“تجربه ارزشمند”: جک دریپر جنبه درخشان شکست دیویس کاپ را می بیند | دیویس کاپ

آ.جک دریپر پس از یک بعدازظهر تنیس با اکتان بالا و با کیفیت، روی صندلی افتاد و صورتش را پوشاند که در پاراگراف ابتدایی شکست 2-0 بریتانیا مقابل صربستان با ناامیدی به پایان رسید. ناامیدی او برای همه آشکار بود. با ورود نواک جوکوویچ به دور دوم مرحله یک چهارم نهایی جام دیویس، تقریباً همه تماشاگران در سالن فروخته شده خوزه ماریا مارتین کارپنا آرنا مالاگا از اهمیت مسابقه اول آگاه بودند.

پس از دو تای بریک شدید، مسابقه از او دور شد. اما دریپر اشتباهات زیادی در زمین انجام نداد. او قبل از سقوط به سطح در تای بریک با دندان و ناخن برای ماندن در ست ابتدایی مبارزه کرد، سپس دوباره تا پایان ست دوم که به چند امتیاز سقوط کرد، بالا آمد.

اگرچه این بازیکن 21 ساله عملکرد بسیار خوبی داشت، اما میومیر کچمانوویچ عالی بود. بازیکن با استعداد دیگری که منتظر موفقیت او بود، لحظه ای را گرفت، یکی از بهترین نمایش های سال را ارائه داد و شایسته پیروزی بود.

گاهی اوقات حریف می تواند خیلی خوب باشد. این تجربه بخش مهمی از منحنی یادگیری دریپر است. گامی مهم در پیشرفت شخصی او و احتمال بالای تبدیل شدن او به یک چهره برای تیم دیویس کاپ بریتانیا در آینده ای نه چندان دور. در کنفرانس مطبوعاتی پس از آن، دیدن دراپر، که علیرغم ناامیدی‌اش، جنبه‌های مثبت شکست خود را تشخیص داد، بسیار تاثیرگذار بود: “البته من روی مسابقه تمرکز کردم، اما این تجربه بسیار ارزشمندی برای من در سنین پایین است.” گفت. .

پس از سالی که دریپر پشت سر گذاشت، این به خودی خود یک دستاورد بود که او در دسترس و سالم بود تا در مناقصه جام دیویس انگلستان شرکت کند. او فصل گذشته با مصدومیت‌های زیادی دست و پنجه نرم کرد، اما دریپر پیشرفت آشکاری داشت و به رتبه 42 بالای حرفه‌ای صعود کرد و خود را به 30 تیم برتر و فراتر از آن رساند.

او این فصل را با فرمی مشابه آغاز کرد و در آدلاید به نیمه نهایی رسید و سپس در یک مسابقه فشرده چهار ست در دور افتتاحیه اوپن استرالیا به مصاف رافائل نادال رفت. از آنجا، چرخ ها جدا شدند زیرا بدن او بارها و بارها او را ناکام گذاشت. صدمات لگن، شکم و شانه او را از زمین بازی دور نگه داشت، از جمله یک عقب نشینی بد از ویمبلدون. تا سپتامبر، او در رده بندی جهانی رتبه 123 را کسب کرد و به سرعتی که در مسابقات ATP Challenger پشت سر گذاشته بود، بازگشت.

از زمانی که در ماه می کتفم آسیب دید، کمی به پایین نگاه کردم، تمام سال بازی نکردم. به نظر می رسید رتبه من مدام در حال کاهش است. وقتی بالاخره برای بازی برگشتم در رتبه 130 قرار گرفتم. او می‌گوید: «بازگشت به Challengers و مقابله با این افت واقعی ذهنی یک چالش واقعی بود.

دراپر پس از بازگشت درست قبل از یو اس اوپن، توانست به سرعت به فرم بازگردد. بهترین مسابقات تور چهارم در نیویورک، قهرمانی در ATP Challenger و اولین قهرمانی او در فینال ATP در صوفیه چند هفته پیش باعث شد که او از سپتامبر به نصف رنکینگ خود سقوط کند و به شماره 60 جهان برسد.

تجربه به‌دست‌آمده از این باخت اخیر تضمین می‌کند که او با احساسات مثبت وارد فصل خارج از فصل خواهد شد، زیرا او به دنبال صعود بیشتر در رتبه‌بندی است. مثل همیشه، اطمینان از اینکه بدن او به اندازه کافی سخت است تا بتواند در برابر سختی های تور مقاومت کند، یک هدف کلیدی در پنج هفته مانده به شروع فصل آینده خواهد بود. اگر او بتواند این کار را انجام دهد، بسیاری دیگر خواهند آمد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

در حالی که کامرون نوری روز پنجشنبه توسط جوکوویچ به طور متوالی اخراج شد، او از عملکرد خود و مبارزه اش با بهترین بازیکن جهان راضی بود. او با استراحت غیرمعمول و کناره گیری از مسابقات مسترز پاریس، خود را برای فینال دیویس کاپ آماده کرد.

پس از دو سال تغییر غیرمنتظره زندگی، و همچنین یک آسیب جزئی زانو، به نظر واضح است که برنامه شلوغ نوری که منجر به تبدیل شدن او به 20 بازیکن برتر شده بود، سرانجام به او رسیده است. از آنجایی که ویمبلدون نوری فرسوده به نظر می رسید، رکورد وحشتناک 4-12 را جمع آوری کرد.

با استراحت و تمرین بیشتر در خارج از فصل، هدف نوری این خواهد بود که مطمئن شود او از نظر جسمی و روحی آماده است تا در شروع فصل جدید به بهترین حالت خود بازگردد. اختلاط با نخبگان برای بیش از دو سال به اندازه کافی تأثیرگذار بود، اما او بیشتر می خواهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *