رئیس اوپن استرالیا: “به اندازه کافی معنادار نیست”: در مشکل | تنیس

کریگ تیلی، مدیر مسابقات اوپن استرالیا، گفت که او نگران آینده دو نفره در تنیس حرفه ای است، زیرا این ورزش در حال نوآوری سریع برای تعقیب مخاطبان جدید و نوظهور است.

ATP در حال انجام بازنگری در بخش دونفره این ورزش است و نتایج اصلاحات گسترده تری را در تورهای حرفه ای و چهار گرند اسلم نشان می دهد. یک فرد آشنا با این بررسی، که خواست نامش فاش نشود، به گاردین گفت که این زوج‌ها «ممکن است آینده چندانی نداشته باشند و مطمئناً به شکل کنونی آن نیستند».

تایلی گفت که طرفدار بازی های دوبل است، اما در حال حاضر امتیازهای رتبه بندی، جایزه یا حتی روایتی برای بازیکنان دوبل به اندازه کافی وجود ندارد که “هرگونه منطقی” داشته باشد.

تایلی گفت: “من فکر می کنم ممکن است کمی راهمان را گم کرده باشیم، زیرا به اندازه کافی رسا نیستیم.” ما باید همه چیز را به درستی انجام دهیم و نمی‌توانیم روی بعضی چیزها بچرخیم و تصمیم‌هایی بگیریم.»

اولین گرند اسلم سال یکشنبه شب با فینال هیجان انگیز انفرادی مردان بین دانیل مدودف از روسیه و یانیک سینر به پایان رسید که این جوان ایتالیایی در پنج ست برنده شد.

این مسابقات در سال های اخیر مخاطبان جدیدی را جذب کرده است. تغییراتی برای طرفداران مانند دسترسی بیشتر به صندلی‌ها در طول مسابقات، بار کنار زمین و سرگرمی‌های مکمل تنیس ارائه می‌کند.

با این حال در هر دو فینال دوبل برای جذب تماشاگر مشکل داشتیم. تماشاگران مت ابدن استرالیایی و روهان بوپانا 43 ساله در دونفره مردان تنها بخش کوچکی از فینال انفرادی زنان بود که شنبه شب در راد لاور آرنا برگزار شد.

علیرغم اینکه متیو ابدن، قهرمان محلی، قهرمان مسابقات دونفره مردان اوپن استرالیا با روهان بوپانا شد، فینال برای جذب جمعیت مشکل داشت. عکس: اندی وانگ/AP

بعدازظهر یکشنبه، تعداد شرکت‌کنندگان در یک کنسرت موسیقی در نزدیکی جان کین آرنا، از تعداد کم حضور در فینال دو نفره زنان که در همان زمان برگزار شد، کمتر شد.

ابدن که عضو شورای مشورتی بازیکنان ATP است، در سه سال گذشته به بازیکن دوبل تمام وقت تبدیل شده است. او پس از کسب دومین عنوان گرند اسلم خود در دونفره مردان، گفت که ATP “کمی نادیده گرفته” دوبل است.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

او گفت که به راه‌اندازی این بازبینی کمک کرد تا “واقعاً هدف زوج‌ها را درک کنیم – کجا مناسب است، چرا وجود دارد، چرا ارزشمند است، اگر نه چرا که نه.”

ابدن گفت که به جای تمرکز بر نقاط ضعف درک شده، زوج ها پتانسیل منحصر به فردی دارند.

او گفت: “برای تنیس دونفره، منطقه ای نزدیک تر به زمین وجود دارد که به هواداران امکان می دهد در آن شرکت کنند، شاید کمی موسیقی، شاید بعد از مسابقه ننشینند.” “بازی را در حال اجرا نگه دارید، آن را تعاملی نگه دارید.”

مسابقات اوپن استرالیا در سال 2024 با میزبانی بیش از یک میلیون نفر در یک دوره دو هفته‌ای، رکورد حضور در این مسابقات را به نام خود ثبت کرد.

تایلی گفت که علیرغم برخی مخالفت ها با تغییرات، او معتقد است که این مسابقات تعادل بین علاقه هواداران و بازیکنان را “میخکوب” کرده است.

او گفت: «من این رویکرد را از منظر رهبری می‌گیرم، ترجیح می‌دهم طلب بخشش کنم تا اجازه بخواهم، زیرا در غیر این صورت نمی‌توانی با سرعتی که می‌توانی حرکت کنی.» ورزش در سطح جهانی باید به همین شکل به این موضوع نگاه کند و کارهایی انجام دهد تا واقعاً به سرعت بخشیدن به آن کمک کند.»

تایلی گفت که می‌خواهد تمرین «لتس» را حذف کند، که در آن اگر سرویس به هدف برسد اما باز هم ضربه بزند، امتیاز دوباره تنظیم می‌شود. زمان اضافی که در آن دو هفته از این رویداد طول کشید بیش از 15 ساعت بود، بنابراین قابل توجه است.

او همچنین فاش کرد که علیرغم اینکه مسابقات اوپن استرالیا یک روز زودتر آغاز شده بود، امسال هیچ درآمد اضافی از پخش‌ها یا حامیان مالی اصلی دریافت نکرده است. در عوض، برنامه 15 روزه در معاملات آتی گنجانده می شود و محتوای پاداش به عنوان “سرقفلی” به شرکای موجود داده می شود.

در گزارشی که به طور گسترده قبل از مسابقات منتشر شد، تایلی به عنوان یک چهره کلیدی در تلاش برای مقاومت در برابر تغییر ساختار رادیکال تور حرفه ای توصیف شد، که می تواند شامل توقف در عربستان سعودی در هفته های قبل از مسابقات آزاد استرالیا باشد.

او دوشنبه گفت که جلسات مربوط به این برنامه ادامه دارد و گرند اسلم ها در تفکر آنها همسو بوده است. اما او این ایده را رد کرد که او نوعی سرکرده است. “هیچ شخصی ما را هدایت نمی کند، این یک گروه است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *