اخبار ورزشی
جوکوویچ سال 2023 را در صدر جهان به پایان رساند، زیرا “نسل جدید” تلاش می کند فاصله را کم کند |  جوکوویچ نواک

جوکوویچ سال 2023 را در صدر جهان به پایان رساند، زیرا “نسل جدید” تلاش می کند فاصله را کم کند | جوکوویچ نواک

Dماه ها قبل از شروع مسابقات ATP Finals هفته گذشته در تورین، کارکنان شبکه های اجتماعی تور از هر یک از رقبا خواستند تا یک پیش بینی جسورانه برای هفته پیش رو داشته باشند. بسیاری از بازیکنان به امکان بازی های نزدیک، بررسی های ویدیویی بیشتر و تعداد آس های بالاتر اشاره کردند.

و سپس نواک جوکوویچ بود: “اگر بخواهم متواضع و صادق باشم، برنده مسابقات هستم.” او لبخندی بر لبانش پخش شد. اگر بخواهم متواضع باشم، برنده مسابقات هم می شوم.»

او بعدها قهرمان این مسابقات شد.

در سال‌های اخیر، جوکوویچ موفقیت‌های اواخر دوران حرفه‌ای خود را با بیان واضح‌تر از همیشه اهداف و انتظارات خود تکمیل کرده است. او اینجا نیست که همه چیز را یکی یکی بگیرد و ببیند اوضاع چگونه پیش می رود. او اینجاست تا برنده شود و هر بار که پا به زمین می گذارد می داند که بازیکن بهتری نسبت به حریفش است. یک بار دیگر کاملاً از سخنانش حمایت کرد.

نه تنها در این فصل جوکوویچ یکی از بهترین فصل های خود را در 36 سالگی گرد هم آورد، بلکه در کل یکی از مهم ترین فصل های تاریخی بود. در مسابقات آزاد استرالیا، جوکوویچ با رکورد 22 گرند اسلم مردان رافائل نادال برابری کرد و رکورد خود در ملبورن را به 10 عنوان افزایش داد. او از آن زمان تاکنون با کسب 23 و 24 عنوان اصلی از نادال پیشی گرفته است. جوکوویچ رکوردهای عجیب و غریب بی شماری را نیز به دست آورده است: 40 عنوان مستر 1000، 400 هفته در شماره 1، شماره 1 پایان سال در هشت سال مختلف، و اکنون سه بار در تمام مسابقات اصلی قهرمان شده است. بسیاری از رکوردهای سنی ممکن است فصل آینده شروع به سقوط کنند.

از بین تمام پیروزی‌های او، شاید آشکارترین لحظه این فصل صرب‌ها با شکست بود. فینال کلاسیک بی‌رحمانه و فوری جوکوویچ با کارلوس آلکاراز نمونه نادری از تسلیم شدن او در برابر فشارها و شکست کامل او در لحظات پرتنش بود. چنین باخت هایی می تواند اثر قابل توجهی در روحیه بازیکنان مسن تر بگذارد زیرا آنها کاملاً آگاه هستند که فرصت های زیادی برای آنها باقی نمانده است.

جوکوویچ پس از چنین شکست سختی او راضی به نظر می رسید. او اعتماد به نفس تزلزل ناپذیری داشت تا به سرعت متوجه شود که در بیشتر مسابقات سخت در طول سال ها پیروز شده است و بنابراین یک شکست نباید او را خیلی سنگین کند. قرار بود بیشتر بیاید.

همانطور که جوکوویچ اکنون جشن می گیرد، آلکاراز بدون شک به چگونگی تبدیل شدن یک مسابقه فشرده برای شماره 1 به رژه می پردازد. با این وجود، علیرغم اینکه این بازیکن 20 ساله با فصلی خسته کننده از نظر روحی و جسمی مبارزه می کند، با وجود چند ماه سخت گذشته، این یک فصل باورنکردنی برای آلکاراز است. پس از موفقیت خود در سال گذشته، این بازیکن اسپانیایی به وضوح با بدن خود دست و پنجه نرم می کرد زیرا او فینال ATP و اوپن استرالیا در سال 2022 را از دست داد. رکود در مقطع دوم یک احتمال واقع بینانه بود.

فینال ATP: جوکوویچ با شکست دادن گناهکار عنوان هفتم را به دست آورد – ویدئو

به اندازه کافی چشمگیر بود که او بلافاصله پس از اخراج برگشت و بلافاصله شروع به کسب عنوان قهرمانی کرد، حتی با دیدن اینکه چگونه از چند شکستی که متحمل شد، درس گرفت.

به مدت یک ماه، آلکاراز گرفتگی تمام بدن را تجربه می کرد که ناشی از فشار رویارویی با جوکوویچ در رولان گاروس بود و سپس تقریباً به آرتور ریندرکنچ در کوئینز روی چمن که به سختی می توانست حرکت کند، شکست خورد. ماه بعد، آلکاراز در فینال ویمبلدون به پیروزی باورنکردنی دست یافت.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

تجدید حیات دانیل مدودف جرقه درخشان دیگری بوده است. بازیکن شماره 1 سابق، پس از یک فصل شکست در سال 2021 و یک سال دشوار 2022، دوباره خود را در صدر این ورزش تثبیت کرد. پیشنهاد جوکوویچ منجر به جستجوی بخش بزرگی از موسوم به “نسل جدید” در زمانی می شود که شکاف بین او و رقبایش در حال افزایش است و مقاومت آنها پس از شکست های زیادی که به آنها تحمیل شده ضعیف می شود. .

این فصل یک فصل رکود برای استفانوس سیتسیپاس بود که فصل را با دویدن به فینال اوپن استرالیا آغاز کرد و به دلیل مصدومیت در تورین بازنشسته شد. برخی از نقاط ضعف بازی او مانند بازگشت سرویس، بک هند و پاس استروک، اکنون اغلب توسط حریفان مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

اگرچه الکساندر زورف از مصدومیت آشیل سال گذشته خود به خوبی بهبود می یابد، اما حضور او در حال حاضر مشکل متفاوتی را در این ورزش نشان می دهد. ATP، گرند اسلم ها و نهاد اصلی حاکم بر این ورزش، حتی به طور علنی این واقعیت مهم را که یک بازیکن برتر به دلیل خشونت خانگی ادعایی تعلیق شده است را تایید نکرده است و احتمالاً پس از درخواست تجدید نظر در این تصمیم، با دادگاه عمومی در آلمان روبرو خواهد شد. . زورف بی گناهی خود را اعلام می کند و همچنان تمام اتهامات علیه خود را رد می کند.

در همین حال، آندری روبلف به اندازه کافی گام برداشت تا در نهایت اولین عنوان مستر 1000 خود را در مونت کارلو به دست آورد، اما او همچنان سال را به پایان رساند و با شکستن مکرر زانو با راکتش و خون کشیدن، اجازه داد عصبانیت او را تحت تاثیر قرار دهد. صحنه های ناراحت کننده در فینال ATP. Félix Auger-Aliassime برای هفت ماه متوالی بین مارس و اکتبر در یک مسابقه پیروز نشد. از آنجایی که شکاف بین جوکوویچ و بقیه زمین همچنان در حال افزایش است، بازیکنان جوانی مانند جانیک سینر و هولگر رون در سال آینده می توانند از بزرگان خود پیشی بگیرند و چالشی واقعی برای جوکوویچ ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *