بن شلتون نتوانست جوکوویچ پویا را سرنگون کند، اما نشان داد که اینجاست تا بماند | تنیس آزاد آمریکا 2023

آ.نواک جوکوویچ در حالی که پانتومیم می کرد در حال پاسخ دادن به یک تلفن خیالی و قطع کردن گیرنده پس از صعود به دهمین فینال اوپن آمریکا در کنار بن شلتون، به جمعیت آرتور اش خیره شد. تردیدی وجود نداشت که این تماس سرد برای این آمریکایی بود که بسیاری از ناظران را با جشن گرفتن پیروزی در نیمه نهایی خود مقابل هموطنش فرانسیس تیافو، خاموش کرده بود. به همین ترتیب. این صربستانی همچنین هنگام دست دادن سنتی پس از بازی، شلتون را در دروازه قرار دادند.

اما در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی، شلتون – که اعتبار زیادی به او داده می شود – به درخواست پاسخ فوری پاسخ نداد. شلتون درباره پاسخ جوکوویچ گفت: «تا بعد از مسابقه چنین چیزی را ندیدم. “من دوست ندارم وقتی در رسانه های اجتماعی هستم و مردم به من می گویند که چگونه می توانم یا نمی توانم جشن بگیرم. فکر می‌کنم اگر بازی را ببری، شایسته انجام هر کاری که می‌خواهی هستی.»

این تیم شکست ناپذیر انتخاب محبوبی برای خروج از این نیمه نهایی مقابل جوکوویچ نبود. اولین رویارویی او مقابل صرب (شکست 3-6، 2-6، 6-7) مطابق انتظار پیش رفت. جوکوویچ فقط به چند مسابقه نیاز داشت تا به تاکتیک سینک آشپزخانه شلتون عادت کند. جوکوویچ برای جذب بهتر سرویس شلتون به مراتب عقب تر از خط پایه حرکت کرد و به سایر حرکات جودوی متوسل شد تا ضربات زمینی قدرتمند آمریکایی قدرتمند را تغییر مسیر دهد. نتیجه خالص شلتون 3 از 8 امتیاز والی سرویس و در مجموع 50 خطا در مقابل 30 برنده بود، زیرا او به دنبال ترک برای ضربه زدن به جوکوویچ بود. تنها در ششمین گیم مسابقه، شلتون مرتکب چهار خطا شد و اولین امتیاز از پنج امتیاز شکست را دریافت کرد. جوکوویچ ست اول را در 34 دقیقه کامل کرد. شلتون، قهرمان 23 دوره اسلم، گفت: “او مردی است که می تواند در بالاترین سطح رقابت کند.” (او) ذهنیتی مشابه من در زمین دارد، او می خواهد دنبال شما بیاید و تهاجمی باشد و احساسات خود را نشان دهد.

این بدان معنا نیست که محصول دانشگاه فلوریدا به نظر می رسد به دانشگاه بازگردد. از قضا، درخشان ترین لحظات او زمانی نبود که جوکوویچ را برتری داد. اینها زمانی اتفاق افتاد که شلتون توپ‌های وحشی را برگرداند که حریف دوم او را به وسط زمین کشاند و او را مجبور به خطاهای سربار کرد. اما وسوسه بزرگ شدن در پایان خیلی زیاد بود و شلتون با سرعت 143 مایل در ساعت سرویس را زد تا در ست سوم پس از شکست اولیه، آن را قطع کند. سه خطای جوکوویچ در گیم هشتم، اولین موردی بود که شلتون برای تساوی ست به آن نیاز داشت، و سپس او در بازی بعدی با سرعت 145 مایل در ساعت، یکی از پنج مورد در شب، برتری خود را تثبیت کرد. جوکوویچ که به عنوان خال با شلتون رقابت می کرد، به یاد می آورد: «بدیهی است که می دانستم او قدرت زیادی دارد. او ضربه ای باورنکردنی در سرویس دارد، او بسیار پویا و غیرقابل پیش بینی است. من فقط باید از نظر ذهنی آنجا بمانم، آنجا بمانم، آرام باشم و روی برنامه بازی تمرکز کنم… و به نوعی حواس او را پرت کنم.”

شلتون فرصت طلایی دیگری داشت و در کوارتر سوم 5-4 پیش افتاد. در این ست، جوکوویچ سه خطای دیگر مرتکب شد، دو خطای غیر اجباری، تا به شلتون یک ست پوینت هدیه دهد. و اگرچه صرب در نهایت او را رد کرد، شلتون همچنان به تاب خوردن برای حصارها ادامه داد و جوکوویچ امتیاز 5-6 را در دور سوم کسب نکرد تا تساوی را شکست. هنگامی که جوکوویچ 5-1 جلو افتاد، شلتون از سه خطای دیگر جوکوویچ در بازی های سرویس خود استفاده کرد. شلتون در حالی که جمعیت او را تشویق می کردند، به تیمش فریاد زد: «آن موقع است که من به همه شما نیاز دارم. «بیا برویم.») در حالی که جوکوویچ برای سرویس آماده می شد، هواداران در جعبه ایستادند و او را تشویق کردند. شلتون با برتری 6-4، دومین امتیاز بازی خود روی راکتش، شجاعانه از طریق یک رالی پایه 11 ضربه ای مبارزه کرد و سپس یک فورهند نهایی را به تور شلیک کرد.

اگرچه بازی رسماً با باخت برای شلتون به پایان رسید، اما او به هدف خود که یک حریف خشمگین بود، دست یافت. ناامیدی جوکوویچ تنها در قطع ارتباطی که بعد از بازی تجربه کرد مشهود نبود. مصاحبه میدانی او به طور غیرعادی کوتاه بود. به نظر می‌رسید که او از ترجیح مردم برای هموطنش ناراحت باشد و به طور غیرمعمول برای قهرمانی که معمولاً کاملاً سخاوتمند است، شلتون را با نام ذکر نکرد. جوکوویچ پیش از تمجید از کارلوس آلکاراز، بازیکن جوان اسپانیایی که فکر می‌کرد هنوز با آن روبرو خواهد شد، گفت: “قبل از مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی می‌دانستم که مقابل یک بازیکن آمریکایی بازی خواهم کرد، بدیهی است که هرگز آسان نخواهد بود.” یک فینال اسلم دیگر. (به جای او دشمن 2021 دانیل مدودف است.) “این باورنکردنی است که او در 20 سالگی به آن دست یافته است. او فوق العاده است. او بازیکن شگفت انگیزی است. “این برای ورزش ما عالی است.” این همان انرژی خارج از زمین است که از مسن ترین بازیکن نیمه نهایی اوپن آمریکا پس از جیمی کانرز انتظار دارید.

جوکوویچ که با 36 سال سن یک قدم به مسن‌ترین برنده مسابقات آزاد آمریکا نزدیک‌تر است، به راحتی می‌توانست شلتون را نیز تمجید کند. می دانید، جوان 20 ساله ای که به تازگی به چهار تیم آخر ششمین گرند اسلم خود رسیده است. اما فقط پس از یک سال تور. هنگامی که رتبه بندی جدید پس از مسابقات اعلام شود، او به خوبی در بین 20 نفر برتر خواهد بود. این پیشرفت بسیار چشمگیر برای شلتون است که نمی‌تواند روی توهین‌های ساختگی شکست‌دهنده‌اش تمرکز کند. شلتون پوزخندی زد: «می‌دانی، وقتی بچه بودم، همیشه یاد گرفتم که تقلید صادقانه‌ترین شکل چاپلوسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *