رافائل نادال قصد دارد پس از یک سال دوری به تنیس در بریزبن بازگردد | رافائل نادال

رافائل نادال که به دنبال پایانی مناسب به دوران حرفه ای افسانه ای خود است، پس از یک سال وقفه در ژانویه به تنیس حرفه ای بازخواهد گشت.

نادال، قهرمان 22 گرند اسلم، از زمان مسابقات آزاد استرالیا در ژانویه، جایی که پس از آسیب دیدگی از ناحیه ران، در دور دوم مغلوب مک‌دونالد شد، شرکت نکرده است.

نادال در ویدئویی در X (توئیتر سابق) بازگشت خود به بریزبن اینترنشنال را اعلام کرد. پس از یک سال دوری از رقابت، زمان بازگشت است. او هفته اول ژانویه در بریزبن خواهد بود. او گفت: «آنجا می بینمت.

آسیب دیدگی لگن نادال به دلیل ناکامی او در بهبودی کافی پس از پیش‌بینی اولیه 6 تا 8 هفته تعلیق به یک نگرانی بزرگ تبدیل شد. نادال در نهایت اعلام کرد از مسابقات آزاد فرانسه که 14 بار قهرمان شده بود کناره گیری کرد و تحت عمل جراحی آرتروسکوپی قرار گرفت.

این مصدومیت آخرین مورد در لیست بی پایان در طول دوران حرفه ای نادال بود. از دوران کووید، زمانی که دوره‌های قرنطینه منجر به عود آسیب مزمن پای او شد، نادال برای مدت‌های طولانی برای حفظ تناسب اندام تلاش کرده است.

نادال در ماه مه اعلام کرد که احتمالاً سال 2024 آخرین سال حضور او در تور خواهد بود، با تأثیرات روحی و جسمی مصدومیت‌هایش که بر شادی کلی او تأثیر گذاشته است. او گفت: ایده من، انگیزه من این است که با تمام تورنمنت هایی که در حرفه ام برایم مهم هستند خداحافظی کنم و فقط از رقابت و حضور در زمین لذت ببرم که امروز امکان پذیر نیست.

اما در سپتامبر، نادال در مورد آنچه که فصل 2024 ممکن است به ارمغان بیاورد مبهم‌تر بود. این بازیکن 37 ساله گفت انگیزه اصلی او این است که دوباره “رقابتی” باشد، اما در حالی که قهرمانی در رولان گاروس یا یک قهرمانی بزرگ دیگر در این مرحله بعید به نظر می رسد، او از سرعت تغییر اوضاع آگاه است.

من گفتم 2024 احتمالا آخرین سال من خواهد بود و من بر آن ایستاده ام. اما من نمی توانم این را 100٪ تایید کنم. او گفت: «حتی من هم نمی دانم.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

سوال بزرگ برای نادال سطح بازی او و اینکه چگونه بدنش می تواند در برابر سختی های تنیس حرفه ای مقاومت کند، خواهد بود. در حالی که به نظر واضح است که او دیگر نمی تواند در مسابقات شرکت کند، بازی های پاریس در رولان گاروس نقطه شکست عالی برای دارنده دو مدال طلای المپیک است. با این حال، پس از تمام موفقیت هایی که نادال در دوران حرفه ای خود به دست آورده است، نمی توان چند معجزه دیگر را نادیده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *