فوتبال
تلاش نیوکاسل برای تبدیل شدن به یک نیروگاه شمالی شتاب بیشتری می گیرد |  باشگاه فوتبال نیوکاسل یونایتد

تلاش نیوکاسل برای تبدیل شدن به یک نیروگاه شمالی شتاب بیشتری می گیرد | باشگاه فوتبال نیوکاسل یونایتد

آ. در مسیر سه ساعته جنوب غربی، کنفرانس حزب محافظه کار به پایان خود نزدیک می شد. بیشتر صحبت‌ها در منچستر بر روی نابودی احتمالی پروژه نیروگاه شمالی متمرکز بود، اما نمایندگان کمی متوجه شدند که در 150 مایلی جاده، این مفهوم زنده و در حال حرکت است.

در حالی که افزایش سطح، حداقل در یک زمینه سیاسی، به طور فزاینده ای شبیه به یک شعار توخالی به نظر می رسد، رویدادهای چهارشنبه شب در شمال شرق تایید کرد که نیوکاسل یونایتد به عنوان یک نیروی رو به رشد ظاهر شده است.

بازیکنان ادی هاو تنها با محدود کردن پاری سن ژرمن به دو شوت به سمت دروازه در جریان شکست 4-1 تیم پر ستاره لوئیس انریکه در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، موفق شدند نیوکاسل را در مرکز استعاری نقشه فوتبال انگلیس قرار دهند. اما اروپا همینطور است.

تقریباً همه چیز برای هاو ممکن به نظر می رسید بعد از اینکه میگل آلمیرون، دن برن، شان لانگستاف و فابیان شر گلزنی کردند و دفاع کیلیان امباپه را خفه کرد، مسلماً بهترین مهاجم جهان.

در حالی که برن، مدافع چپ نیوکاسل گفت که “منتظر کسی است تا من را از این رویای سورئال بیدار کند”، هیچ کس کاملاً شگفت زده نمی شد اگر سرمربی او روی آب های رودخانه تاین راه می رفت.

اگر ریشی سوناک بتواند حتی کسری از روح برن، لانگ استاف و همکاران را به کابینه درگیر خود بفرستد، راه‌آهن‌های نامرغوبی که نیمی از بالای کشور را تقسیم می‌کنند، مطمئناً در زمان بی‌سابقه‌ای برق‌دار خواهند شد.

اما حقیقت عجیب این است که در حالی که چهارشنبه شب یک پیروزی باشکوه برای بومی‌گرایی بود (برن و لانگستاف سرشناس، تاینسایدرز و هاو یک مربی انگلیسی بومی که قادر به پیشی گرفتن از نخبگان قاره بود)، یک پیروزی بزرگ برای عربستان سعودی نیز بود.

تقریباً دو سال پس از اینکه صندوق سرمایه گذاری عمومی پادشاهی کنترل اکثریت نیوکاسل را خریداری کرد، عربستان سعودی نه تنها حق خود را نسبت به همسایگان قطری خود، مالکان پرهزینه پی اس جی، تضمین کرد، بلکه توانایی خود در شکل دادن به آینده فوتبال را نیز برجسته کرد.

اوایل روز چهارشنبه فیفا اعلام کرد که جام جهانی 2034 در آسیا یا اقیانوسیه برگزار خواهد شد. این بدان معنی بود که پادشاهی در مقام اول میزبانی این مسابقات قرار داشت.

این به عنوان تأیید ضمنی این بود که تقریباً پنج سال پس از نقش ادعایی محمد بن سلمان در قتل وحشتناک روزنامه نگار و مخالف سعودی جمال خاشقجی که منجر به طرد شدن رهبر واقعی این کشور خلیج فارس توسط رهبران جهان شد، خیلی چیزها تغییر کرده است. این روزها، بن سلمان، متحد مهم بریتانیا، آنقدر قدرتمند و تأثیرگذار است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

ادی هاو با فابیان شر پس از سوت پایان. عکس: دنیل چسترتون/آفساید/گتی ایماژ

نیوکاسل با بازدید هواداران فرانسوی غوغا کرد، در حالی که مشاغل کوچک نیز از قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا که میلان و بوروسیا دورتموند نیز در آن حضور دارند ابراز قدردانی کردند. انتظار می رود این قرعه کشی حدود 8000 “گردشگر ورزشی” را به تاین ساید بیاورد و اقتصاد شهر را حداقل 4 میلیون پوند تقویت کند. اگر تیم هاو به مرحله حذفی صعود کند، این مقدار به سرعت افزایش خواهد یافت.

اگر PIF 400 میلیون پوند برای پر کردن مجدد تیم سرمایه گذاری نمی کرد، این امکان پذیر نبود. این توضیح می دهد که چرا شورای شهر نیوکاسل تا حد زیادی در مورد تخلفات عربستان سعودی سکوت کرده است، در حالی که در اعتراض به نقض حقوق بشر چین، روابط خود را با شهر دوقلوی سابق چین تایوان قطع کرده است.

با این حال، هیچ کس نمی تواند استدلال کند که مالکان پس از سال ها غفلت در زمان مایک اشلی، کاری انجام داده اند جز کار عالی در بازسازی نیوکاسل به عنوان یک باشگاه.

در حالی که به نظر می رسد سلسله مراتب PSG اغلب به سمت بزرگترین باشگاه جام حذفی پول می ریزد، همتایان آنها در سنت جیمز پارک شروع به جذب بازیکنان به طور معقول و نسبتاً آرام کرده اند.

مسلماً، دستان نیوکاسل به دلیل محدودیت‌های بازی جوانمردانه مالی بسته شده است، اما بازسازی به هاو اجازه داده است تا از استعدادهای مربیگری قابل توجه خود برای اختراع مجدد استعدادهایی مانند لانگستاف و برن که زمانی به طور معمول حذف شده بودند، استفاده کند. این روزها رقبای این زوج را تحت فشار قرار می دهند و آنها را در معرض خطر قرار می دهند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

چهارشنبه شب شاهد بودیم که چهار تیم جلویی 300 میلیون پوندی لوئیس انریکه بارها توسط دفاع 30 میلیون پوندی هاو خنثی شد. به عنوان بهترین بازیکن پاری سن ژرمن، وارن زایر امری، اعتراف کرد: “نیوکاسل ما را تعطیل کرد.”

میهمانان از دیوار سر و صدای ایجاد شده توسط هواداران خانگی که مصمم بودند از اولین بازی خانگی خود در لیگ قهرمانان اروپا در 20 سال گذشته لذت ببرند غرق شده بودند و قمار پرمخاطره لوئیس انریکه با چهار مهاجم در ترکیب 4-2-4 به طرز چشمگیری نتیجه داد.

اگرچه این پیکربندی باعث شد که امباپه و یارانش در مقابل دفاعی که کمی خارج از سرعت و بدون سون باتمن مجروح بود، تک به تک شوند، محافظ عقب ثابت نگه داشت. علاوه بر این، خط دفاعی، که به طرز فوق‌العاده‌ای توسط جمال لاسلس، جایگزین باتمن که به ندرت استفاده می‌شد، هدایت می‌شد، اعصاب خود را حفظ کرد و حاضر به عقب نشینی و حفاری عمیق برای حفظ برتری نیوکاسل نشد.

در حالی که تعداد پاری سن ژرمن در خط میانی تحت کنترل برونو گیمارائو برزیلی، ساندرو تونالی ایتالیایی و لانگستاف بود، امباپه، عثمان دمبله و همکاران نه تنها بدون سرویس ماندند، بلکه در کمال تاسف، نیوکاسل قدرتمند چهار گل دریافت کرد. لانگستاف گفت: “ما می خواستیم به آنها نشان دهیم که چقدر خوب هستیم.” “و من فکر می کنم ما این کار را کردیم.”

همانطور که یاسر الرمیان، رئیس نیوکاسل و فرماندار PIF، پس از پرواز از ریاض، از اتاق هیئت مدیره نگاه می‌کرد، باید احساس می‌کرد که تمایل علنی او برای ریاست بر “باشگاه شماره 1” به واقعیت نزدیک‌تر است. . حتی خودش هم پیش بینی کرده بود.

در حال حاضر، حداقل، رومایان و کارگردانان دیگرش از مواد محلی فراوانی برای کمک به ساختن نه تنها یک نیروگاه شمالی، بلکه به طور بالقوه اروپایی و احتمالاً بین المللی استفاده می کنند.

پویایی مشترک گیماراس و لانگستاف، از بسیاری جهات، نشان‌دهنده هم‌افزایی مفید و دگرگون‌کننده بین بومی‌گرایی و جهانی‌گرایی است که سیاستمداران تقریباً هر خطی می‌خواهند.

تنها مشکل این است که آنها در صحبت کردن در مورد آن بهتر از برخورد با آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *