رئیس بارسلونا مدعی است که سوپر لیگ اروپا می تواند فصل آینده برگزار شود | سوپرلیگ اروپا

خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا مدعی شده است که سوپرلیگ اروپا تا فصل آینده به بهره برداری می رسد، اما اصرار دارد که “برایش مهم نیست” که باشگاه های انگلیسی به این رقابت ها بپیوندند.

لاپورتا در گفتگو با ایستگاه رادیویی RAC1 کاتالونیا، نام 15 باشگاهی را نام برد که معتقد است در صورت عملیاتی شدن این مسابقه، حاضر به شرکت در این رقابت خواهند بود، اما همچنین اشاره کرد که اگر این پروژه به زودی تأسیس نشود، ممکن است از این پروژه کناره گیری کند.

لاپورتا گفت: “سوپرلیگ می تواند فصل آینده یا در فصل 2025-2026 آغاز شود، در غیر این صورت، من در مورد همه چیز تجدید نظر خواهم کرد.”

لاپورتا ابراز عقیده کرد که رقابت با 16 تیم در کوتاه مدت امکان پذیر است. او گفت: “در کنار بارسا و مادرید، ایتالیایی ها نیز حضور خواهند داشت: اینتر، میلان، ناپولی و رم.” همچنین تیم های فرانسوی مانند مارسی و سه تیم پرتغالی اسپورتینگ، بنفیکا و پورتو نیز خوشحال خواهند شد که بیایند. همچنین تیم های هلندی (آژاکس، فاینورد و پی اس وی) و تیم های بلژیکی بروژ و اندرلخت نیز حضور دارند. رقابت 16 تیمی بهتر است.

جام اروپا در سال 1955 با تعداد کمی از باشگاه ها شروع شد و به بزرگترین تورنمنت اروپا تبدیل شد. من رویای یک فاز اولیه مانند این و (باشگاه های بیشتری) را دارم که بعداً ادغام شوند.”

لاپورتا در پاسخ به سوالی درباره احتمال پیوستن باشگاه‌های انگلیسی به این تیم گفت: برای من مهم نیست که انگلیسی‌ها بیایند یا نه. آنها در حال حاضر یک سوپرلیگ همراه با لیگ برتر دارند.

بارسلونا یکی از تنها دو باشگاهی است که در کنار رئال مادرید به طور علنی تعهد خود را به سوپرلیگ حفظ کرده است، سوپرلیگ که قبل از کریسمس از سر گرفته شد، پس از حکم دادگاه دادگستری اروپا مبنی بر اینکه یوفا باید منصفانه پیشنهادات مسابقات جدید را بررسی کند.

در پی این تصمیم اکثر باشگاه های حاضر در جدایی اعلام کردند که دیگر به حضور در سوپرلیگ فکر نمی کنند. باشگاه هایی که لاپورتا در روز جمعه به آنها اشاره کرد شروع به فاصله گرفتن از صحبت های او کردند.

طرف ایتالیایی در بیانیه ای به خبرگزاری فرانسه گفت: رم تکرار می کند که از هیچ پروژه مرتبط با به اصطلاح سوپرلیگ حمایت نمی کند. مارسی و فاینورد نیز هرگونه علاقه را رد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *