خطای دوگانه برای گاوف هزینه کرد زیرا سویاتک در دبی به نیمه نهایی رسید | تنیس

ایگا سویاتک که در رده اول قرار گرفت با ست های 6-3 و 6-2 کینوئن ژنگ را شکست داد و به نیمه نهایی مسابقات قهرمانی تنیس آزاد دبی که در امارات متحده عربی برگزار شد راه یافت.

سویاتک هر سه امتیاز شکست را که با آن روبرو شد نجات داد و سه بار ژنگ را بریک کرد تا فینالیست اوپن استرالیا را در 86 دقیقه شکست دهد. لهستانی بومی هر شش مسابقه رودررو مقابل چینی را برد.

او قدرت فوق العاده ای دارد، چرخش فوق العاده ای دارد. باید برای آن آماده باشید.» سویاتک درباره ژنگ گفت. «این واقعاً می‌خواهد فعال باشد، بنابراین شما باید با شدت ادامه دهید. او گفت: من این کار را در مسابقات خودمان نیز انجام می دهم.

سویاتک 17 برنده را با 10 خطای غیراجباری ثبت کرد. ژنگ به ترتیب 19 و 18 امتیاز کسب کرد اما تنها 48 درصد از اولین سرویس های خود را انجام داد.

سویاتک با آنا کالینسکایا، بازیکن مقدماتی روسی روبرو خواهد شد که پس از ست اول سخت 2-6، 6-4، 6-2، کوکو گاوف، نفر سوم را شکست داد. کالینسکایا از هشت خطای دوگانه گاوف استفاده کرد و در 2 ساعت و 17 دقیقه مسابقه خود را برد.

پس از بازی، کالینسکایا به سرعت توجه خود را به سویاتک معطوف کرد. کالینسکایا گفت: “من مدت ها پیش مقابل (سویاتک) دوبل بازی کردم.” من برای (جمعه) بسیار هیجان زده هستم. سعی می کنم بهتر شوم. من هرگز در انفرادی مقابل او بازی نکردم.

همچنین روز پنجشنبه، سورانا سیرستا از رومانیایی ست اول را واگذار کرد و در ست دوم 5-1 شکست خورد، اما مارکتا وندروسوا، قهرمان ویمبلدون از جمهوری چک را با ست های 2-6، 7-6 (1)، 6-2 شکست داد.

سیرستا پس از پیروزی در این مسابقه در 2 ساعت و 41 دقیقه گفت: “این باید بهترین بازگشت دوران حرفه ای من باشد.” صادقانه بگویم، وقتی در ست 5-1 شکست خوردم، دیگر به برنده شدن فکر نمی کردم. بنابراین فکر کردم: آن را برای عموم بهتر کنید، سعی کنید آن را کمی طولانی تر کنید، سعی کنید کمی تنیس بهتر به آنها بدهید. “من هنوز نمی دانم چگونه این کار را کردم.”

Cîrstea پس از عقب افتادن 5-1 در ست دوم دو امتیاز بازی را به ثمر رساند. او یک ضربه والی دیگر را در 5-2 مهار کرد. وندروسوا که رتبه هفتم را کسب کرد، شش امتیاز مسابقه را در مسیر باخت در مسابقه هدر داد.

پس از حذف النا ریباکینا از قزاقستان، نفر چهارم به دلیل مشکلات گوارشی، Cîrstea تلاش خود را برای عنوان قهرمانی ادامه خواهد داد.

در همین حال، تاناسی کوکیناکیس استرالیایی با نتیجه 6-4، 6-2 دن ایوانز را به راحتی شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی ATP لوس کابوس مکزیک راه یافت. این برد که کمی بیش از دو ساعت به طول انجامید، دومین برد متوالی او در برابر مخالفان بریتانیایی بود. این ورزشکار استرالیایی در ابتدای هفته توانست جک دریپر شماره 53 جهان را شکست دهد.

کوکیناکیس برای اولین بار از آغاز سال 2023 به مرحله یک چهارم نهایی تورنمنت رسید و در مقایسه با سه انس ایوانز با 5 تیس پیروز شد. در حالی که ایوانز سه خطای مضاعف در طول مسابقه مرتکب شد، کوکیناکیس در لحظات کلاچ بهتر عمل کرد و چهار تا از پنج امتیاز شکست را در مقابل او حفظ کرد. این باخت سومین شکست ایوانز در برابر استرالیایی را نیز رقم زد.

کوکیناکیس در دور بعد با شماره 6 جهان الکساندر زورف و نفر اول از لوس کابوس روبرو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *