گلف
تایگر وودز امیدهای سال 2024 را زنده می کند زیرا بازگشت احتمالی امیدوارکننده به نظر می رسد |  تایگر وودز

تایگر وودز امیدهای سال 2024 را زنده می کند زیرا بازگشت احتمالی امیدوارکننده به نظر می رسد | تایگر وودز

آ. پیروزی اخیر چارلی وودز در مسابقه گلف دبیرستانش احساس می کرد که باعث تغییر گارد می شود. این نوجوان 14 ساله در ورزشی که پدرش تایگر از جایگاهی نمادین برخوردار است، پیشرفتی آرام اما پیوسته داشته است. اگر چشم انداز تصدی پسرش واقع بینانه باشد، برای دنیای گلف پذیرش خروج وودز پدر از جریان اصلی رقابت آسان تر خواهد بود.

به طور معمول ببر ایده های دیگری دارد. بازگشت او به چالش قهرمان جهان در باهاما، دلگرم‌کننده‌ترین لحظه او از زمان تصادف اتومبیل در ابتدای سال 2021 بود که بسیار بیشتر از زندگی حرفه‌ای او را تهدید کرد. زمانی که وودز در ماه آوریل بازدید خود از آگوستا نشنال را قطع کرد، احساس می‌کرد که بالاخره تعطیلی حرفه‌ای نزدیک می‌شود. به نظر نمی رسید که وودز قبل از تکمیل 72 سوراخ، بدن خود را تحت شدیدترین فشار قرار دهد. بین آوریل و نوامبر دیده نشد.

آنچه وودز در استراحتگاه خود در آلبانی گفت به اندازه نحوه ضربه زدن او به توپ قابل توجه بود. هدف بهترین سناریو این است که یک بار در ماه در سال 2024 بازی کنید. این طرح نه تنها از درک این موضوع ناشی می شود که اگر به ندرت در طناب ها بماند نمی تواند انتظار رقابتی بودن را داشته باشد، بلکه از این درک است که بدنش می تواند چنین برنامه ای را تحمل کند. طرح این چشم انداز برای سال آینده بدون اعتقاد واقعی به تحقق آن بی معنی خواهد بود. این بازگشت احساس می کند که معنایی دارد.

وودز گفت: “شما می توانید هر چیزی را که می خواهید در خانه شبیه سازی کنید، و من بهترین کار را انجام دادم.” ما بازی‌های پرخرج را در خانه انجام داده‌ایم و سعی کرده‌ایم آن را شبیه‌سازی کنیم، اما فقط متفاوت است. ذهن سخت‌تر کار می‌کند، اضطراب و احساسات در اینجا بسیار متفاوت از خانه است. همیشه می‌توانید یک توپ را در خانه رها کنید، اینطور نیست. مهم نیست. این چیزی است که برای شما هزینه خواهد داشت. کنار هم قرار دادن قلم و کاغذ کمی متفاوت است.”

وودز به دنبال شرکت در Genesis Invitational در لس آنجلس در ماه فوریه خواهد بود. نزدیکی او به هیرو که در حال حاضر اسپانسر کلاسیک صحرای دبی است، به این معنی است که او مطمئناً در صورت تمایل، گزینه آغاز سال را در ماه ژانویه در خاورمیانه خواهد داشت. این که آیا مرد 47 ساله می خواهد از فلوریدا سفر کند یا نه موضوع دیگری است.

«مچ پای من هیچ تحرکی ندارد… نمی‌توانم مانند گذشته بچرخم، زیرا کمرم به هم چسبیده است»: تایگر وودز با یک سری چالش‌های فیزیکی دست و پنجه نرم می‌کند که سعی می‌کند بهترین فرم خود را به دست آورد. عکس: فرناندو لینو/AP

مسابقات قهرمانی بازیکنان و مسترز به ترتیب در ماه مارس و آوریل برگزار می شود. سه رشته دیگر در ماه مه، ژوئن و جولای دنبال می شوند. اسکله المپیک یکی از معدود مواردی است که در رزومه وودز وجود ندارد. برگزارکنندگان بازی‌ها از ایده 15 قهرمان اصلی که در اوایل آگوست رنگ‌های ایالات متحده را به تن می‌کرد، شگفت‌زده می‌شدند. اگر وودز برای پلی آف جام فدرال اکسپرس واجد شرایط شود، از نظر تئوری می تواند تا پایان آن ماه به بازی خود ادامه دهد، اما این یک درخواست سخت در یک برنامه محدود است. یک سری بازی بین فوریه و جولای به معنای موفقیت خواهد بود.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

آخرین جراحی وودز، فیوژن مچ پا، درد استخوان به استخوان مچ پا را برطرف کرد. راه رفتن او هنوز مشخص است اما حرکت او در کل خوب به نظر می رسد. تاب وودز کاملاً متعادل و کنترل شده است. مسائل قابل توجه در باهاما به وضوح مشهود است، با نزدیک شدن به دهه پنجاه سالگی، تعداد کمی از آنها در سبز رنگ پیشرفت می کنند، اما چنین مسائلی همیشه می تواند بر کسانی که بازی می کنند تأثیر بگذارد.

او گفت: «مچ پای من واقعاً دیگر تحرک ندارد. من نمی‌توانم زانویم را مانند گذشته حرکت دهم و نمی‌توانم آن را مانند گذشته خم کنم، زیرا کمرم به هم چسبیده است. خیلی چیزها هست که نمی توانم انجام دهم. اما من هیچ تغییر عمده ای ایجاد نکرده ام یا سعی در ایجاد تغییر نکرده ام. به بدنم اجازه می دهم به من بگوید چه کار کنم.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.
از بازخورد شما متشکرم.

بازیکنان PGA Tour مشارکت شدید وودز در بحث‌های مربوط به آینده سازمان را ستایش کرده‌اند. در ماه‌های آینده باید با صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی، نهادی متفاوت یا هر دو توافق شود.

اسکاتی شفلر شماره 1 جهان گفت: “او می تواند به راحتی به غروب آفتاب برود، هرگز دوباره به باشگاهی دست نزند، هرگز دوباره کاری انجام ندهد، فقط به زندگی خود ادامه دهد و از آن لذت ببرد، با بچه هایش معاشرت کند.”

“اما او به بازگشت ادامه می دهد و می خواهد رقابت کند. او به انجام بهترین کار برای بازیکنان و تور PGA ادامه می دهد. بنابراین کاری که او در حال حاضر انجام می دهد برای همه ما که درگیر بازی هستیم بسیار الهام بخش است.”

اگر 2024 همانطور که وودز ادعا می کند پیش برود، ذهنیت ها به تغییر ادامه خواهند داد. زمان حضور چارلی در کانون توجه می تواند منتظر بماند.

سایت 1xbet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *