاع تا پایان بسیار شدید شد. صادقانه بگویم، من واقعاً خوشحالم که این کار را انجام دادم.”

در حالی که موری در 36 سالگی محدودیت های فیزیکی بیشتری دارد، بیشتر مشکلات اخیر او به دلیل ناتوانی های ذهنی بوده است. تقریباً در تمام لحظات تعیین کننده چند مسابقه اخیر، شماره 50 جهان کاملاً ناامن به نظر می رسد. اما روز سه شنبه از همان نقطه اول آزادانه و قاطعانه بازی کرد و سرعت بیشتری به فورهند خود اضافه کرد و سعی کرد با آن دیکته کند. او امتیازات روی تور را بست، زمین را با زاویه باز کرد و از دراپ شوت ها به طور موثر استفاده کرد.

موری که از مشکل زانو خود بهبود می یافت، به نظر می رسید که در ست به پیروزی رسیده بود و قبل از از دست دادن بریک، خود را در یک نبرد سخت دید. اما حتی زمانی که مولر شماره 75 جهان شروع به کنترل خطوط پایه و شلیک های موفق کرد، موری خونسردی خود را حفظ کرد. در پایان یک تای بریک بسیار فشرده، او سه امتیاز پایانی را با نتیجه 4-5 به دست آورد و در را با یک بازگشت بک هند در امتیاز مسابقه بست.

موری با شور و شوق بیشتری نسبت به پیروزی های دور اول در مسابقات ATP 250 واکنش نشان می دهد. این اسکاتلندی چند بار مشت خود را تلمبه کرد، سپس به سمت محوطه جریمه بازیکنان رفت و به تیمش امتیاز پنج داد. وقتی مصاحبه گر بعد از بازی گفت که این اولین برد او در سال است، موری با بازیگوشی دستانش را پیروزمندانه بالا برد.

موری در دور بعد به مصاف یاکوب منشیک نوجوان چک می رود. عکس:نوشاد تککایل/نورعکس/شاتراستوک

او گفت: «مفتخرم که توانستم از این مسابقه عبور کنم و یک برد دیگر را زیر کمربندم کسب کنم. خوشحالم برای تیمم که بسیار سخت با من کار می‌کردند و سعی می‌کردند راه‌حل‌هایی برای عبور من از این لحظه سخت بیابند و امیدوارم این شروع بهتری باشد.»

موری به مصاف ژاکوب منسیک 18 ساله چک می رود که برای اولین بار از ماه آگوست به دنبال پیروزی در مسابقات متوالی در یک تورنمنت است.

این در حالی است که آرینا سابالنکا قهرمان اوپن استرالیا در دیدار افتتاحیه تورنمنت WTA 1000 دبی با ست های 6-7 (5)، 6-3 و 6-0 از کروات دونا وکیچ شکست خورد. سری دوم از زمان برنده شدن در ملبورن در ژانویه مسابقه نداده است.

ایگا سویاتک که هفته گذشته در مسابقات دوحه WTA 1000 قهرمان شد، با ست های 6-4، 6-4 اسلون استفنز را شکست داد و در دبی به دور سوم راه یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *