فوتبال
دارل کلارک: من نمی‌خواهم مانند مدیری که دخترش را از دست داده با من رفتار شود |  چلتنهام

دارل کلارک: من نمی‌خواهم مانند مدیری که دخترش را از دست داده با من رفتار شود | چلتنهام

بهوقتی دارل کلارک به ریشه های خود در منسفیلد باز می گردد، جایی که در املاک لیدیبروک بزرگ شد، وارد دنیایی پر از درد می شود. او عمویش راس و برادر بزرگترش وین را که هنوز در شهر زندگی می کنند و همچنین مادربزرگش شیلا، مادرش دورین و دختر بزرگش الی را در گورستانی در ناتینگهام رود ملاقات می کند. آنها با فاصله متری از هم دفن شده اند.

آخرین مورد چند هفته پیش بود. او پس از مرگ مادرش در یک تصادف رانندگی در دو سالگی توسط مادربزرگش بزرگ شد. پدربزرگش در کارخانه منسفیلدز فیلد میل خدمتکار چرخان بود. پدرش الکلی بود.

این زوج با اشاره به تابوتشان می‌گویند: «روزها وقتی برمی‌گردم مرا می‌کشد، چون سر قبر دخترم نشسته‌ام و مادر و مادربزرگم هم اینجا هستند. “چگونه می توانم آن را قرار دهم؟ این خیلی سخته. اثر سه گانه این به من ضربه می زند.

او همیشه با تماس تلفنی که او را از مرگ الی در سن 18 سالگی خبر می دهد، تسخیر می شود. سال گذشته روز ولنتاین بود و کلارک در خانه قدیمی خانواده در ساوتهمپتون در حال خوردن یک لیوان شراب بود. او می‌گوید: «تمام شب با فریاد در آشپزخانه‌ام راه می‌رفتم. خشم و عصبانیت زیادی در درونم وجود دارد، دیگر نمی توانستم آنجا باشم، نمی توانستم از کنار اتاقش رد شوم.

دارل کلارک با مربیان و بازیکنان پس از انتخاب شدن به عنوان سرمربی ماه لیگ دو در حالی که سرمربی پورت ویل بود. عکس: کریستوفر تاموند/The Observer

یک سال از تحقیقات دو روزه مرگ الی می گذرد. تحقیقات حکم خودکشی را صادر کرد که او کاملاً با آن مخالف بود. او می‌گوید: «برای من، این فریاد برای کمک بود که به طرز وحشتناکی اشتباه شد. این رویدادی است که خانواده را از هم می پاشد».

کلارک احساس می کند که مقامات دخترش را که می خواست پرستار دامپزشکی شود، شکست دادند. او یک اژدهای سبز لعنتی داشت… اسم آن مارمولک ها چیست؟ کلارک می گوید. “اژدهای ریشو! یادم می‌آید که یک‌بار صدا می‌زد، از خنده گریه می‌کرد، زیرا چند سوسک در جعبه زندگی می‌کردند و جعبه خونین را انداخته بود و همه آنها در حال پرواز بودند. او می‌گفت: “بابا، آنها همه جا هستند!” “او با یادآوری این خاطره لبخند می زند.

گاهی اوقات، کلمات کلارک با طنز آمیخته می شود، اما شنیدن جزئیات او درد از دست دادن دخترش را هشیار می کند. در آن زمان، کلارک مسئول پورت ویل بود. او شش هفته مرخصی دلسوزانه گرفت اما احساس کرد مجبور به بازگشت شد و واله را از طریق فینال پلی آف ومبلی به لیگ دسته اول رساند. این بازیکن 45 ساله که در دفتر مدیرش در زمین تمرین شهر چلتنهام صحبت می کرد، می گوید: «الان به گذشته نگاه می کنم و می بینم که خیلی زود برگشتم.

او در یک مصاحبه تلویزیونی پس از سوت پایان، صدایش شکسته، لب هایش می لرزید، بدنش می لرزید، برد 3-0 مقابل منسفیلد را به الی تقدیم کرد. در دقیقه هشتم، هر دو هوادار با تشویق ایستاده به تعداد کلارک که برای باشگاه شهر خود بازی می کند، حمایت چشمگیری از خود نشان دادند. قبل از اینکه بازیکنانش از رختکن خارج شوند، کلارک بازی الی گولدینگ را انجام داد. برای چه مدت من تو را دوست خواهم داشتآهنگی که در مراسم خاکسپاری الی پخش شد توسط خواهر 15 ساله او کتی انتخاب شد.

او می گوید: «فقط دو یا سه خط. «همه ساکت هستند، چند جوان به گریه افتادند. موسیقی را قطع کردم و گفتم: بچه ها من دخترم را آنجا دفن کردم. اما این بازی موضوع مرگ و زندگی نیست. من خیلی به شما افتخار می کنم، خیلی به این افتخار می کنم که چگونه این کار را انجام دادید. ما قبلا بردیم. فقط بیرون بروید و از آن لذت ببرید.»

قبل از این مصاحبه، کلارک تاکید می کند که هیچ چیز خارج از محدودیت نیست. او آشکارا صحبت می کند و کسی نیست که حقیقت را پنهان کند. او با یادآوری صبح مسابقه حیاتی واله در اکستر در ماه می 2022، آخرین روز فصل عادی، می‌گوید: «اما باید به شما بگویم که اشک ریختم. واله پس از باخت سه بازی در بازگشت دچار تزلزل شد و برای حفظ امیدهای خود برای صعود به برد نیاز داشت.

بازیکنان پورت ویل حمایت خود را از دارل کلارک نشان می دهند.  او شش هفته مرخصی دلسوزانه گرفت اما بازگشت و واله را از طریق فینال پلی آف ومبلی به لیگ یک رساند.
بازیکنان پورت ویل حمایت خود را از دارل کلارک نشان می دهند. او شش هفته مرخصی دلسوزانه گرفت اما بازگشت و واله را از طریق فینال پلی آف ومبلی به لیگ یک رساند. عکس: لوئیس استوری/گتی ایماژ

من سه ساعت در اتاقم (هتل) گریه می کردم. بعد باید برم تو بازی و ماسک بزنم، بگیم؟ بیشتر روزها نمی خواستم سرم را از روی بالش بلند کنم. بعد از اینکه دخترم را از دست دادم، تا شش هفته تختم را ترک نکردم. درد بسیار زیادی وجود دارد که با آن روبرو شده ای.” یک پیام ویدئویی از طرفدار سوپراستار Vale رابی ویلیامز او را کمی تشویق کرد. تو از نظر من برنده ای پس از آن چیزی که من پشت سر گذاشته ام.

کلارک برای همیشه از حمایت انجمن مدیران لیگ (LMA)، واله، خانواده، دوستان و جامعه فوتبال گسترده تر سپاسگزار است. بیش از 30 نفر از بازیگران سابق او در مراسم تشییع جنازه الی شرکت کردند. اینها شامل تام لاکیر بود که اکنون در لوتون تاون، جایی که کاپیتان بریستول روورز بود. علاوه بر کلارک، گراهام پاتر، سرمربی سابق چلسی و برایتون، که با او مجوز حرفه ای یوفا را دریافت کرد، نیز از جمله کسانی بود که پیام فرستاد. LMA دسترسی کلارک و خانواده اش را به مشاوران فراهم کرد.

“من می خواهم میراث خوبی از خود به جای بگذارم. الی به من افتخار می کرد و من می خواهم کارهای بیشتری انجام دهم. من نمی خواهم از ریل خارج شوم و قربانی زندگی شوم.”

افراد زیادی از من بدتر هستند، افراد زیادی در زندگی خود رنج می برند. مادربزرگ من هرگز به عنوان قربانی زندگی نکرد. او می توانست به راحتی از من و برادرم دست بکشد (و) حضانت ما را بر عهده نگیرد. مادربزرگ من هرگز تسلیم نشد، چرا من باید تسلیم شوم؟ و من می‌خواهم بیش از آنچه که همیشه می‌خواستم به دست بیاورم.»

مادرش در روز تولد مادربزرگش فوت کرد. ما هرگز نتوانستیم تولد او را جشن بگیریم؛ نه کارت، نه هدیه، نه هیچ چیز.» همه اینها زمینه کار را برای کلارک در چلتنهام فراهم می کند. او در ماه سپتامبر هدایت این تیم را برعهده گرفت، زمانی که این باشگاه با یک امتیاز و بدون گل زدن پس از 12 بازی در تمامی رقابت‌ها در رده آخر جدول قرار داشت. او به باشگاهی که بالاتر از وزن خود کار می کند اعتماد به نفس داده است – آنها کمترین بودجه لیگ را دارند و حتی با استانداردهای لیگ دو تیم متوسطی دارند – اما پس از دو برد و دو تساوی در شش بازی اول خود، ماموریت غیرممکن این است. بسیار زنده است

دارل کلارک پس از منصوب شدن به عنوان سرمربی شهر چلتنهام در سپتامبر، از جایگاه تماشا می کند.
دارل کلارک پس از منصوب شدن به عنوان سرمربی شهر چلتنهام در سپتامبر، از جایگاه تماشا می کند. عکس: اندرو وان/CameraSport/Getty Images

او در حین هدایت به بازیکنانش گفت که 15 برد در 36 مسابقه به آنها فرصت مبارزه می دهد. اگر او بتواند چلتنهام را از سقوط نجات دهد، این یک داستان فوتبالی خواهد بود. ما یک شروع کابوس‌آمیز داشتیم: بدون گل. بسیاری از مردم گفتند: “نظر شما چیست؟” اما من واقعاً از کار لذت می برم.»

کلارک استاد عشق سخت است. والسال الی آدبایو را داشت که اکنون برای لوتون در لیگ برتر بازی می کند. «اجازه دهید به شما بگویم برای شش ماه چقدر کار لازم بود. یادم می‌آید که وارد یک مسابقه شدم و گفتم: “آفرین بچه‌ها، آفرین، زیرا ما با 10 مرد اینجا بازی کردیم، زیرا آن مرد تلاش نکرده بود.” او باید یاد می گرفت.»

الی ثابت در افکار اوست. من الان زاغی ها را می بینم و آنها را الی صدا می کنم. «الی، الی و شوهرش هستند.» اما در حالی که او اذعان می‌کند که چشم‌انداز زندگی‌اش هرگز مثل قبل نخواهد بود، کلارک به دنبال حالت عادی است. او می‌گوید: «نمی‌خواهم با من مانند یک مدیر فوتبال رفتار شود که دخترش را از دست داده است. در آخرین ماه‌های حضورش در پورت ویل، او احساس می‌کرد که مردم به اشتباه رفتارهای مرتبط با اندوه را درک می‌کنند، از عصبانیت با بازیکنانش گرفته تا صرف شام. او می گوید: «این به این دلیل نبود که الی را از دست دادم. “من خیلی عصبانی شدم.”

کلارک از زمان شروع حرفه مدیریتی خود به عنوان بازیکن-مدیر در غیر لیگ سالزبری سیتی مسئولیت تقریباً 600 بازی را بر عهده گرفته است و چند ساعت حضور در شرکت او انواع داستان ها را فاش می کند. داستان هایی از دستکاری سیاست در پشت صحنه در باشگاه های قبلی وجود دارد، از مواجهه با قهرمان خود روی کین در پارکینگ و زمانی که کلارک بریستول روورز را به یک بازی دوستانه پشت درهای بسته در مقابل شهر کاردیف نیل وارناک هدایت کرد. کلارک با خنده گفت: “از او پرسیدم که آیا داور می آید.” “نه! تکرار می کنم!” او به بازیکنانش می‌گوید: «ساکت، این یک ضربه آزاد نیست!» اما پس از دست زدن به هنر صحبت کردن در تیم، کلارک باید برود. او می‌گوید: «درسته، باید با مشاورم صحبت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *