تمجید سارینا ویگمن از «پیشگام» مگان راپینو پس از بازی فینال آمریکا | تیم فوتبال زنان انگلیس

سارینا ویگمن از مگان راپینو به عنوان “یکی از مهم ترین بازیکنان” پس از بازی برنده توپ طلای 2019 در آخرین بازی خود برای تیم ملی زنان ایالات متحده و آماده شدن برای بازنشستگی خود در پایان فصل NWSL، تمجید کرده است.

ویگمن قبل از بازی لیگ ملت‌های انگلیس مقابل هلند، درباره راپینو چنین گفت: «فکر می‌کنم او یکی از مهم‌ترین بازیکنان است. به نظر من ایالات متحده در فوتبال زنان و همچنین در جایگاه زنان در جامعه پیشگام است. همه ما باید به خاطر آنچه پشت سر گذاشتند بسیار سپاسگزار باشیم. من برای او احترام زیادی قائلم.»

پس از رسیدن به فینال جام جهانی، شیرهای ویگمن مشعل مبارزه برای برابری و انصاف را در دست گرفتند و با اتحادیه فوتبال انگلیس در مورد پاداش ها و استراتژی تجاری به توافق رسیدند، موضوعی که آنها قبل از مسابقات در مورد آن صحبت کردند.

ویگمن گفت: «من فکر می‌کنم این گروه از زنان نیز از نظر اجتماعی بسیار آگاه هستند و از این پلت فرم به شیوه‌ای مثبت برای تغییر جامعه استفاده می‌کنند. آن‌ها آنقدر خوش بیان و شیوا هستند که خود را به خوبی بیان می‌کنند.»

بازیکنان قدرتمند این سرمربی روز سه شنبه در اوترخت به مصاف تیم سابقش می روند. ویگمن تقریباً 100 بازی برای هلند انجام داد و آنها را در قهرمانی اروپا 2017 به پیروزی رساند. جای تعجب نیست که او بازی آینده را “بسیار خاص” توصیف می کند.

ویگمن افزود: “این کمی هم عجیب است؛ البته من در اینجا خاطراتی دارم.” من واقعاً مشتاق فردا هستم. حضور در اینجا و بازی مقابل حریفان بسیار خاص است.

“البته که ما همدیگر را خیلی خوب می شناسیم، من تیم را می شناسم، اکثر اعضای تیم یا بازیکنان زیاد تغییر نکرده اند. افراد زیادی در جایگاه ها حضور خواهند داشت که من می شناسم.

این مسابقه که در آن ویگمن یک آلسیا روسو استراحت کرده را بازگرداند، دومین بازی انگلیس در لیگ ملت ها پس از پیروزی 2-1 آنها مقابل اسکاتلند در روز جمعه خواهد بود. در همین حال، هلند رقابت های خود را با شکست 2-1 خارج از خانه مقابل بلژیک آغاز کرد.

ویگمن گفت: ما ارزیابی خوبی از بازی (اسکاتلند) داشتیم. ما می‌خواهیم چند کار را کمی بهتر انجام دهیم، کارهایی را که واقعاً خوب انجام می‌دهیم ادامه دهیم، آن را به سطح بعدی ببریم. ما در مورد آن صحبت کردیم و از فردا دوباره شروع می کنیم.

“اگر به آمار مقابل بلژیک نگاه کنید، هلند آمار بسیار خوبی داشت. می بینید که بازی چگونه پیشرفت کرد، آنها کمی بدشانس بودند و بلژیک از آن استفاده کرد.

“البته آنها می خواهند عملکرد خوبی داشته باشند زیرا هدف آنها اول شدن در گروه نیز است، بنابراین با اولین شکست می خواهند فردا عملکرد خوبی داشته باشند و نتیجه خوبی بگیرند. این چیزی است که ما انتظار داریم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *