تنیس
ایتالیا در فینال دیویس کاپ پس از کامبک خیره کننده Sinner که جوکوویچ را شکست داد |  دیویس کاپ

ایتالیا در فینال دیویس کاپ پس از کامبک خیره کننده Sinner که جوکوویچ را شکست داد | دیویس کاپ

دیویس کاپ راهی برای نشان دادن لحظات مهم در حرفه یک بازیکن ارائه می دهد. باز کردن ویژگی‌هایی که گاهی اوقات می‌توان به آن دست یافت، در حالی که فشار ناشی از تحمل نه تنها امیدهای تیم خود، بلکه امیدهای کل تیم را تحمل می‌کند. در حالی که جمعیتی پر سر و صدا نام او را در Palacio de Deportes در مالاگا فریاد می‌زدند، جانیک سینر به نظر می‌رسید که گام مهمی به جلو بردارد زیرا ایتالیا را به اولین فینال دیویس کاپ از سال 1998 با پیروزی 2-1 مقابل صربستان رساند.

سینر در سومین مبارزه خود با شماره 1 جهان در 11 روز، 4-5 و 0-40 نواک جوکوویچ را در سرویس خود شکست داد و در ست پایانی یک مبارزه باورنکردنی سه امتیاز از بازی عقب افتاد. او به نحوی غیرممکن بود تا جوکوویچ را با نتایج 6-2، 2-6، 7-5 شکست دهد. او سپس برای دوبل تعیین کننده در کنار لورنزو سونگو بازگشت و این زوج جوکوویچ و میومیر کچمانوویچ را 6-3 و 6-4 شکست دادند تا مساوی شود.

نایب قهرمان سال گذشته استرالیا پس از شکست 2-0 فنلاند در روز جمعه در فینال روز یکشنبه منتظر ایتالیا است.

سینر گفت: برای همه ما و تیم بسیار خوشحالم و فردا یک فرصت عالی داریم. ما این را می دانیم، اما از طرف دیگر سعی می کنیم تا حد امکان آرام بمانیم، لبخندی در سر داشته باشیم، که این هم مهم است، و سپس از بودن در اینجا خوشحال خواهیم شد، درست است؟ نه خیلی زیاد؛ برای من، این اولین بار است که می‌توانیم در فینال جام دیویس بازی کنیم و این برای ما اهمیت زیادی دارد.»

قبل از اینکه تساوی به پایان برسد، بعدازظهر شنبه با نمایش فوق العاده کچمانوویچ آغاز شد، کسی که اولین امتیاز صربستان را با پیروزی چشمگیر 6-7 (7)، 6-2، 6-1 مقابل لورنزو موستیتی به دست آورد.

بازیکنی که در چند ماه اخیر شماره یک جهان و دومین بازیکن برتر جهان شد، سپس دوباره راهی جاده شد. در مرحله گروهی فینال ATP، سینر به مدت سه ساعت با جوکوویچ دوئل کرد و اولین پیروزی خود را مقابل قهرمان 24 گرند اسلم به دست آورد، اما صرب زمانی که واقعا مهم بود پیروز شد و سینر را برای بردن فینال از بین برد.

این بار سینر مسابقه را با بخار کردن توپ در هر دو جناح آغاز کرد و مصمم بود که به منطقه قدم بگذارد و در سریعترین زمان ممکن خط پایه را کنترل کند. این بازیکن 22 ساله به طور مداوم با سرعت بالا و وزنه شوت خود به جوکوویچ حمله می کرد و در حالی که او را در ست می دوید، او را از بالای خط پایه هل داد.

جانیک سینر (سمت چپ) و لورنزو سونهگو از ایتالیا در مسیر پیروزی در مسابقه دوگانه تعیین کننده خود مقابل صربستان هستند. عکس: Clive Brunskill/Getty Images برای ITF

جوکوویچ به وضوح صاف بود، اما شروع به یافتن شدت کافی در ست دوم کرد، سرویس‌های فوق‌العاده‌ای داشت و خط دفاعی او شروع به اشتباه برای ایتالیایی کرد. این بازیکن 36 ساله ست را در بالای خط پایه به پایان رساند و در حالی که برای ست سوم فشار می آورد، روی فورهند خود را تخلیه کرد.

سطح در ست پایانی به سرعت بالا رفت و هر دو بازیکن به خوبی سرویس می‌دادند و بدون تردید حمله می‌کردند. اما به نظر می رسید همیشه در یک جهت پیش می رفت. در حالی که جوکوویچ در حال سرعت بخشیدن به بازی های سرویس خود بود، او همچنین به طور مداوم به سرویس بازی های گناهکار فشار می آورد. برتری 0-40 سینر در سرویس نتیجه اجتناب ناپذیر عملکرد او به نظر می رسید.

اما از نقطه بازی سه طرفه، سینر ایستاد و مقاومت خود را نشان داد. او خدمت کرد، حمله کرد و از ذهنش خارج شد. پس از کسب 5 امتیاز متوالی، این جوکوویچ بود که در برابر فشار مقاومت کرد و جمعیت نام ایتالیایی را فریاد زد. او بازی سرویس ضعیف خود را با یک سرویس ناموفق و والی با نتیجه 5-5 به پایان رساند و سینر بازگشتی غافلگیرکننده داشت تا با توقفی بی اعصاب، پیروزی را در مسابقه زندگی خود رقم بزند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

سی دقیقه بعد، سینر و جوکوویچ دوباره همدیگر را گرم می کردند تا دوبل تعیین کننده انجام شود. جوکوویچ در بازی های دونفره به اندازه انفرادی استعداد ندارد. Sinner و Sonego با سرویس‌های بزرگ‌تر، سلاح‌ها و تمایل دائمی خود برای پوشاندن تور، شجاعت خود را در دو ست پرتنش حفظ کردند و به یک تساوی باورنکردنی دست یافتند.

پس از آن، جوکوویچ عملکرد سینر را تحسین و تبریک گفت، اما ناامیدی خود را پنهان نکرد: «برای من شخصاً ناامیدی بزرگی است، زیرا مسئولیت را بر عهده می‌گیرم، بدیهی است که من سه امتیاز مسابقه دارم و به پیروزی نزدیک شده‌ام. بله واقعا جای تاسف دارد. این یک ورزش است. او گفت: «وقتی برای کشور خود شکست می‌خورید، احساس تلخی بیشتر می‌شود.

سینر یک بعد از ظهر پربار را با دو برد به پایان رساند تا اولین بازیکنی باشد که دو بار در روز جوکوویچ را شکست داده و اولین بازیکنی باشد که پس از باخت سه امتیازی در مسابقه مقابل جوکوویچ بهبود یابد. این بازی همچنین پیروزهای 21 مسابقه ای صرب در جام دیویس را که از سال 2011 ادامه داشت، شکست.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

هیچ شکی در مورد تیراندازی پاک و ویرانگر Sinner و بازی کامل‌تر او که حول آن دارایی‌ها ساخته بود، وجود نداشت. اما پس از شروع سال با تردید در مورد سرسختی ذهنی خود در برابر بهترین بازیکنان در بزرگترین لحظات، او سال را به پایان می رساند و نشان می دهد که می تواند برای بزرگترین عناوین در سال های آینده رقابت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *