تنیس
جانیک سینر روبلوف را پاس می کند و با جوکوویچ به دیدار نیمه نهایی می رود |  اوپن استرالیا 2024

جانیک سینر روبلوف را پاس می کند و با جوکوویچ به دیدار نیمه نهایی می رود | اوپن استرالیا 2024

در حالی که صعود یانیک سینر با سرعتی سریع ادامه دارد، این بازیکن 22 ساله برای اولین بار در دوران حرفه ای خود به نیمه نهایی صعود کرد و آندری روبلوف را با نتایج 6-4، 7-6 (5) و 6-3 شکست داد. اوپن استرالیا درگیری آخر شب به یک روز دراماتیک در پارک ملبورن پایان داد.

در نتیجه، یکی از مورد انتظارترین مسابقات از زمان قرعه کشی اکنون به واقعیت تبدیل شده است. سینر که هنوز یک ست را از دست نداده است برای حضور در فینال با نواک جوکوویچ دوئل خواهد کرد که مبارزه تحسین برانگیز تیلور فریتز را شکست داد و به یازدهمین قهرمانی اوپن استرالیا نزدیک شد و 7 بر 7 پیروز شد. 6 (3)، 4-6، 6-2 6-3.

با این پیروزی، جوکوویچ رکوردشکنی 48 نیمه نهایی بزرگ و یازدهمین حضور خود در چهار مرحله آخر مسابقات اوپن استرالیا را به ثبت رساند. این بازیکن 36 ساله هر بار که در ملبورن به این مرحله رسیده است قهرمان مسابقات شده است.

تلاش قابل توجهی از جوکوویچ لازم بود تا فریتز را مهار کند. او با رکورد 0-8 مقابل صرب وارد مسابقه شد اما در دو ست اول شجاعانه به تنیس حمله کرد، سرویس بسیار خوبی ارائه کرد و تمام 15 امتیاز شکست را که با آن روبرو شد نجات داد. پس از نگه داشتن دو ست پوینت روی سرویس جوکوویچ در ست ابتدایی، فریتز برای گرفتن ست دوم قبل از اینکه جوکوویچ کنترل را به دست بگیرد، جمع شد.

جوکوویچ که در زمین با نیک کیرگیوس مصاحبه کرد، گفت: «در چند ست اول به خاطر تنیس باکیفیت او رنج زیادی کشیدم. او به خوبی خدمات می‌داد و نزدیک خط بود. در تجمعات به معنای واقعی کلمه خفه ام می کرد. من در بیشتر تجمعات عقب افتادم.»

جوکوویچ 33 بازی متوالی در ملبورن پارک برده است. او این رکورد را با قهرمان چهار دوره قهرمانی مونیکا سلس به اشتراک می گذارد. جوکوویچ گفت که این تمایز حتی خاص تر بود زیرا او در جوانی سلس را بت می کرد. او گفت: من واقعا مونیکا را دوست دارم. مونیکا که در صربستان بزرگ می‌شد، تقریباً هر روز در ذهن من بود، زیرا یلنا جنچیچ – این چیزی است که من دوست دارم او را صدا کنم – در سال 2012 درگذشت و زمانی که او نوجوان بود با مونیکا کار می‌کرد.

“خیلی در مورد مونیکا می شنیدم، مونیکا این، مونیکا آن، مونیکا این را می خورد، مونیکا اینقدر می خوابید، مونیکا اینطور تمرین می کرد. بنابراین مونیکا قطعا یکی از بت ها و قهرمانان دوران کودکی من بود و من برای او احترام زیادی قائل بودم. بنابراین وقتی برای اولین بار فرصت ملاقات با او را داشتم، واقعاً عصبی بودم.»

نواک جوکوویچ همچنان روی شکست دادن تیلور فریتز و حرکت به سمت یازدهمین پیروزی خود در اوپن استرالیا متمرکز است. عکس: اندی چونگ/گتی ایماژ

جدال سختی بین سینر و روبلف انتظار می رفت که به ترتیب در مکان های چهارم و پنجم قرار گرفتند. پس از اینکه سینر ست اول را تضمین کرد، روبلوف به خوبی پاسخ داد و در ست دوم قدرت آتش ایتالیایی را به تساوی کشاند تا در تای بریک 5-1 پیش بیفتد. سینر که برای اولین بار در مسابقات تحت فشار بود به میدان آمد. او در لحظات مهم توپ را به زیبایی زد و با کسب شش امتیاز متوالی از 1 بر 5، ست را برد.

تنها یک امتیاز رتبه‌بندی، سینر و روبلف را از هم جدا می‌کند، که سبک مشابهی از تنیس بازی می‌کنند و بر تسلط خود از درون خط پایه تکیه می‌کنند، اما شکاف بین این زوج در حال حاضر زیاد و در حال افزایش است. بازی کاملتر و متنوع تر و خونسردی سینر تحت فشار، تفاوت را ثابت کرد زیرا او در را در سه ست محکم بست. نفرین یک چهارم نهایی برای روبلف ادامه دارد: او اکنون در مرحله یک چهارم نهایی گرند اسلم 0-10 است.

بردهای سریع و سریع آرینا سابالنکا و سینر در جلسه شبانه منجر به پایان مناسب 1.22 شد و پس از اینکه برگزارکنندگان اوپن استرالیا به دلیل برنامه ضعیفشان مورد انتقاد قرار گرفتند، تنیس استرالیا را از سرخ شدن در امان نگه داشت. این مسابقه نشان داد که رقابتی تر است.

تنیس استرالیا تصمیم گرفته است که روز را از ساعت 13:00 در راد لاور آرنا آغاز کند، یک ساعت پس از پایان مسابقات. پس از اینکه کوکو گاوف و مارتا کوستیوک به مدت 3 ساعت و 8 دقیقه با هم جنگیدند و به دنبال آن جوکوویچ بر فریتز به مدت 3 ساعت و 45 دقیقه پیروز شد، سابالنکا و باربورا کریچیکووا دو ساعت دیرتر از موعد مقرر برای اولین مسابقه شبانه خود در راد لاور آرنا حاضر شدند. تا ساعت 21 وارد نشوید

با نزدیک شدن به احتمال برگزاری اولین نیمه نهایی مردان در اواخر شب، مقامات تنیس استرالیا با بازیکنان در هر دو مسابقه شبانه در مورد احتمال انتقال یکی از مسابقات آنها به مارگارت کورت آرنا صحبت کردند.

سابالنکا گفت: “آنها نظر ما را می پرسند، ما به چه فکر می کنیم و آیا می خواهیم در حال حاضر حرکت کنیم یا خیر.” ما به آنها گفتیم: بیایید ببینیم این مسابقه چگونه پیش می رود. اگر قرار است خیلی طول بکشد، بله، شاید حرکت ایده خوبی باشد. بنابراین آن‌ها آن‌طور که مدودف شب گذشته انجام داد، کار را تمام نمی‌کنند. اما بله، نواک ست را 6-2 برد و هنوز خیلی زود بود و تصمیم گرفتیم منتظر این مسابقه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *