تنیس
جوکوویچ قبل از بهبودی از ترس پوپیرین، متقلب را در اوپن استرالیا به چالش می کشد |  جوکوویچ نواک

جوکوویچ قبل از بهبودی از ترس پوپیرین، متقلب را در اوپن استرالیا به چالش می کشد | جوکوویچ نواک

نواک جوکوویچ برای دومین بازی متوالی در مسابقات آزاد استرالیا از ترس جان سالم به در برد و به دور سوم راه یافت. قهرمان فعلی که در روز یکشنبه طولانی‌ترین مسابقه دور اول دوران حرفه‌ای گرند اسلم خود را برد، باید چهار ست پوینت در سرویس خود ذخیره می‌کرد تا از شکست 2-1 مقابل الکسی پوپیرین استرالیایی جلوگیری کند.

شماره 1 جهان در نهایت ست سوم را در یک تای بریک گرفت و با الهام از مکالمه با جمعیت در ست چهارم ظاهر شد تا 6-3، 4-6، 7-6 (4) پیش بیفتد. پیروزی 6-3 در راد لیور آرنا.

مشخص نیست که آیا قهرمان 10 بار درخواست حذف جمعیت خواهد کرد یا خیر، اما نیک کیرگیوس، فینالیست سابق ویمبلدون، که برای تلویزیون کار می کند، گفت: “کلمه نواک را بگویید و من از این جعبه تفسیر خارج می شوم و خودم او را همراهی می کنم. “

جوکوویچ در توضیح اتفاقات بعدی گفت: “پس شما نمی خواهید بدانید (او چه گفته است). در زمین به خصوص از آن گوشه و از گوشه دیگر از همان سمت به من خیلی گفته شد. بیشتر بازی را تحمل کردم.

«در یک لحظه خسته شدم و از او پرسیدم که آیا می‌خواهد بیاید پایین و به صورتم بگوید. متاسفانه جرات پایین آمدن را نداشت. این چیزی بود که از او می پرسیدم. اگر جرات داری، اگر اینقدر آدم سختی هستی، اگر آدم سرسختی هستی، بیا جلوی من بگو، بیا در این مورد بحث کنیم.»

نواک جوکوویچ در حالی که الکسی پوپیرین را در دور دوم شکست می دهد به تماشاگر اشاره می کند. عکس: Asanka Brendon Ratnayake/AP

پوپیرین متأسف بود که نتوانست هیچ یک از چهار ست پوینت را در گیم نهم ست سوم تبدیل کند و جوکوویچ در مصاحبه خود در زمین مسابقه گفت: “او یک فورهند بسیار آسان زد و آن را از دست داد. من کار خاصی انجام ندادم، در آن مرحله خوش شانس بودم و توانستم از آن بازی جان سالم به در ببرم. او بهترین بازیکن یک ست و نیم بود. حرکت در تای بریک تغییر کرد، من موفق شدم یک توپ بیشتر از او در زمین بگذارم، اما همین.

فکر می‌کنم در برخی موقعیت‌ها شاید در بالاترین سطح بازی کردم، اما در عین حال از او به خاطر برنامه‌ریزی صحیح تاکتیکی و خدمات عالی‌اش تشکر می‌کنم. او شایسته تشویق بزرگ برای عملکردش است.

من بهترین بازی‌ام را انجام نمی‌دهم، اما به‌ویژه در راندهای اول شما با بازیکنانی بازی می‌کنید که چیزی برای از دست دادن ندارند، آنها سعی می‌کنند وارد خط میانی شوند و بهترین تنیس خود را بازی کنند و فکر می‌کنم هر دو حریف دور اول و دوم من هستند. تنیس‌بازان واقعاً باکیفیتی هستند و من توانستم راهی برای پیروزی پیدا کنم.»

فرم جوکوویچ تا حدی به حریف دور سوم او، توماس مارتین اچوری آرژانتینی امیدوار خواهد کرد. جوکوویچ به یورو اسپورت گفت: “احساسات بسیار متفاوتی در زمین داشتم، فضای خوبی برای بازی برای من نبود.” “این مایوس کننده است که هکرها داشته باشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *