“او شماره 1 جهان آینده است”: ظهور و ظهور Ludvig Åberg به آگوستا می رسد | گلف

ب.illy Foster داستانی را روایت می کند که چگونه در سال 1996 یکی از شناخته شده ترین گلف بازان اروپا در کنار تایگر وودز جوان بازی می کرد. تصمیم متکبرانه “او کمی خام است.” در عرض یک سال، وودز اولین Master خود را برد و در افق ناپدید شد.

تصورات خود فاستر محکم به نظر می رسد. بازیکن باتجربه ابزار، که در حال حاضر در کیف مت فیتزپاتریک است، در کنار لودویگ Åberg بود و این سوئدی اولین بازی حرفه ای خود را در مسابقات آزاد کانادا در ژوئن گذشته انجام داد. عصر جمعه، فاستر پیامی برای لوک دونالد فرستاد. فاستر به کاپیتان رایدر کاپ اروپا گفت: “اگر به اندازه کافی خوب هستید، به اندازه کافی بزرگ شده اید.” این مرد جوان یک گل میخ خواهد بود. هر حرکت او را دنبال کنید.” دونالد بیش از این کار کرد. Åberg اولین بازی خود در جام رایدر را در حالی انجام داد که اروپا جام را در رم پس گرفت. دونالد به تازه کار خود برچسب “استعداد نسلی” داده بود. Eslöv، شهری با حدود 20000 نفر در نزدیکی مالمو، ایجاد کرده بود. ستاره در سطح جهانی

آدام اسکات باید متقاعد می شد که حضور آتی Åberg در آگوستا نشنال اولین حضور او در یک رشته اصلی خواهد بود. این توهم از این واقعیت ناشی می شود که این بازیکن 24 ساله در هر دو سوی اقیانوس اطلس پیروز شده است، در رده بندی 10 تیم برتر جهان قرار دارد و علیرغم عدم حضور در هیچ یک از چهار رویداد مهم گلف، در قهرمانی جام رایدر نقش داشته است. همچنین تعجب بزرگی نخواهد بود اگر Åberg اولین بازیکنی باشد که در اولین بازی مسترز پس از فازی زولر در سال 1979 برنده می شود.

اسکات که در سال 2013 برنده ژاکت سبز شد، می گوید: «خیلی افزایش یافته است. اما واقعاً هیچ نقطه ضعفی در بازی او دیده نمی شود. وقتی به همه جنبه ها نگاه می کنیم، او در حال حاضر به عنوان یک بازیکن کاملاً کامل به نظر می رسد. علاوه بر یادگیری اصول فوق العاده محکم، خلاقیت خاصی نیز در آن دخیل است.

گفتن اینکه چه کسی موفق خواهد بود و چه کسی موفق نخواهد شد بسیار دشوار است. من فکر می‌کنم امروز تعداد افراد تقسیم‌کننده بسیار کمتر از 20 سال پیش است، اما وقتی می‌بینی مردی مثل لودویگ می‌آید، می‌گویی: “نمی‌توانم از دست بدهم.” او تمام ویژگی های بازی در آگوستا را دارد. او تمام ویژگی ها را برای بازی در هر جایی دارد.”

اسکات به درستی اذعان می کند که ورود ابرگ به سیستم دانشگاهی ایالات متحده (او دوران بسیار موفقی را در تگزاس Tech پشت سر گذاشت) بسیار کمتر از زمانی که کوئینزلند را به مقصد دانشگاه نوادا در لاس وگاس در اواخر دهه 1990 ترک کرد، قمار بود. مربی کالج Åberg، گرگ ساندز، نیز سابقه مثبتی با گلف بازان سوئدی دارد.

لودویگ Åberg پس از پیروزی اروپا در سال 2023 در رم، جام رایدر را بالا می برد. عکس: پاتریک اسمیت/گتی ایماژ

سندز می گوید: «دانشگاه ما نزد فدراسیون سوئد شهرت خوبی دارد، که احتمالاً به لودویگ کمک کرده است. این به او بستگی داشت که آیا ما را انتخاب کند یا ایالت آریزونا، او هر دو را بازدید کرد اما احساس کرد که بهترین گزینه برای ما است. ما در آن زمان مربی نروژی داشتیم، او به من و او اعتماد داشت. او همچنین فکر می کرد که هوا در اینجا سخت تر خواهد بود. البته تصمیم او برای همه ما بهتر است. مدل بودجه مورد استفاده برای بورسیه تحصیلی گلف برای بازیکنان سوئدی به این معنی است که آنها نسبت به برخی دیگر از بازیکنان احتمال کمتری برای ترک دانشگاه بدون تکمیل مدرک دارند.

Åberg قبلاً در یک دوره تخصصی ورزش شرکت کرده بود. فیلبورناسکولان مدرسه شبانه روزی در هلسینبورگ. ساندز می‌گوید: «بچه‌های آنجا بالغ هستند، مثل اینکه قبلاً به کالج رفته‌اند. «بنابراین آمدن به اینجا، ماندن در یک خوابگاه و غیره چندان یک شوک فرهنگی نیست. کسانی از آن مدرسه هم می خواهند سخت کار کنند. آنها واقعاً همه چیز را جدی می گیرند.


تیo تمجید ساندز نشان نمی دهد که او می دانست که Åberg گلف حرفه ای را طوفانی خواهد کرد. ساندز می‌گوید: «او همیشه ابزارهای فیزیکی را در اختیار داشت، اما با ما به سرعت همه چیزهای کوچکی را که برای برنده شدن نیاز دارید، انتخاب کرد. او می‌دانست که باید در نوشتن خطوط، تیراندازی و خواندن بهتر شود. او خیلی مستقیم به نقاط ضعف خود نزدیک شد و آستین ها را بالا زد. او می خواست بداند کاستی هایش کجاست زیرا شکست را انگیزه بزرگی برای بهتر شدن می دید. مردم عاشق مهارت‌های بدنی او می‌شوند، اما نمی‌دانند او چقدر از نظر ذهنی قوی است و چقدر می‌خواهد یاد بگیرد.

شما متوجه می شوید که این بچه واقعاً خوب است و می دانید که او یک بازیکن حرفه ای موفق خواهد بود. من به مردم گفتم که شما یک جایزه بزرگ خواهید گرفت. اما شما همچنین بازیکنان خوب زیادی را می بینید که فوراً با آنها سازگار نیستند. شاید انتظار نداشتم که او این همه کار را به این سرعت انجام دهد. من توانایی او در آرامش را دست کم گرفتم. حالا او می تواند آن رشته را برنده شود.»

اما سرنخ‌های آشکاری وجود داشت که ممکن است در آینده چه اتفاقی بیفتد. Åberg به بالای رتبه بندی جهانی آماتور صعود کرد. موفقیت او در سال 2021 در جام جونز در جورجیا در آب و هوای بد به دست آمد. جاستین توماس و پاتریک رید نیز برندگان سابق این رویداد بودند.

خونسردی Åberg بلافاصله آشکار می شود. سرعت انجام کارش هم همینطور است. روتین قبل از شلیک او یکی از سریع ترین روتین های بازی است. کاپیتان جام رایدر اروپا در سال 2014 پل مک گینلی “هاله جالب” Åberg را تحسین می کند. مک گینلی می افزاید: «او استعداد فوق العاده ای دارد: «شات بعدی، شات بعدی، شات بعدی». “بیایید زیاد فکر نکنیم، فقط بازی کنیم.” از لحظه‌ای که چوب را از کیفش بیرون می‌آورد، سریع با تسکین‌دهنده بحث می‌کند و روی توپ می‌ایستد، همه یک نگاه و ضربه می‌زنند. در این مورد حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد.

جدول امتیازات مسترز در آگوستا موجود است و نام لودویگ ابرگ (فقط) در بالا سمت چپ نمایش داده می شود. عکس: وارن لیتل/گتی ایماژ

می‌توانید ببینید که او در مکانی عالی قرار دارد که از محیطی که در آن است لذت می‌برد، همه چیز را با سرعت خودش پیش می‌برد و خیلی تحت تأثیر موفقیت قرار نمی‌گیرد.»

مک گینلی معتقد است که تنها سطح جاه طلبی تعیین می کند که Åberg چقدر می تواند خوب باشد. Åberg بی رحم است. با این حال، یک سال عالی 2023 باعث شد که او ترکیب خود را با جو اسکورون عوض کند، کسی که یک دهه پیش در دوران اوج شهرت آمریکایی در کنار ریکی فاولر بود.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

Åberg پس از مسابقات قهرمانی بازیکنان ماه گذشته از آگوستا نشنال بازدید کرد. او همچنین در سال اول دانشگاه در آنجا بازی می کرد. Åberg اولین سفر خود را به یاد می آورد: «به یاد دارم که در ابر نهم بودم. “شما راه می روید و فکر می کنید: “این مکان کجاست؟” خیلی باحال و خاص بازی دوباره در آنجا خوشحال کننده خواهد بود. من به بازگشت به عنوان یک حرفه ای تور فکر می کردم، اما احتمالاً فکر نمی کردم به این زودی اتفاق بیفتد. آگوستا از لحظه ای که واجد شرایط شدم در ذهن من بود.» این چیزی است که رویاهای سوئدی از آن ساخته شده است.

واضح است که جاه طلبی Åberg تنها به گرفتن جایگاه او در رشته Masters ختم نمی شود. او می‌گوید: «می‌دانم که در سال گذشته بسیار پیشرفت کرده‌ام، اما همچنین می‌دانم که چیزهای بیشتری برای دادن دارم.

صادقانه بگویم، من با شایستگی ها و توانایی هایم احساس راحتی می کنم. من فکر می کنم این مهمترین چیز است. امیدوارم بتوانم روی آن صحنه عملکرد خوبی داشته باشم و ببینم به کجا می رسد. اما با کاری که انجام می‌دهم احساس راحتی می‌کنم و سعی نمی‌کنم هفته به هفته زیاد تغییر کنم.»


اسهان لوری تا تمرین روز قبل از شروع جام رایدر مقابل ابرگ بازی نکرد. مرد ایرلندی بلافاصله از آنچه که تماشا می کرد متقاعد شد. لوری می گوید: “او شماره 1 آینده جهان است.” او تاثیرگذارترین گلفبازی است که پس از روری (مک‌آیلروی) دیده‌ام.

لوری خاطرنشان می کند که “همه چیزهای دیگری” که فردی در موقعیت Åberg باید با آنها سر و کار داشته باشد، می تواند مهم تر از خفاش ها یا خفاش های او باشد. اگر زندگی حرفه ای Åberg به گونه ای پیش برود که بسیاری پیش بینی می کنند، هیجان اطراف او فشار بیشتری را وارد می کند.

اسکات می گوید: “من فکر می کنم او باید از شتابی که در حال حاضر دارد استفاده کند.” “این به ناچار در طول یک حرفه می آید و می رود و برای برخی بدتر از دیگران است. اما در حین دویدن، باید به دویدن و فشار دادن ادامه دهید. با توجه به آنچه که من به عنوان یک بازیگر دیگر دیده ام، هیچ چیز او را از حرکت رو به جلو و رسیدن به موفقیت بزرگ باز نمی دارد. او باید همین الان این کار را انجام دهد.

اوبرگ پس از قهرمانی در سوئیس در سال 2023 با جام مسترز اروپا عکس می گیرد. عکس: Jean-Christophe Bott/EPA-EFE

برای من واقعاً خوش شانس بود که در سنی مشابه بعد از بردن بازیکنان به این رشته‌ها وارد شدم. من هم با آنها کلنجار رفتم. اگر بخواهم از خودم انتقاد کنم، همه چیز کمی آسان بود و عیب های شما در بزرگترین تورنمنت ها آشکار شد. بنابراین، با نگاه کردن به گذشته، می توانستم بیشتر به خودم فشار بیاورم. و ما تایگر را به جایی رساندیم که باورش سخت است که او را شکست دهد. امروز در اینجا چنین نیست.»

هنریک استنسون، که Åberg در بزرگ شدن او را بت می‌دانست، دو سال پیش هموطنش را برای صرف شام در یک ایستگاه PGA Tour در سن آنتونیو برد. استنسون ادعا نمی کند که نقش کلیدی در توسعه Åberg دارد، اما او در موقعیت خوبی برای ارزیابی ارزش بالقوه گلف باز برای سوئد قرار دارد. استنسون می‌گوید: «او یک سر بالغ روی شانه‌های جوان دارد. “این کار را بدون اینکه خیلی پایین یا خیلی بالا باشد انجام می دهد. او خودش را در جعبه خودش نگه می دارد و کارها را به روش خودش انجام می دهد.

“ما هنوز میراث بسیار قوی در زمینه هایی مانند هاکی، فوتبال و تمام ورزش های زمستانی داریم، بنابراین گلف همیشه از این نظر کمی به در می زند. اما این به میزان مسلط بودن شما در ورزش نیز بستگی دارد. اگر قرار است لودویگ به اندازه بیورن بورگ، اینگهمار استنمارک یا زلاتان (ابراهیموویچ) در گلف مسلط شود، چرا نباید از این نظر به همان اندازه عالی باشد؟ اما قبل از رسیدن به آن نقطه، فقط تعداد زیادی شوت برای زدن وجود دارد.» هر چه کمتر در آگوستا بهتر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *