دادگاه هالپ را به دوپینگ خون در ویمبلدون سال گذشته مظنون کرد | سیمونا هالپ

دادگاه مستقلی که سیمونا هالپ را به مدت چهار سال به دلیل دوپینگ محروم کرد، در تصمیم تازه منتشر شده 125 صفحه ای خود، فاش کرد که “دلایل قوی برای مشکوک شدن” وجود دارد که این بازیکن رومانیایی در ویمبلدون سال گذشته نیز دوپینگ خون داشته است. با این حال، وضعیت “نمی‌توانست به راحتی راضی شود” زیرا این بازیگر 31 ساله هیچ آزمایش خونی بین آوریل و سپتامبر 2022 انجام نداد.

روز سه‌شنبه، فاش شد که شماره ۱ سابق جهان به‌عمد ماده دوپینگ خون ممنوعه روکسادوستات را پس از آزمایش در مسابقات آزاد آمریکا ۲۰۲۲ در ماه اوت مصرف کرده است. به طور جداگانه، یک هیئت متخصص همچنین پس از تجزیه و تحلیل 51 نمونه خون هالپ، ناهنجاری هایی را در گذرنامه بیولوژیکی این ورزشکار یافت.

ولی تصمیم کامل که روز پنجشنبه اعلام شد، این نشان می‌دهد که آژانس بین‌المللی یکپارچگی تنیس (ITIA) برای مجازات سخت‌تر تلاش می‌کند و معتقد است که او حداقل از مارس 2022 برای آماده‌سازی برای ویمبلدون و اوپن آمریکا در آن سال دوپینگ خونی داشته است.

در پاسخ، هیئت گفت: «یکی از استدلال‌های اصلی ITIA در مورد شرایط تشدیدکننده این است که بازیکن باید حداکثر تا مارس 2022 از یک ماده ممنوعه یا یک روش ممنوعه استفاده کرده باشد. اما اگرچه دلایل قوی برای شک وجود دارد، اما ما به راحتی از این که چنین است راضی نیستیم.

سیمونا هالپ می گوید پس از چهار سال محرومیت از تنیس “هرگز دوپینگ” نکرده است – ویدئو

برخلاف نظر آنها در مورد آگوست 2022 و یو اس اوپن، هیئت متخصصان ادعای قطعی مبنی بر “احتمال زیاد” این بازیکن دوپینگ ندارند. همین امر در مورد ادعای دوپینگ خونی مربوط به قهرمانی ویمبلدون در ژوئن/ژوئیه 2022 نیز صدق می کند… دوره ای از 27 آوریل تا 22 سپتامبر وجود دارد که ارزش خون بازیکن مشخص نیست.

هالپ که در سال 2018 قهرمان مسابقات آزاد فرانسه و یک سال بعد ویمبلدون شد، اصرار دارد که پس از ادعای بی گناهی خود، این تصمیم را در دادگاه داوری ورزشی به چالش خواهد کشید. او در بیانیه‌ای گفت: «من به آموزش ادامه می‌دهم و تمام تلاشم را می‌کنم تا نامم را از این اتهامات نادرست پاک کنم.

حکم کامل در مورد پرونده هالپ همچنین بیان می‌کند که هیئت رومانیایی معتقد بودند که سطوح روکسادوستات در بدن او می‌تواند از مکمل Keto MCT ناشی شده باشد، “به طور واقع بینانه ممکن نیست”.

در حالی که کارشناسان موافق بودند که این مکمل ممکن است آلوده شده باشد، اما کارشناسان مخالف بودند، اما گفتند سطوح موجود در بدن او به این معنی است که او باید روکسادوستات را “از منبع دیگری که هرگز شناسایی نشده است” دریافت کرده باشد.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

در زمینه پرونده، قبل از مثبت شدن آزمایش، به خانمی با قد و قد مشابه، به همان میزان کتو MCT به هالپ داده شد. اما مطالعه کنترل نشان داد که سطح داروی ممنوعه در آزمایش ادرار هالپ “46 تا 85 برابر” بالاتر از بالاترین مقدار در ادرار داوطلب است.

یک کارشناس به دادگاه گفت که بر اساس توضیحات بازیکن و آنچه در مورد متابولیسم دارو شناخته شده است، هالپ باید 900 تا 5000 برابر اندازه توصیه شده Keto MCT مصرف کند تا به غلظت تخمینی روکسادوستات در نمونه خود برسد. . در این گزارش آمده است: «او این را منطقی یا مطابق با آنچه بازیکن می‌گفت ندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *