تنیس
ایگا سویاتک در فینال WTA آرینا سابالنکا را شکست داد و به فینال راه یافت |  فینال WTA

ایگا سویاتک در فینال WTA آرینا سابالنکا را شکست داد و به فینال راه یافت | فینال WTA

ایگا سویاتک با غلبه بر سرسخت ترین حریف خود در مسابقه ای که بیش از همه اهمیت داشت، یادآوری مختصر از درخشش منحصر به فرد خود را ارائه کرد زیرا او شماره 1 جهان آرینا سابالنکا را شکست داد و به اولین فینال WTA رسید.

سویاتک پس از پیروزی 6-3 و 6-2 خود گفت: “من واقعا خوشحالم.” فکر می کنم سخت ترین و همچنین بهترین مسابقه ای بود که در اینجا انجام دادم.

سابالنکا یک برد تا کسب رتبه اول در پایان سال برای اولین بار در دوران حرفه‌ای خود فاصله داشت، اما با این پیروزی، سویاتک سال را به عنوان بهترین بازیکن جهان برای دومین سال متوالی به پایان خواهد رساند. او عنوان را به دست می آورد در کانکون

در فینال، سویاتک با نفر پنجم جسیکا پگولا روبرو خواهد شد که روز شنبه با شکست 6-2 و 6-1 کوکو گاوف به بزرگترین فینال دوران حرفه ای خود رسید. هیچ یک از فینالیست ها پس از چهار مسابقه ست را رها نکرده بودند.

با توجه به اینکه آنها خود را به عنوان بازیکنان تعیین کننده امسال معرفی کرده اند، اگر سابالنکا و سویاتک برای آخرین بار به مصاف هم نمی رفتند، این تورنمنت پس از فصل کامل نمی شد. رقابت این فصل نمایش عالی بود. در آخرین دیدار خود، سابالنکا بلافاصله در فینال کلاسیک اوپن مادرید، سویاتک را شکست داد. سابالنکا در فینال های متوالی WTA، از جمله نیمه نهایی سال گذشته، سوئیاتک را شکست داده است، زیرا سویاتک با برتری 5-3 وارد مسابقه شد.

قرار بود این دو روز شنبه به مصاف هم بروند اما فقط سه مسابقه را قبل از باز شدن آسمان و به تعویق افتادن مسابقات به پایان رساندند و فینال باید به دوشنبه موکول می شد. آنها عصر یکشنبه برای نیمه نهایی بازگشتند و سویاتک با اختلاف 2-1 و 30-30 در سرویس پیشتاز بود. پس از یک هفته شرایط وحشتناک، باد و باران کاهش یافت و شرایط به هر دو بازیکن اجازه داد تا آزادانه تاب بخورند.

آرینا سابالنکا. عکس: فرناندو لیانو/AP

Swiatek که به جای تلاش برای زنده ماندن در عناصر، فرصت اجرای بر اساس شرایط خاص خود را فراهم کرد، به سرعت رشد کرد. سطح و شدت مسابقه از لحظه شروع مجدد بسیار بالا بود. او بلافاصله سرویس را شکست و دو امتیاز اول روز را به دست آورد.

با کسب اولین استراحت و ایجاد حرکت، سویاتک تا پایان تسلیم نشد. او به قدری تمیز به توپ ضربه زد که مدام سابالنکا را مجبور به موقعیت های ناراحت کننده در زمین می کرد و کنترل خط پایه را به دست می گرفت و تمام توپ های کوتاه را بخار می کرد. در همین حال، بازگشت بی عیب و نقص سویاتک، سابالنکا را تحت فشار مداوم روی سرویس قرار داد.

هر زمان که سابالنکا موفق می شد در بالای خط پایه قرار بگیرد، حرکت فوق العاده سویاتک به او اجازه می داد تا به طور مداوم رالی ها را افزایش دهد و سابالنکا را مجبور به زدن یک شوت اضافی کرد.

در تمام هفته آسان نبوده است، بنابراین خوشحالم که امروز توانستم حتی بهتر از این هم کار کنم و با وجود اینکه 6-3، 6-2 بود قطعاً سخت بود. سویاتک گفت که هر امتیاز مهم بود و هر مسابقه رقابتی بود.

پس از فصل شکست باورنکردنی سال گذشته، مدیریت انتظارات و فشار در این فصل همیشه آسان نبوده است. اما سویاتک به شدت ثابت بوده و بهترین ها را شکست و رکوردی را در این فصل ثبت کرد. او سعی خواهد کرد با آخرین پیروزی روز دوشنبه همه چیز را به پایان برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *