فوتبال
داروین نونیز هرج و مرج را با کنترل جایگزین می کند، اما او نیاز به توضیح دارد |  لیورپول

داروین نونیز هرج و مرج را با کنترل جایگزین می کند، اما او نیاز به توضیح دارد | لیورپول

تیاولین لمس کمی سنگین است. با این حال، او مالکیت توپ را حفظ می کند و با سرعت زیادی به سمت کانال سمت راست حرکت می کند. ناتان توسط آک دستگیر می شود. او برای مدتی روی چمن‌ها به صورت نمایشی می‌پیچد، اخم می‌کند و مچ دستش را می‌گیرد. با داور دعوای کوچکی داشتیم. او یک توپ بلند را تعقیب می کند که مرحله بعدی بازی دوباره تنظیم می شود. نزدیک بود با یکی از هم تیمی هایش برخورد کند. او دوندگی خود را به سمت محوطه جریمه هدایت می کند. او از فاصله چهار متری ضربه سر عجیبی زد. اشک به گوشه در جشن. پیراهنش را پاره می کند. رزرو انجام می شود.

اولین طعم داروین نونیز از فوتبال انگلیس در برابر منچسترسیتی در جام جهانی 2022 بود. با نگاهی به گذشته، می بینیم که این قسمت دیرهنگام نمایشنامه (یک دقیقه داروین ناب و سیال) لحظه تنظیم الگو بود. طوفان. قهرمان فرقه. عامل هرج و مرج اندی کارول دارای برچسب قیمت کمی بیشتر و دانش مشابه انگلیسی است. از لحظه‌ای که نونیز به این سواحل رسید، همراه با مجموعه‌ای از کلیپ‌های شبکه‌های اجتماعی نامطلوب و مقایسه‌های تنبل با ارلینگ هالند، متوجه شد که نقش او به‌عنوان یک ادم پانتومیم تا حد زیادی از پیش گرفته شده بود.

یورگن کلوپ همیشه گفته است که نونیز یک پروژه بلندمدت است تا یک راه حل کوتاه مدت، مهاجمی با سقف بلند و یک بازی بسیار خوب تر از آن چیزی که بسیاری فکر می کردند او توانایی انجام آن را دارد. اما هیچ کس آماده شنیدن نبود و شکست ها و شکست ها در اولین فصل بی تفاوت در لیگ برتر شروع به انباشته شدن کردند. حتی در حال حاضر، زمانی که نونیز شروع به یافتن گام های خود در یک تیم در حال پیشرفت لیورپول می کند، این برداشت های اولیه ثابت شده است که سرسختانه ماندگار هستند.

اما همه نونیز را به عنوان یک شخصیت سرگرم کننده نمی بینند. در کشورش اروگوئه، نونیز شخصیتی بسیار آرزومندتر است: مردی که از فقر برخاست و از طریق میل بی امان برای پیشرفت، خود را به یکی از بهترین مهاجمان جهان تبدیل کرد. در آنجا به احتمال زیاد به دلیل میزان کار خارق‌العاده‌اش، لمس بالینی‌اش در مقابل دروازه‌ها و مهم‌تر از همه، اهمیت بسیار زیاد او برای ملتی که بارهای گذشته را کنار گذاشته و تیم جوان هیجان‌انگیزی را تحت مدیریت ساخته است، ستایش خواهید شنید. . مارسلو بیلسا

یکی از اولین تصمیمات بزرگ بیلسا برای تصاحب هدایت در ماه مه، اخراج لوئیس سوارز و ادینسون کاوانی و تبدیل نونیز به پروژه حیوان خانگی خود، نقطه کانونی حمله او، با هر آنچه تیم بیلسا نیاز داشت، بود. این رابطه ای است که در کوتاه مدت پاداش های فوری به همراه دارد. نونیز با 5 گل در چهار بازی اخیر خود، بهترین گلزن مسابقات مقدماتی جام جهانی آمریکای جنوبی شد و به اروگوئه کمک کرد تا برای اولین بار پس از 22 سال برزیل و از سال 1937 آرژانتین را شکست دهد. این در دراز مدت برنده لیورپول بود. فقط می تواند از مزایای آن بهره مند شود.

همه چیز با یک تماس زوم در تابستان شروع شد. نونیز در دو بازی ملی اروگوئه در ماه ژوئن مصدوم شد، اما مربی جدید هنوز تکالیفی برای او داشت. بیلسا ماه ها ظاهر نونیز را برای باشگاه و کشور به دقت بررسی کرده بود و متوجه تمایل او به حمله به فضای بین مدافعان میانی حریف شده بود. نونیز بعداً گفت: “او برخی چیزها را اصلاح کرد.” به عنوان مثال، یک بازی وجود دارد که در آن کل تیم مقابل برمی گردد. او (بیلسا) به من گفت: جلوی مدافع میانی دوم ندو، پشت او بدو. بنابراین من موقعیت خود را به عنوان مدافع میانی از دست می دهم.”

البته چیزی بیشتر از این بود. در چشم انداز بیلسا، مهاجم تنها نقشی همه کاره دارد که فراتر از اهداف است. بازیکن شماره 9 مسئولیت هدایت و سازماندهی پرس را دارد و با استفاده از فرم بدن و دویدن های قوس دار توپ را به مناطق مناسب تری هدایت می کند. نه کاوانی و نه سوارز، هر دو 36 ساله، دیگر قدرت ایفای این نقش را ندارند. با تغییر و زمان بندی حرکات، مهاجم برای ایجاد فضا و موقعیت دادن به هم تیمی هایش مجهزتر می شود.

داروین نونیز از لیورپول یک گل باشکوه مقابل برنتفورد به ثمر رساند، اما تلاش او به دلیل آفساید مردود اعلام شد. عکس: مولی دارلینگتون/رویترز

بازی نونیز برای لیورپول را در این فصل تماشا کنید و می توانید برخی از این تغییرات را در عمل مشاهده کنید. دو گل آخر او در برابر نیوکاسل در ماه آگوست از دویدن سریع از بیرون مدافعان میانی به سمت کانال راست به دست آمد. در ضد حمله مقابل ناتینگهام فارست در ماه اکتبر، نونیز را می‌بینید که به طور غریزی به مرکز حمله می‌کند، سپس به یاد نمی‌آورد که سرعت خود را کم کند و به دیوگو جوتا گل بزند. از نظر خلاقانه، این فصل با یک پاس گل هر 145 دقیقه در تمام رقابت ها، در حال تبدیل شدن به پربازده ترین فصل دوران حرفه ای نونیز است.

هیچ کدام از اینها نقشی را که کلوپ و لیورپول در پیشرفت نونیز ایفا کرده اند کمرنگ نمی کند. در واقع، یکی از راه‌های تفسیر پیشرفت اخیر نونیز، گواهی بر این است که چگونه یک بازیکن می‌تواند از تأثیرات مختلف و مکمل بهره ببرد. بیلسا همیشه در مورد تحسین خود از کلوپ در زمان حضور در لیدز، قدردانی از جذابیت بازی های او و شور و شوقی که کلوپ به بازیکنانش منتقل می کند، ابراز علاقه کرده است.

با این حال، وقتی از بیلسا خواسته شد تفاوت های کلوپ و پپ گواردیولا را به تفصیل بیان کند، پاسخ جالبی داد. او می گوید: «احساس می کنم ساختار فکری گواردیولا حداقل برای من قابل دسترس نیست. “کلوپ مدیری است که مهر خودش را دارد، اما رمزگشایی آن آسان تر است. ایجاد منابع برای تشویق بازی خلاق، گواردیولا را متمایز می کند.” به طور خلاصه، در تیم های گواردیولا پیچیدگی وجود دارد که هیچ مربی دیگری، حتی کلوپ بزرگ، نمی تواند با آن روبرو شود. بنابراین معلمی مانند Bielsa همیشه این فرصت را دارد که قفل لایه ها و سطوح جدید را باز کند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

این دیدگاه وجود دارد که این بدترین زمان برای لیورپول برای رفتن به اتحاد نیست، چرا که هالند، رودری و ادرسون همگی از مصدومیت خود شانه خالی می کنند و یک استراحت سخت بین المللی برای پای خود دارند. تساوی 4-4 مقابل چلسی دو هفته پیش نشان داد که سیتی در مواقعی می تواند در برابر تیم هایی که مستقیماً به سمت آنها می دوند، آسیب پذیر باشد و آنها را مجبور به دفاع تک به تک و جذب آنها با حرکات هوشمندانه کند.

با این حال، نبرد واقعی برای لیورپول، باشگاهی که زیاد برای قهرمانی نمی جنگد اما سعی می کند خود را متقاعد کند که برای قهرمانی می جنگد، روانی است. سیتی آنها را 4-1 در بازی مربوطه در فصل گذشته شکست داد و چیزی که پیشرفت لیورپول کم است، یک عملکرد خوب در برابر حریف جدی است. تساوی در چلسی و برایتون، شکست عجیب در اسپرز و پیروزی متوالی در نیوکاسل بود. این در حالی است که هشت سال از آخرین قهرمانی سیتی در لیگ برتر می گذرد.

از بسیاری جهات، نونیز نمونه‌ای از همه اینهاست: بازیکنی که بر دردها و آشفتگی‌های فزاینده غلبه کرده است، بازی‌ها و فرصت‌های از دست رفته، چرخش و تمسخر را از دست داده است، و با وجود تمام پیشرفت‌هایش، هنوز باید روزی خود را در برابر استانداردهایش آزمایش کند. آرزو دارد. برای رسیدن به. برای هفته‌ها به نظر می‌رسید که مقاله مرده است، اگرچه لیورپول نمی‌توانست آن را کاملاً ثابت کند. احساس می کنید زمان بهانه به پایان رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *