گلف
خروج جان رحم به LIV تور PGA را تشویق می کند تا با سعودی ها قرارداد امضا کند |  سری گلف LIV

خروج جان رحم به LIV تور PGA را تشویق می کند تا با سعودی ها قرارداد امضا کند | سری گلف LIV

تیحضور بیش از حد مردان آلفا در برجسته ترین محافل گلف مدتهاست که یک مشکل درک شده است. روری مک ایلروی حتی اعتراف کرد که در بحث بزرگسالان به تایگر وودز نگاه می کند. همانطور که تهدید LIV باقی مانده بود، موقعیت طولانی مدت مک ایلروی به عنوان مباشر فروشگاه غیررسمی تور PGA به این معنی بود که دیگران به دنبال مشاوره از او بودند.

جان رهم هرگز آن گونه نبوده که از برجسته شدن خودداری کند. احتمالاً به ناچار خوشحال کننده خواهد بود که دیگران در رختکن در طول جنگ داخلی بی پایان گلف با نگرش دولتمردانه تری مواجه شوند. رحم یک نفس دارد. برای او، راه پیشی گرفتن از همتایان خود، حتی وودز، که مسلماً بهترین بازیکن تمام دوران است، همیشه ساده بوده است: آنها را شکست دهید.

دو برد بزرگ نصف تعداد مک ایلروی است. وودز پانزدهم شد. بروکس کوپکا و جردن اسپیث در بزرگترین مراحل گلف از رحم پیشی گرفتند. اگر رهم به طور خاص با سرفصل های مک ایلروی و وودز ایراد گرفت، این به عنوان نوعی کینه است که گلف بازان می توانند از آن به نفع خود در طناب استفاده کنند.

در عوض، رحم اکنون چیزی بیش از یک پیاده در رقص مشکوک عربستان سعودی بر روی چمن است. انتقال آن به LIV – که توسط عکس‌های گرفته شده توسط اسپانیایی با گرگ نورمن در روز پنجشنبه تایید شد – در زمانی انجام می‌شود که تور PGA تلاش می‌کند تا قراردادی را با صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان سعودی امضا کند، ظاهراً تا 31 دسامبر.

ضرورت این معامله در محیطی که گزینه‌های جایگزین وجود دارد، بیشتر شده است زیرا LIV نشان داده است که می‌تواند بازیکن مهم دیگری از تور PGA را جذب کند. این معامله به طور کلی از منظر تجاری معنی ندارد و قیمت آن از 300 میلیون دلار (240 میلیون پوند) تا 600 میلیون دلار متغیر است. این یادآوری است به تأسیسات گلف که سرمایه‌گذاران سعودی نه به دنبال دوری هستند و نه به دنبال آشفتگی هستند. ذکر «گزینه‌ها» توسط وودز در میز تجاری PGA Tour باعث ایجاد ابرویی در ریاض خواهد شد.

می توان فرض کرد که دیگر معاملات گزاف LIV باقی نمانده است. در حالی که آهن تجاری داغ بود رهم زد. نزدیکی او به فیل میکلسون و تا حدی سرجیو گارسیا همیشه انتقال به LIV را ممکن می کرد. تور شورشی به نوعی توجه جریان اصلی نیاز دارد که به مبارزه برای آن ادامه می دهد، به ویژه در بریتانیا و ایالات متحده.

جان رام پس از برنده شدن در مسابقات مسترز 2023 توسط اسکاتی شفلر ژاکت سبز را دریافت کرد. عکس: جاناتان ارنست/ رویترز

اما تلنگر رحم به دلیل موضع او پیچیده است که او قبلاً بیش از یک بار بیان کرده است. او متهم به ریاکاری فاحش خواهد شد. این بازیکن اسپانیایی چند ماه پیش در یک پادکست در زادگاهش گفت: “وقتی مردم به من درباره LIV می گویند می خندم.” “من اصلا از قالب خوشم نیومد.”

رام “رسما اعلام کرده بود” که در اوایل سال 2022 به تور PGA خواهد پیوست. بعداً در همان سال، او قاطعانه اصرار داشت که پول برای او معنایی ندارد. “من برای عشق بازی بازی می کنم” او همیشه به عنوان یکی از بزرگترین سنت گرایان این ورزش ظاهر شده است که از میراث Seve Ballesteros الهام گرفته شده است.

در واقع پول نمی تواند برای رحم اهمیتی داشته باشد. پیروزی او در استادیوم در آوریل جایگاه او را در رده بالای پردرآمدترین گلف تثبیت کرد. او می‌توانست تا پایان دوران حرفه‌ای‌اش مرتکب اشتباهاتی شود (که بعید است) و هنوز ده‌ها میلیون، اگر نگوییم صدها میلیون دلار، پول داشت.

رام به ناچار استدلال خواهد کرد که این چیزی بیشتر از نشانه های دلار است. مردم حق دارند نظر خود را تغییر دهند. مانند کامرون اسمیت، او اخیراً موفقیت بزرگی داشته است که چندین عنصر درگیر در آینده را تضمین می کند. در چت گروهی بازیکنان رایدر کاپ اروپا که از انتصاب مجدد لوک دونالد به عنوان کاپیتان استقبال کرد، رام به هم تیمی هایش گفت که در سال 2025 به نقش خود در Bethpage باز خواهد گشت. آنقدر هماهنگ است که نمی توان مشارکت آن را انکار کرد. دونالد به دلیل انتقال هنریک استنسون به LIV به عنوان کاپیتان استخدام شد و این بدان معناست که بازگشت رام به تیم کمی عجیب است.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

رام در دفاع از خود به تندی از نحوه نهایی کردن قرارداد چارچوب خود با PIF Tour در ماه ژوئن توسط PGA Tour صحبت کرد. بازیکن 29 ساله گفت که اعتمادش به رهبری PGA Tour را از دست داده است زیرا معامله مخفیانه انجام شده است. این به سختی یک احساس منزوی است. از آنجایی که این ورزش وارد دوره جدیدی می شود، اگر جی موناهان، کمیسر تور PGA در سمت خود باقی بماند، شوکه کننده خواهد بود.

معلوم نیست این چه شکلی است. مک ایلروی، رام و وودز در ماه آوریل در مسترز با یکدیگر روبرو خواهند شد (به شرط شرطی شدن). در این زمینه، سرمایه‌گذاران سعودی به انعطاف‌پذیری خود ادامه می‌دهند و چشمان مخاطبان محدود گلف به هر جهت معطوف است. رحم هیچ دلیلی ندارد، اما تغییر او نشانه وضعیت آشفته ورزش است.

  • آیا نظری در مورد موضوعات مطرح شده در این مقاله دارید؟ اگر می‌خواهید پاسخی تا 300 کلمه را برای انتشار در بخش نامه‌های ما ایمیل کنید، لطفاً اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *