جوایز آخر هفته لیگ برتر: سلاح مخفی لیورپول و پوچتینو یک مشکل | شهر منچستر

بازیکن هفته

فیل فودن در بحبوحه بزرگترین آتش سوزی از آن زمان مارک روفالو در فیلم Poor Things. او بهترین بازیکن زمین در پیروزی 3-1 سیتی در دربی منچستر بود و با دو گل، از جمله گلی که اکنون علامت تجاری است، به پایان رسید.

گاهی اوقات می توان تشخیص داد که یک بازیکن در حال برداشتن یک قدم کوچک است. در شکل ها دیده نمی شود. اگرچه امسال سایرین وارد و خارج از تیم شده اند، فودن ثابت سیتی بوده است. او در این فصل بیش از هر زمان دیگری در دوران حرفه ای خود برای پپ گواردیولا بازی کرده است.

با معیارهای پیشرفته، این یک فصل استاندارد فودن بوده است، البته با افزایش ضربات. اما زمانی که فشار بیشتری روی شانه هایش باشد، نمایش های مهمی ارائه می کند. با ارلینگ هالند از دست دادن فرصت های بزرگبا از دست دادن زمان کوین دی بروین به دلیل مصدومیت و ورود و خروج سایرین به تیم، سیتی به طور معمول به فودن روی آورده است تا به دنبال پیروزی باشد.

تمرکز فودن بر محصول نهایی خود (کمی) توسعه بازی همه جانبه او را تحت الشعاع قرار داده است. بزرگ‌ترین نقطه قوت فودن به‌عنوان یک بازیکن، غیرقابل‌پیش‌بینی بودن اوست: نمی‌توان فهمید که او در هر لحظه به اینجا خواهد پرید یا به آنجا. او می تواند به فضا بیفتد و از بازیکنان مقابل تغذیه کند. می تواند از پشت نزدیک شود هیچ بازیکن دیگری از سیتی چنین بسته مهارتی توسعه یافته ای ندارد.

مناظره هفته

آیا این جالب نیست که یک آخر هفته دیگر با تصمیم داور تعریف شود؟ اگر می‌خواهید یک حساب کامل از فاجعه‌ای که پس از پیروزی 1-0 لیورپول مقابل ناتینگهام فارست رخ داد، در اینجا به شما راهنمایی می‌کنیم.

خلاصه داور پل تیرنی او در دقیقه هشتم وقت اضافه مقابل لیورپول یک ضربه اشتباه زد. لیورپول به زمین رفت و دو دقیقه بعد داروین نونیز در آخرین ثانیه گل پیروزی را به ثمر رساند. از آنجا، ضرب و شتم.

ما می توانیم بحث کنیم که تصمیم تیرنی چقدر بر برنده تأثیر گذاشته است. در نهایت، فارست چندین موقعیت برای دفع توپ قبل از اینکه لیورپول توپ را وارد دروازه کند، داشت. اما برای کسانی که از عینک های رنگی غیر Liverbird استفاده می کنند، احتمالاً بیش از حد بود. داور سابق مایک دین او آن را یک “اشتباه بزرگ” توصیف کرد.

چیزی که همه ما می توانیم روی آن اتفاق نظر داشته باشیم این است که مدیریت پس از بازی فارست از این موقعیت خنده دار بود. باشگاه، مارک کلاتنبرگ، «تحلیلگر داور» تازه منصوب شده را فرستاد تا با طرف داستان خود روی آنتن برود. این واقعیت که یک مقام سابق اکنون توسط یک باشگاه منصوب می شود، یک کیفرخواست لعنتی برای لیگ است. مالکوم تاکر کامل وقتی تصمیمی که با آن مخالف هستند بر خلاف آنها باشد.

هنگامی که کلاتنبورگ برای اولین بار منصوب شد، به عنوان یک موقعیت بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها و ارتباطات داخلی فروخته شد. در حالی که همه اینها برای باشگاه های لیگ برتر رایج است، این کار اغلب توسط دانشمندان داده انجام می شود. به ما گفته شده است که کلاتنبرگ به آموزش قوانین و مقررات به مربیان و بازیکنان فارست کمک می کند و پرونده هایی را در تیم های مختلف مربی ایجاد می کند. کلاتنبرگ برای هر کسی که چشم و گوش دارد واقعی نقش این خواهد بود که به باشگاه فرصتی بدهد تا نونو اسپریتو سانتو، سرمربی، بدون اینکه مسئولیتی بر عهده بگیرد، به سمت مسئولان شلیک کند.

اسپریتو سانتو پس از بازی گفت: “در مورد داور نظری نمی دهم.” و کار سنگین روابط عمومی را به کلاتنبورگ واگذار کرد.

این اولین سواری کلاتنبورگ به عنوان هد اسپینر بود. در اینجا امیدواریم این آخرین مورد باشد.

کائومین کلهر، دروازه بان لیورپول مقابل ناتینگهام فارست دروازه بان لیورپول را بسته نگه داشت. عکس: Rui Vieira/AP

صرفه جویی در هفته

در طرف دیگر بحث جنگل نتیجه ای بود که لیورپول را در صدر جدول نگه داشت. یورگن کلوپ پس از بازی مقابل فارست گفت: اگر 12 روز پیش به من می گفتید هر چهار بازی را می بردیم. قبلاً می‌گفتم شانسی ندارم.»

اگر لیورپول قهرمان لیگ شود، مردم به درستی به ذخیره‌های جوانی که در بالای زمین هستند اشاره می‌کنند که در غیاب حرفه‌ای‌های ارشد در سراسر زمین عالی بودند. اما فوت کرد کائویمهین کلهر توانایی کلوپ برای ماندن در بازی ها، بستر را برای فرم اخیر تیمش فراهم می کند. لیورپول در حال حاضر 5 پیروزی در تمام رقابت ها دارد. آنها در سه بازی اخیر مجموعا 5.76 xG دریافت کردند اما گلی دریافت نکردند.

در اینجا سه ​​دروازه بان برتر لیگ از نظر درصد توقف شوت که حداقل 600 دقیقه بازی کرده اند، آمده است:

  1. آندره اونانا، منچستریونایتد

  2. آلیسون بکر، لیورپول

  3. کائویمهین کلهر، لیورپول

چقدر خوب است که کلهر را به عنوان پشتیبان داشته باشید دروازه بان کلهر از زمان ورود به ترکیب اصلی به دلیل مصدومیت همسترینگ آلیسون بکر، به اندازه هر دروازه بان دیگری در لیگ سازنده بوده است. اندازه گیری مورد نظر خود را انجام دهید – درصد توقف. گل های مورد انتظار پس از ضربه; اقدامات خارج از کادر – و کلهر را در بالای لیست یا نزدیک به آن خواهید یافت. او a را نجات می دهد به طرز مسخره ای صدای بلند تعداد عکس هایی که باید وارد شوند. با این حال، او بهترین برداشت خود از آلیسون را برای توقف های یک به یک حفظ کرد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

سبک وسیع کلوپ روی دروازه بانانش فشار می آورد تا هر چه سریعتر از خط خارج شوند. در اواسط بازی جنگل، کلهر یک سیو مهم دیگر انجام داد و بلافاصله وارد زمین شد. رد دویدن آنتونی الانگا به سمت هدف.

اگر کلهر در ماه گذشته در سطح متوسط ​​لیگ بازی می کرد، احتمالاً امیدهای لیورپول برای قهرمانی از بین می رفت. در عوض، آنها با وجود مصدومیت به چالش قهرمانی خود ادامه دادند. آنها یکی از بهترین دروازه بان های لیگ را از دست دادند و به نظر می رسد دیگری را پیدا کرده اند.

هدف هفته

این از مارکوس راشفوردفوتبال هنر بالایی است:

راشفورد این هفته گفت: “خوب خواهد بود اگر از من حمایت کنی.” “حتی بهتر است اگر به من شک کنی.” هیچ راه بهتری برای پاسخ دادن به منتقدان وجود ندارد تا از فاصله 30 یاردی در دربی شهر خودمان شوت کنیم.

با وجود تلاش های راشفورد، نمایش ناامیدکننده ای از یونایتد بود. آنها سه گل دریافت کردند و در مجموع تنها با سه شوت به پایان رسید. فقط یکی از اینها (راشفورد) گل را پیدا کرد. مشکلاتی که در تمام فصل گریبان گیر آنها شده، به بهترین های لیگ تبدیل شده است. آنها مسابقه را تنها با 26 درصد مالکیت توپ به پایان رساندند. سیتی بازی را با تعداد شوت های کل (27) بیشتر از درصد مالکیت یونایتد به پایان رساند. اگر گل راشفورد نبود، این یک برد معمولی دیگر برای سیتی بود.

سرود هفته

چلسی دیر به میدان آمد و در خارج از خانه مقابل برنتفورد به تساوی 2-2 دست یافت. بعدازظهر خسته کننده دیگری بود. چلسی نیمه اول را کنترل کرد و در حال تسلیم شدن بود که برنتفورد در شروع نیمه دوم فشار آورد.

دفاع شکاری در DNA برنتفورد است و چلسی نتوانست آرامش خود را حفظ کند زیرا حریفان شروع به افزایش سرعت کردند. هواداران چلسی به مربی خود اطلاع دادند که چه احساسی دارند و پیشنهادی ارائه کردند. شعارهای ضد پوچتینو و ذکر نام سرمربی سابق خوزه مورینیو – و این در روز تولد پوچتینو.

پوچتینو یکی از مشکلات بسیاری است. اما او آ. مسئله. عملکرد چلسی در تمام فصل متفاوت بوده است. آنها هیچ هدف سازمانی، بدون ساختار، بدون عصا زمانی که بازی سخت می شود. پوچتینو برای جمع آوری تیمی متشکل از بازیکنان متشکل به کار گرفته شد و امروز چلسی نسبت به زمانی که او برای اولین بار این کار را آغاز کرد، به ترسیم برنامه ای برای 12 ماه آینده نزدیک نیست.

دستپاچگی چلسی در مورد هزینه های یک میلیارد دلاری آنها (به حق) انتقادهای زیادی را برانگیخته است. رویکرد پراکنده به پنجره نقل و انتقالات بزرگترین مشکل باشگاه همه اینها در دوره انطباق گنجانده شده است. اما سردرگمی و بی هدفی هنوز هم در مواقعی آزاردهنده است. پوچتینو تقریباً در تمام بازی های فصل نزدیک است، اما لیست سوالات در حال افزایش است: پیشرفت در کجاست؟ کدام یک از سرمایه گذاری های جوان امروز به طور قابل توجهی بهتر است؟ نسبت به زمانی که برای اولین بار امضا کردند؟ نسخه اوج چلسی پوچتینو چگونه خواهد بود؟

با نزدیک شدن به آخرین فصل، چلسی در نیمه انتهایی جدول قرار دارد. آنها در پنج بازی اخیر خود در لیگ فقط یک بار پیروز شده اند. آنها یک فینال جام حذفی را باختند که باید برنده می شد. آنها اکنون امیدوارند که بتوانند جام حذفی را ببرند و امتیاز کافی برای پایان در نیمه بالای جدول لیگ کسب کنند. فقط یک یادآوری: آنها قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدند پرواز فصل های پیش بعید به نظر می رسد که فوتبال اروپا در فصل آینده در استمفوردبریج برگزار شود.

ساختن یک تیم، البته، در مورد توسعه تدریجی است. با این حال، در زمان پوچتینو، چلسی نتوانست چیزی را نشان دهد. آزمایش مشکوک به طور فزاینده ای محکوم به شکست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *