تنیس
بریتانیا در جام دیویس سوئیس را با برد احساسی موری شکست داد |  تنیس

بریتانیا در جام دیویس سوئیس را با برد احساسی موری شکست داد | تنیس

بریتانیا به پیشرفت خود در مرحله گروهی جام دیویس ادامه داد و روز جمعه در منچستر 2-1 سوئیس را شکست داد، 6-7 (7)، 6-4 مقابل لئاندرو ریدی در یک روز احساسی برای پیروزی اندی موری.

موری در طول مصاحبه خود در میدان به گریه افتاد و فاش کرد که مراسم خاکسپاری مادربزرگش الن در همان روز برگزار شد: «امروز روز سختی برای من است. او گفت: «در واقع این مراسم تشییع جنازه مادربزرگ من است. “من برای خانواده ام متاسفم که آنجا نبودم. مادربزرگ، این برای شماست.”

این بازیکن 36 ساله بعداً گفت که به کاپیتان لئون اسمیت در مورد مرگش چیزی نگفته است، اما توسط پدرش ویلیام برای بازی تشویق شده است: “من در مورد آن با پدرم صحبت کردم و او گفت: “او از شما می خواهد که بازی کنید.” او فقط گفت “مطمئن شو که برنده شوی” و من این کار را کردم.”

اسمیت گفت: «انجام کاری که امروز انجام داد، قدرت شخصیت او را نشان می‌دهد. مطمئنم از دست دادن این برای او سخت بود. تنها چیزی که می توانید بگویید این است که کاری که او بیرون رفت و بعد از آن انجام داد واقعاً باورنکردنی بود.

استن واورینکا، رقیب قدیمی موری، در سوئیس با پیروزی عالی 7-5، 6-4 مقابل کامرون نوری، به تساوی رسید. سپس دن ایوانز و نیل اسکوپسکی یک پیروزی جامع 6-3 و 6-3 مقابل واورینکا و دومینیک استریکر به ثمر رساندند.

دو روز پس از اینکه لئون اسمیت، کاپیتان بریتانیای کبیر، تیم استرالیا را با انتخاب دو بازیکن خوش فرم تیم، جک دریپر و دن ایوانز، شگفت زده کرد، اسمیت با تکل های بیشتر، برد بریتانیا بر استرالیا را دنبال کرد. قرعه کشی که یک ساعت قبل از شروع بازی برگزار شد، نشان داد که اسمیت هر دو بازیکن انفرادی را جایگزین موری و نوری کرده است. سوئیس سورپرایز خود را کرد. موری تمام هفته در انتظار رویارویی با استریکر، بازیکن شماره 2 سوئیس، مقابل چپ دست ها تمرین کرده بود. فراخوانی موری تنها دومین مسابقه انفرادی زنده او از سال 2016 است، با این ساختمان 36 ساله که در جام دیویس باورنکردنی است. رکورد تک نفره او به 33-3 بهبود یافت.

استن واورینکا در برابر کامرون نوری برای سوئیس در فرم غالب بود. عکس: Adam Vaughan/EPA

ریدی، فینالیست جوان سابق رولان گاروس اکنون در رتبه 152 قرار دارد، سلاح های خود را با خالی کردن فورهند خود به نمایش گذاشت و بی امان به سرویس موری حمله کرد و خطوط را هدف قرار داد و آنها را مرتباً پیدا کرد. این بازیکن 21 ساله در ست اول 5-2 شکست خورد و 4 ست پوینت را قبل از گرفتن ست اول نجات داد. اما موری به خوبی خود را تطبیق داد و به اندازه کافی طول و سرعت در ضربات خود پیدا کرد تا به تدریج بازی را برگرداند و یک پیروزی دیگر در دیویس کاپ رقم بزند.

در حالی که ایوانز در روز چهارشنبه عملکرد فوق العاده ای در برابر الکس دی میناور داشت، او رکورد 0-5 مقابل واورینکا را دارد. معرفی نوری تضمین کرد که ایوانز برای مسابقه دوبل تعیین کننده سرحال بماند. شماره 1 بریتانیا در نهایت توسط یک واورینکای عالی مغلوب شد. این بازیکن 38 ساله با زدن 17 آس، خدمات درخشانی ارائه کرد و با بازی تنیس هجومی تمیز و مصمم، پیروز شد.

در لاستیک تعیین کننده، اسکوپسکی قهرمان اوانز و ویمبلدون که استراحت خوبی داشت، با هوش، تسلط آشکار و آشنایی بیشتر با بستن تساوی، بر سوئیس مسلط شد. بریتانیا روز یکشنبه در فینال به مصاف فرانسه خواهد رفت.

پیروزی سوئیس مقابل استرالیا در روز شنبه، حضور بریتانیا در مرحله یک چهارم نهایی را تایید خواهد کرد، اما بریتانیای کبیر ممکن است برای اطمینان از رسیدن به مرحله حذفی در مالاگا به برد سوم نیاز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *