ایتالیا برای اولین بار از سال 1976، استرالیا را شکست داد و قهرمان دیویس کاپ شد | دیویس کاپ

ایتالیا 2-0 استرالیا را شکست داد و برای اولین بار از سال 1976 قهرمان دیویس کاپ شد و پتانسیل خود را به عنوان یکی از آینده دارترین کشورهای تنیس جهان به کار گرفت.

در دیدار افتتاحیه بین بازیکنان رده دوم مالاگا، ماتئو آرنالدی 22 ساله با برتری 7-5، 2-6، 6-4 الکسی پوپیرین اولین امتیاز ایتالیا را کسب کرد. سپس، کمتر از 24 ساعت پس از ناک اوت کردن نواک جوکوویچ دو بار در یک روز، جانیک سینر یک بار دیگر اعصاب فولادین خود را نشان داد و بهترین دو هفته دوران حرفه ای خود را با پیروزی 6-3 و 6-0 مقابل الکس دی میناور به پایان رساند.

سینر گفت: “این یک برد واقعا مهم برای من، برای کل تیم و برای ایتالیا است، اینطور نیست؟ ما فشار را احساس کردیم. ما مسئولیت های زیادی داشتیم. اما ما همچنان این کار را انجام دادیم. ما برای این می ایستیم. ما هیجان زده بودیم. بدیهی است که همه از نتیجه کار راضی هستند.»

تساوی با یک رویارویی وحشیانه آغاز شد که هر دو تیم به دلیل برتری سینر و تیم دونفره استرالیا باید برنده می شدند. آرنالدی و پوپیرین، دو بازیکن جوانی که هنوز به جمع 35 بازیکن برتر راه پیدا نکرده‌اند، با رویدادی عظیم روبرو شدند که هیچ چیز در دوران حرفه‌ای‌شان آن‌ها را برای آن آماده نکرده بود.

سرنوشت مسابقه را سرسختی و استقامت محض آرنالدی رقم زد. این بازیکن ایتالیایی در تمام ست سوم کاملاً مغلوب بود و در چهار گیم از پنج سرویس خود و در مجموع هشت گیم با امتیازات بریک روبرو شد. راحت ترین بازی او در کل ست از امتیاز 15-30 بود زیرا استرالیایی سرعت بازی های سرویس خود را کاهش داد.

آرنالدی به نوعی سرویس خود را نگه داشت، بدون ترس به بازی های بریک پرداخت و ست را به اندازه کافی روی سرویس نگه داشت تا پوپیرین فشار صفحه امتیاز را احساس کند. بازی بد پوپیرین در حالی که 4-5 عقب بود سرنوشت مسابقه را رقم زد. وقتی از او پرسیدند که چگونه برنده شد، آرنالدی گفت که نمی داند.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

او گفت: «فکر می‌کنم خیلی بد بازی کردم. ست دوم و سوم از بدترین ست های امسال هستند. اما می دانید، برای من مهم بود که هر امتیازی را بازی کنم، آنجا بمانم و چیزی را امتحان کنم.”

بین فرم فوق‌العاده اخیر سینر و رکورد 5-0 مقابل دی میناور در چهار سال، این بازیکن 22 ساله با برتری بزرگ وارد زمین شد و تساوی را به پایان رساند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

پس از یک شروع خجالتی، Sinner به سرعت ریتم خود را پیدا کرد. او بی رحمانه از هر دو جناح حمله کرد و برنده ها را از سراسر زمین اسپری کرد و به سرعت تبدیل به یک شکست شد. علیرغم همه پیشرفت‌هایی که De Minaur در این سال انجام داده است، این استرالیایی سلاح یا تنوع لازم برای ایجاد اختلال در بازی Sinner را ندارد. تلاش های تحسین برانگیز دی میناور برای گرفتن توپ و حمله زودهنگام در دستان سینر قرار گرفت و سرعتی را برای ایتالیایی فراهم کرد که او دوست داشت پرورش دهد.

سینر چند هفته شگفت‌انگیز را با مجموعه‌ای از برندگان بی‌رحمانه و دست‌نخورده به پایان رساند، و بر رسیدن او به بالاترین سطوح این ورزش و توانایی‌اش برای مبارزه و کسب بزرگترین قهرمانی‌های جهان تاکید کرد.

در حالی که تیم ایتالیایی برای جشن قهرمانی خود به میدان رفت، پیروزی آنها با یک هشدار همراه بود. سینر و آرنالدی 22 ساله، لورنزو موزیتی 21 ساله و پنج ایتالیایی دیگر در بین 200 نفر برتر همگی زیر 22 سال هستند. متئو برتینی فینالیست سابق شماره 6 جهان و فینالیست 2021 ویمبلدون روی نیمکت تیم مصدوم شد. بیشتر در راه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *