خورخه ویلدا پس از جنجال های مداوم بر سر بوسه روبیالس از سرمربیگری اسپانیا اخراج شد | تیم فوتبال زنان اسپانیا

خورخه ویلدا از سرمربیگری اسپانیا برکنار شد که با وجود قهرمانی در جام جهانی در ماه گذشته، هشت سال سرمربی تیم بانوان بود.

این بازیکن 42 ساله پس از حمایت اولیه از لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون، تحت فشار فزاینده‌ای قرار گرفت که فیفا به دلیل بوسیدن لب‌های جنیفر هرموسو در مراسم اهدای جوایز از تمام فعالیت‌های مرتبط با فوتبال محروم شد. روبیالس ادعا کرد که این بوسه توافقی بوده است، در حالی که هرموسو گفت که اینطور نیست.

RFEF این اقدام را یکی از اولین “اقدامات تجدید” رئیس جمهور موقت پدرو روچا توصیف کرد، اما دلیلی برای برکناری ویلدا ارائه نکرد. در بیانیه آمده است: «ما رفتار شخصی و ورزشی بی عیب و نقص (ویلدا) را که نقشی کلیدی در رشد چشمگیر فوتبال زنان در اسپانیا ایفا می کند، ارج می نهیم. RFEF مایل است از خدمات ارائه شده تشکر کند.

ویلدا در بازگشت به اسپانیا پس از قهرمانی در جام جهانی، سخنرانی روبیالس را تحسین کرد که در آن رئیس RFEF گفت که استعفا نخواهد داد و در عین حال به مربی قول داد که یک قرارداد چهار ساله جدید به ارزش 500000 یورو در سال داشته باشد. روز بعد، ویلدا بیانیه ای صادر کرد و اظهار داشت که اقدامات روبیالس “نامناسب و غیرقابل قبول” است.

در همان روزی که این اعلامیه منتشر شد، تقریباً تمامی کادر فنی استعفا دادند. 11 مربی و کادر فنی بیانیه مشترکی صادر کردند و در آن رفتار روبیالس را محکوم کردند. امضا کنندگان زیر تصمیم گرفتند با توجه به رفتار و اظهارات غیر قابل قبول رئیس فدراسیون از سمت خود استعفا دهند. اصطلاح فوق الذکر.

تیم فوتبال مردان اسپانیا روبیالس را به دلیل “رفتار غیرقابل قبول” محکوم کرد – ویدئو

این تیم شامل کمک مربیان مونتسه تومه، خاویر لرگا و اوجنیو گونزالو مارتین و همچنین بلانکا رومرو مورالدا فیزیوتراپ و کارلوس سانچز مربی دروازه بانان نیز مدعی شد که روبیالس به حضور در سخنرانی روز جمعه دستور داده شده است. در بیانیه آمده است: «این به ویژه آسیب زا بود،» و افزود که آنها با نظرات روبیالس موافق هستند «زیرا بسیاری از اعضای زن کادر مربیگری مجبور بودند در ردیف اول بنشینند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ویلدا بعد از اینکه اعلام کرد 15 بازیکن در سال 2022 دیگر برای تیم ملی بازی نمی کنند به میدان آمد مگر اینکه تغییراتی ایجاد شود. ویلدا هم مربی و هم مدیر ورزشی تیم ملی بانوان است. تنها سه بازیکن از 15 بازیکن برای جام جهانی انتخاب شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *