تنیس
بریتانیای کبیر فرانسه را در بازی هیجانی شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی جام دیویس رسید |  دیویس کاپ

بریتانیای کبیر فرانسه را در بازی هیجانی شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی جام دیویس رسید | دیویس کاپ

دن ایوانز و نیل اسکوپسکی علیرغم مواجهه با سه امتیاز مسابقه و احتمال شکست سخت در بازی تعیین کننده هفته، از ادامه رقابت خودداری کردند. با الهام از غرش جمعیت پس از هر امتیاز، آنها عمیقاً حفاری کردند و به نوعی بهبود یافتند تا یکی از بزرگترین بردهای دوران حرفه ای خود را به دست آورند.

در این روند، بریتانیای کبیر فرانسه را با نتیجه 2-1 شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی دیویس کاپ رسید و یک بازگشت قابل توجه در عمق دو نفره انجام داد. این تیم که این هفته استرالیا و سوئیس را شکست داد، بدون شکست به عنوان صدر گروه خود پایان داد.

از ابتدا تا انتها، موفقیت آنها با اشتیاق و شادی ایوانز برای تنیس دیویس کاپ مشخص شد. در حالی که شماره 27 جهان در مسابقات انفرادی در فرم عالی قرار دارد، او در بازی های دونفره نیز با اسکوپسکی جفت می شود. این بازیکن 33 ساله با ست های 3-6، 6-3، 6-4 آرتور فیلس را شکست داد و با ست های 7-6 (5)، 3-6، 7 از کامرون نوری پیشی گرفت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. بریتانیای کبیر او اولین امتیاز خود را گرفت. -5 از اوگو هامبرت.

ایوانز برای دو ضرب تعیین کننده در کنار اسکوپسکی بازگشت و در مقابل نیکلاس ماهوت و ادوارد راجر-واسلین، با سه امتیاز مسابقه در ست پایانی روی سرویس ایوانز روبرو شدند. آنها به نوعی بهبود یافتند و بازگشت شگفت انگیز را با پیروزی 1-6، 7-6 (4)، 7-6 (6) پایان دادند. بریتانیا اکنون در مرحله مقدماتی جام دیویس “فینال 8” که از 21 تا 26 نوامبر در مالاگا برگزار می شود، شرکت خواهد کرد.

ایوانز گفت: “این دیوانه بود.” من در یک‌نفره و در زمین احساس راحتی می‌کنم، اما دوبل؟ هرج و مرج بود. من مدام به نیل می گفتم: “ما یک شانس داریم، ما یک فرصت داریم.” نیل به راه خود ادامه داد، ما هر دو ادامه دادیم.”

پس از یک هفته انتقاد در مورد فرمت مسابقات، جایی که روابط بین کشورهای بی‌طرف تماشاگران کمی را به خود جلب می‌کند، این یک نگاه نادر از جام دیویس در بهترین حالتش بود: دو تیم با کیفیت بالا در مقابل یک جمعیت بزرگ و حزبی با آن مبارزه می‌کنند. . حضور 13000 نفری برای اولین بازی منچستر در دیویس کاپ در 29 سال گذشته یک رکورد در بریتانیای کبیر است.

تساوی با اولین ریباند ایوانز آغاز شد. او در حالی که به دلیل سرویس فوق العاده و فورهند سخت فیلس با نتیجه 6-3، 3-1 عقب بود، با خنثی کردن این بازیکن 19 ساله و تغییر حرکت، از جو استفاده کرد. علیرغم اینکه نوری بالاترین رتبه بازیکن تک نفره است، فرم دشوار اخیر او در لحظات تعیین کننده منعکس شده است. یک سرویس پایانی خسته کننده تفاوت بین او و بازیکن شماره 1 بریتانیا، هامبرت را ثابت کرد و با یک خطای مضاعف در نقطه مسابقه به پایان رسید.

تیم GB راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی جام دیویس را در ماه نوامبر در مالاگا جشن می گیرد. عکس: Nathan Stirk/Getty Images برای LTA

از آنجایی که بازی از اوانز و اسکوپسکی در اوایل دیدار نهایی تعیین کننده دور شد، احتمال بازگشت از قبل دشوار به نظر می رسید. اما برای هر امتیازی سخت جنگیدند. با حاکم شدن هرج و مرج، کلماتی نیز بین ایوانز و تیم مخالف رد و بدل شد.

در یک نقطه، کاپیتان تیم، لئون اسمیت، به دی جی کنار دادگاه نزدیک شد و از او خواست که اجرای موسیقی خود را بهبود بخشد تا جمعیت را در طول هفت ساعت و 38 دقیقه بازی درگیر نگه دارد.

“ما در منچستر هستیم و هرگز نام Oasis را نشنیده ایم؟” ایوانز با لبخند گفت. «دی جی سعی می کرد جمعیت را جمع کند. او یک عرشه در مقابل خود دارد، اما او از بازوهای خود استفاده می کند، نه از موسیقی؟ بیا دیگه.”

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

در ست پایانی، هر دو تیم بازی های سرویس خود را به خوبی مدیریت کردند تا اینکه ایوانز و اسکوپسکی زیر فشار تابلو به مشکل برخوردند و 40-0 عقب افتادند و به سه امتیاز مسابقه رسیدند. اسکوپسکی گفت: “هیچ وحشتی بین ما وجود نداشت. ما در یک حرکت به نقطه بعدی رفتیم.”

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

ایوانز با 0-40 عقب افتادن به طور باورنکردنی خوب سرویس داد و این زوج با 5 امتیاز متوالی فرار کردند. در سرویس بعدی خود، اسکوپسکی با چهارمین امتیاز مسابقه روبرو شد و به همین ترتیب خود را فولادی کرد و اعصاب خود را از دست داد. پس از نزدیک به سه ساعت حضور در زمین، آنها با یک تای بریک دراماتیک ست نهایی، بازگشتی شگفت انگیز داشتند.

ایوانز گفت: “این یک روز شگفت انگیز بود، یک احساس شگفت انگیز.” “این بیش از هر چیز احساسی است. شما می خواهید در فینال با این بچه ها باشید. می دانید اگر شکست بخورید چه اتفاقی می افتد. در خانه هم ایده آل نیست و شما آن را احساس می کنید. این یک لحظه فوق العاده غرور آفرین برای من و تیمم است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *