تنیس
بولتر مسیر جدیدی را می شکند و اندی موری به دور دوم در US Open |  تنیس آزاد آمریکا 2023

بولتر مسیر جدیدی را می شکند و اندی موری به دور دوم در US Open | تنیس آزاد آمریکا 2023

یک روز باورنکردنی در US Open برای تنیسورهای بریتانیایی به پایان رسید و هفت بازیکن پس از پیروزی در هر 18 ست بازی در دو روز اول در نیویورک، به طور چشمگیری به دور دوم در قرعه کشی مردان و زنان راه یافتند.

در میان برندگان، اندی موری با پیروزی قوی 6-2، 7-5، 6-3 مقابل کورنتین موته علیرغم بیش از سه ساعت مبارزه فیزیکی، پیشرفت مطمئنی داشت.

موری با لبخند گفت: “این یک روند طولانی بوده است، اما احتمالاً همیشه این روشی است که ما بازی می کنیم.” سه ساعت احتمالاً بسیار کوتاه‌تر از برخی از بازی‌های امسال من بود، من بسیار خوشحالم که به آن دست یافتم.»

موری پس از آسیب دیدگی شکمی در مسابقات آزاد کانادا در تورنتو قبل از بازنشستگی از سینسیناتی، با سوالاتی در مورد آمادگی جسمانی خود به مسابقات آزاد آمریکا آمده بود. او هفته گذشته را با خدماتش به تدریج بر بار تمرینی خود سپری کرده بود.

او بعداً گفت که از نحوه ایستادن عضلات شکمش تحت فشار خوشحال است. او گفت: از خدماتی که امروز انجام دادم بسیار راضی بودم. آب احساس خوبی داشت و به سراغ بعدی رفت.

هفت بازیکن انگلیسی پس از نمایش قوی در دو روز اول برای حضور در دور سوم رقابت خواهند کرد. کیتی بولتر یکی از تمیزترین نمایش های فصل خود را انجام داد و دایان پری فرانسوی را 6-4 و 6-0 شکست داد و برای اولین بار در دوران حرفه ای خود به دور دوم در فلاشینگ میدوز راه یافت.

کامرون نوری، بازیکن شانزدهم، با نمایشی عالی، پیاپی سخت چهار باخت خود را به پایان رساند و الکساندر شوچنکو از روسیه را با نتایج 6-3، 6-2، 6-2 شکست داد. جک دریپر به بهبودی از آسیب دیدگی شدید شانه ادامه داد و رادو آلبات مولداوی را با نتایج 6-1، 6-4، 6-3 شکست داد.

این پیروزی‌ها تا اواخر عصر سه‌شنبه ادامه یافت، زیرا دان ایوانز، رده‌بندی بیست و ششم، خود را برای بازی دور دوم مقابل بوتیک ون د زاندشولپ آماده کرد و دانیل الهی گالان را با نتایج 6-4، 6-2، 7-5 شکست داد. با فرا رسیدن شب، جودی بوراژ با شکست دادن شماره 38 آنا بلینکووا در اولین مسابقه خود، یک روز فوق العاده را برای بازیکنان انگلیسی با یکی از بهترین بردهای حرفه ای خود به پایان رساند و به دور دوم راه یافت.

شش برنده سه‌شنبه در دور دوم به لیلی میازاکی می‌پیوندند که اولین مسابقه گرند اسلم خود را در دور مقدماتی روز دوشنبه برد.

کیتی بولتر امتیاز خود را در طول پیروزی چشمگیر خود بر دایان پری جشن می گیرد. عکس: سارا استیر/گتی ایماژ

پیروزی موری اولین پیروزی برای تنیس حرفه‌ای بود و کمک داور ویدیویی (VAR) پس از اینکه داور تصمیم گرفت که موته قبل از اینکه توپ دو بار پرتاب شود موفق به زدن یک والی از موری نشده است، فراخوانده شد.

تورنمنت امسال اولین رویداد رسمی است که VAR را در دسترس قرار می‌دهد و به بازیکنان امکان می‌دهد در زمین‌های نمایشی منتخب، بازبینی ویدیویی برخی از فراخوان‌ها را درخواست کنند. تمام بررسی های VAR توسط کمک داوران خارج از زمین به جای داور داخل زمین تصمیم گیری می شود.

پس از اینکه ضربه رگبار موری به عنوان یک پرش دوگانه در نظر گرفته شد، موتت درخواست بازی مجدد کرد و این دو بازیکن منتظر بررسی بودند. در حالی که این فیلم بارها بر روی صفحه نمایش بزرگ زمین نمایش داده شد، مشکلات فنی باعث شد کمک داوران ویدئویی نتوانند فیلم این تماس بحث برانگیز را مشاهده کنند. پس از یک تاخیر طولانی، داور لوئیز انگزل اعلام کرد که اولین تماس برقرار است.

در نتیجه پیروزی، بولتر احتمالاً پس از بازگشت به جمع 100 تیم برتر پس از کسب عنوان ناتینگهام WTA در ماه ژوئن، رکوردهای حرفه ای را در 55 تیم برتر ثبت خواهد کرد. پس از آن، بولتر به مصاف وانگ یافان چینی می رود که کارولین گارسیا، نفر هفتم فرانسه را با نتیجه 6-4 و 6-1 شکست داد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بولتر گفت: “من فقط می خواهم رتبه خود را محکم کنم و واقعاً نشان دهم که می توانم هر هفته با این دختران بازی کنم و برنده های زیادی در برابر آنها کسب کنم.” فکر می کنم این چیزی است که واقعاً اعتماد به نفس من را تقویت می کند. زمانی که در 100 بودم هرگز فرصت انجام این کار را نداشتم و در نهایت احساس می‌کنم پاهایم روی زمین است و زمان آن رسیده است که واقعاً ادامه دهم.”

نوری که با اعتماد به نفس و ضربه فورهند خود دست و پنجه نرم می کرد، از زمان ویمبلدون هیچ بازی را نبرده بود. با این حال، این واقعیت که او در خارج از زمین مثبت و خوشبین بود، حتی زمانی که همه چیز بد پیش می رفت، نشان از نگرش عالی او دارد و او با یک برد محکم پیش رفت.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • روی دکمه Menu در پایین سمت راست در برنامه Guardian ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

برای دریپر، مسابقه دور اول باعث عدم اطمینان در مورد ادامه مشکلات شانه شد. این بازیکن 21 ساله یک هفته قبل از مسابقات آزاد آمریکا از وینستون سالم کناره گیری کرد. اما دریپر بسیار خوب بازی کرد و آلبات را در سه ست برای یک مسابقه بزرگ دور دوم مقابل هوبرت هورکاچ شکست داد.

وی گفت: بعد از وینستون سالم این احتمال وجود داشت که نتوانم در این تورنمنت بازی کنم اما واقعاً مسابقات را به خوبی مدیریت کردم و هر روز آن را ارزیابی می کردم. من امروز اصلاً آن را احساس نکردم بنابراین بسیار بسیار خوشحال بودم.

در حالی که ایوانز با رسانه ها صحبت می کرد، بوراژ به سردی پیروزی نهایی روز را مقابل بلینکووا ارائه کرد. ایوانز که به ندرت تحت تاثیر قرار می گرفت، در ابتدا اهمیت روز را کم اهمیت جلوه داد و اشاره کرد که او فقط روی بازی خودش تمرکز کرده بود و فرار میازاکی از مرحله مقدماتی در 27 سالگی شاید خاص تر از دستاوردهای جمعی او بود.

اما ایوانز متحیر شد وقتی فهمید که هفت بازیکن انگلیسی بین آنها قرار نگرفته اند: “لعنتی.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *