جیانی اینفانتینو به کارت های آبی کارت قرمز می دهد و می گوید فیفا مخالف طرح است | قوانین فوتبال

جیانی اینفانتینو شخصا برنامه‌های معرفی کارت آبی به فوتبال را لغو کرد و گفت که این یک کارت قرمز برای یک کارت آبی است و قبل از اینکه ایده جنجالی علنی شود از این پیشنهادات مطلع نشده بود.

به نظر می رسد که بدنه تنظیم کننده قوانین فوتبال، هیئت بین المللی فدراسیون فوتبال (Ifab)، آماده است تا آزمایشات سین-بین را به فوتبال مردان گسترش دهد، البته نه در سطح نخبگان، اما افزودن کارت سوم به جیب داور غیرقابل قبول است. بیشتر به گفته رئیس فیفا.

اینفانتینو در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی ایفاب که در لوک لوموند اسکاتلند برگزار شد، گفت: از کارت های آبی در سطح نخبگان استفاده نمی شود. این موضوعی است که برای ما وجود ندارد. فیفا کاملاً مخالف کارت آبی است. رئیس فیفا، من از این موضوع مطلع نبودم و فکر می کنم فیفا در مورد Ifab حرفی برای گفتن دارد. اگر قهرمانی را می خواهید، این یک کارت قرمز است. برای کارت آبی.”

اینفانتینو گفت اضافه شدن کارت آبی به سنت های بازی آسیب می رساند. وی گفت: ما باید جدی باشیم. ما همیشه پذیرای ایده ها و پیشنهادات هستیم. اما یک بار که به آن نگاه کنید، باید اصل و سنت بازی را حفظ کنید. کارت آبی وجود ندارد.”

وقتی این خبر یک روز قبل از اعلام برنامه ریزی شده در ماه گذشته منتشر شد، افشای معرفی کارت سوم باعث شادی، حیرت و میم های بسیاری شد.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

برنامه‌ها پیشنهاد می‌کردند که بازیکنانی که از داور سرپیچی می‌کنند یا برای توقف حمله مرتکب خطاهای بدبینانه می‌شوند، قبل از فرستادن به سطل گناه به مدت 10 دقیقه، کارت آبی دریافت می‌کنند.

فیفا که 50 درصد از حق رای در Ifab را در اختیار دارد، به نظر می رسد که از این پیشنهاد غافلگیر شده باشد و در همان روزی که این برنامه ها لو رفت در X پست کرد: “فیفا می خواهد گزارش هایی را درباره به اصطلاح “کارت های آبی” در نخبگان روشن کند. سطوح فوتبال این اشتباه و زودرس است.»

چهره های ارشد در بازی مردان این طرح ها را به سخره گرفتند. آنگه پستکوگلو، سرمربی تاتنهام گفت: «یک کارت دیگر در حال اضافه شدن است. این چه فایده ای خواهد داشت؟

از آنجایی که قانونگذاران بازی به کار بر روی راه هایی برای بهبود رفتار بازیکن ادامه می دهند، انتظار می رود برنامه هایی برای آزمایش های سطل زباله ادامه یابد. بیشتر نگرانی‌هایی که توسط مدیران نخبه بیان می‌شود، به احتمال از دست دادن بازیکنان به مدت 10 دقیقه در یک مسابقه و تأثیر آن بر بازی، به جای استفاده یا استفاده از کارت خاصی مربوط می‌شود. این نگرانی‌ها با طولانی‌تر شدن آزمایش‌ها ادامه خواهند داشت، اما مشخص است که همه آزمایش‌ها در سطوح پایین‌تر بازی مردان باقی خواهند ماند.

علاوه بر در نظر گرفتن بحث های الزام آور گناه و دوره های سرد شدن برای بازیکنانی که در حال مبارزه هستند، بحث های بیشتری در مورد استفاده از VAR و تعدیل پنالتی های هندبال و هندبال عمدی که منجر به پنالتی می شود، وجود خواهد داشت. او با کارت قرمز تنبیه شد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

آی‌فاب همچنین تحت فشار است تا اقدامات حفاظتی در برابر ضربه مغزی را افزایش دهد، زیرا قوانین جدیدی پس از سه سال آزمایش هنوز اجرا نشده است. گروه های بازیکنان برای تمرکز و اقدام بیشتر روی ضربه مغزی لابی کرده اند و به نظر می رسد پیشرفت در رسیدگی به این مشکل متوقف شده است.

اتحادیه بین‌المللی بازیکنان فیف‌پرو پیش از مجمع عمومی مجموعه‌ای از خواسته‌های خود را از آی‌فاب مطرح کرده و ابتدا خواستار اجرای کامل جایگزین‌های ضربه مغزی در بازی حرفه‌ای شده است. فیفپرو در بیانیه ای گفت: «سه سال از زمانی که ما آزمایش تعویض دائمی در موارد مشکوک به ضربه مغزی در مسابقات مختلف را آغاز کردیم، می گذرد. “زمان آن رسیده است که اینها را در قوانین بازی لحاظ کنیم.”

درخواست تجدیدنظر Fifpro همچنین از Ifab می‌خواهد که مخالفت خود با آزمایش جایگزین‌های موقت برای ضربه مغزی را لغو کند. سال گذشته، تلاش‌های MLS و لیگ 1 و همچنین لیگ برتر برای اجازه آزمایش‌های تعویض موقت توسط Ifab رد شد. امسال اتحادیه های فوتبال اسکاتلند و استرالیا نیز به این کمپین پیوستند و خواستار اجازه آزمایش شدند.

استدلال اصلی به نفع این رویکرد این است که تغییرات موقتی از 10 به 15 وجود دارد. ­دقیقه به پرسنل پزشکی فرصت می دهد تا ارزیابی های مناسبی از ضربه مغزی احتمالی انجام دهند و در عین حال پیامدهای ورزشی را به حداقل برسانند. لیگ برتر همچنین از تعویض موقت حمایت می کند و به Ifab نامه نوشته و پروتکل احتمالی را برای اجرای آن پیشنهاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *