تنیس
تیم Underdogs فنلاند آمریکا را مبهوت کرد و به مرحله یک چهارم نهایی جام دیویس راه یافت |  دیویس کاپ

تیم Underdogs فنلاند آمریکا را مبهوت کرد و به مرحله یک چهارم نهایی جام دیویس راه یافت | دیویس کاپ

تیم Underdogs فنلاند روز شنبه قهرمان 32 بار ایالات متحده را شگفت زده کرد تا برای اولین بار جایگاه خود را در مرحله یک چهارم نهایی دیویس کاپ تضمین کند. جمهوری چک، استرالیا و آخرین قهرمان کانادا پیش افتادند.

اتو ویرتانن با شکست دادن مک‌دونالد 7-6 (5)، 1-6، 7-6 (7) دو امتیاز مسابقه را در تای‌بریک شکست داد و امیل روسووئووری 7-6 تامی پل (1) را شکست داد. ست های 6-4 تایی این به امتیاز مسابقه چهارم منجر می شود – به اولین تیم فنلاند یک پیروزی تاریخی در مرحله گروهی فینال دیویس کاپ در اسپلیت، کرواسی می دهد.

فنلاند در ماه نوامبر با صعود از گروه D در مالاگا، جنوب اسپانیا، به هلند پیوست و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد.

شما می توانید آن را (از طرفداران) بشنوید. این برای کل کشور، برای تنیس در فنلاند معنی زیادی دارد. این یک چیز بزرگ است،” Ruusuvuori گفت. “ما به مالاگا می رویم!”

وی افزود: “من از مسابقات آزاد آمریکا صرف نظر کردم چون مریض بودم و با شرایط خیلی خوبی به اینجا نیامدم. امروز از نظر بدنی دچار مشکل بودم و در ابتدا کمی سخت بود. اما شما فقط باید به مبارزه ادامه دهید. من موفق شدم از میان دو ست طولانی راهی پیدا کنید.”

کانادا 2-1 شیلی را شکست داد. پیروزی 6-3، 7-6 (5) الکسیس گالارنو مقابل الخاندرو تابیلو در بازی افتتاحیه برای تضمین جایگاه کانادا در مالاگا کافی بود.

نیکلاس ژاری با شکست دادن گابریل دیالو 6-4 و 6-4 بازی را به تساوی کشاند، اما وقتی گالارنو و واسک پوسپیسیل مارسلو توماس باریوس ورا را 6-3، 7-6 (7) شکست دادند، تابیلو به گروه A کانادا رفت. او دید که او به اوج رسیده بود

تامی پل از ایالات متحده در جریان مسابقه انفرادی خود مقابل امیل روسووووری فنلاند در اسپلیت کرواسی در روز شنبه شلیک می کند. عکس: آنتونیو برونیک/ رویترز

ایتالیا در صورت پیروزی حداقل در یک بازی روز یکشنبه در بولونیا می تواند در این گروه به کانادا بپیوندد.

نایب قهرمان سال گذشته استرالیا نیز با برتری 3 بر 0 سوئیس در منچستر راه خود را در مرحله یک چهارم نهایی قطعی کرد.

بسته به نتیجه رویارویی انگلیس با فرانسه در روز یکشنبه، شکست در هر یک از این دیدارها استرالیا را نافرمانی خواهد کرد.

جمهوری چک 3-0 صربستان را شکست داد و در گروه C صدرنشین شد و نواک جوکوویچ در بازی دونفره مغلوب نیکولا چاچیچ شد. هر دو کشور موفق شدند هر کدام دو برد در والنسیا کسب کنند.

لاسلو جره که در مرحله گروهی پایانی فرم خوبی از خود نشان داد، در درگیری خود با یری لهکا بر مشکل کمر غلبه کرد و برای حفظ چهار امتیاز بازی به عمق رفت اما با برتری چک با نتیجه 7-6 (7) 7-5 سقوط کرد.

لهکا پس از کسب مقام اول گروه گفت: “من از برد راضی هستم، به همین سادگی. لاسلو مرد بزرگ و حتی بازیکن بهتری است، بنابراین چالش بزرگی برای من بود که مقابل او در این زمین بازی کنم.” برای کشورش

او شوت های باورنکردنی می زند و هرگز تسلیم نمی شود. حتی زمانی که در ست دوم 4-1 پیش بودیم، او همچنان آنجا بود و منتظر لحظاتش بود. من باید سطحم را ارتقا داده باشم و همه چیز خوب پیش رفت.

این تیم ها در مرحله بعدی برای دور مقدماتی که از 21 تا 26 نوامبر برگزار می شود به مالاگا سفر خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *