تیم قهرمان جام جهانی اسپانیا به تحریم تیم ملی ادامه خواهد داد | تیم فوتبال زنان اسپانیا

به جز دو نفر از تیم 23 نفره اسپانیا که قهرمان جام جهانی شد، بیانیه ای را امضا کردند که در آن “کافی نیست” برای ایجاد احساس امنیت و احترام به آنها انجام نشده است و گفتند آنها برای تیم ملی انتخاب نخواهند شد.

در بیانیه ای دو صفحه ای، بازیکنان “نارضایتی شدید” خود را از اتفاقات پس از قهرمانی در جام جهانی، از جمله بوسه جنجالی لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا (RFEF) جنی هرموسو و رویدادهای کنگره فوق العاده ابراز کردند. . آنها خواستار تغییرات ساختاری بیشتر فراتر از استعفای روبیالس رسوا شده و برکناری حاکم تفرقه افکن خورخه ویلدا بودند.

امضاکنندگان خواستار تجدید فوتبال زنان، استعفای رئیس جمهور و تغییر ساختار بخش ارتباطات، بازاریابی و اخلاق هستند.

در بیانیه آمده است: «تغییرات مشخص شده در RFEF بر اساس تحمل صفر برای کسانی است که نگرش هایی را که حرمت زنان را نقض می کند، از موقعیتی در RFEF دارند، تحریک می کنند، پنهان می کنند یا تشویق می کنند. ما قویا معتقدیم که تغییرات قوی در پست های رهبری RFEF و به ویژه در فوتبال زنان مورد نیاز است.

در نتیجه، فدراسیون فوتبال اسپانیا اعلام کرد که اعلام لیست تیم مونتسه تومه برای بازی های روز جمعه آینده مقابل سوئد و سه شنبه آینده با سوئیس را به تعویق می اندازد، با اعلام 39 بازیکن یک ساعت قبل از پیوستن مونتسه تومه به تیم. اعلامیه

کمک مربی سابق تومه پس از اخراج ویلدا منصوب شد و او اکنون باید تصمیم بگیرد که آیا مهاجمان را دعوت کند یا یک تیم کاملاً متفاوت را برای بازی های لیگ ملت ها.

آتنیا دل کاستیو و کلودیا زورنوزا دو بازیکن تیم قهرمان جام جهانی هستند که اظهارنامه بازیکن را امضا نکردند. در حالی که گزارش‌ها در اسپانیا حاکی از آن بود که دل کاستیو می‌خواهد روی فوتبال تمرکز کند، زورنوزا بیانیه‌ای را منتشر کرد و اعلام کرد که از قبل قصد دارد بازنشستگی بین‌المللی خود را اعلام کند و حمایت خود را از هموطنانش اعلام کرد.

ماه گذشته، بازیکنان گفتند که “در صورت ادامه رهبری فعلی” برای تیم ملی بازی نخواهند کرد و خواستار “تغییرات ساختاری واقعی هستند که به رشد تیم ملی کمک می کند.”

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

در حالی که انتظار می رفت اخراج ویلدا و جدایی روبیالس راه را برای بازگشت بازیکنان هموار کند، در آخرین بیانیه آنها آمده است که “آنها معتقدند زمان مبارزه فرا رسیده است تا نشان دهیم که این موقعیت ها و تمرین ها اکنون پشت سر ماست.” جایی در فوتبال یا جامعه ندارد، ساختار فعلی باید تغییر کند و ما این کار را انجام می دهیم تا نسل های آینده بتوانند به برابری در فوتبال و سطحی که همه ما شایسته آن هستیم برسند.

روبیالس در برابر یک قاضی اسپانیایی که در حال تحقیق درباره اتهامات دادستانی ایالتی بود، شهادت داد که در حالی که بازیکنان در حال نوشتن اظهارات خود بودند، با یک بوسه به هرموسو تجاوز جنسی کرد. او از آمدن به 200 متری هرموسو منع شده است و اجازه ندارد با او تماس بگیرد.

پس از حذف اسپانیا از یورو 2022 در مرحله یک چهارم نهایی، 15 بازیکن به طور مشابه نامه ای را امضا کردند مبنی بر اینکه سلامت آنها تحت تاثیر محیط اطراف تیم ملی قرار گرفته است. فدراسیون قاطعانه از ویلدا حمایت کرد و خواستار عذرخواهی بازیکنان شد. تنها سه بازیکن از 15 بازیکن می توانند برای این تیم در جام جهانی بازی کنند.

الکسیا پوتلاس هافبک اسپانیایی برنده دو توپ طلا روز چهارشنبه گفت که بازیکنان خواهان اصلاحات جامع هستند.

او گفت: “ما خواهان تغییر هستیم تا هیچ زنی، در داخل یا خارج از فوتبال، هرگز دوباره با تحقیر، بی احترامی یا آزار و اذیت مواجه نشود.” لطفاً ما به اجماع، شجاعت و رهبری نهادها نیاز داریم. به همین دلیل است که ما در اینجا متوقف نخواهیم شد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *