رالی داکار: کارلس فالکون موتورسوار پس از تصادف شدید در بیمارستان بستری شد | ورزش های موتوری

کارلس فالکون موتورسوار اسپانیایی وی پس از تصادف در اواخر مرحله دوم رالی داکار در بیابان های عربستان سعودی به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

مدیر مسابقه دیوید کاسترا به خبرنگاران گفت که فالکون، یک راننده باتجربه آفرود، نبض نداشت اما توسط اولین پزشک حاضر در صحنه احیا شد.

فالکون که به نمایندگی از تیم مسابقه‌ای تویین‌تریل مسابقه می‌داد، پس از مرحله افتتاحیه در روز شنبه در رتبه ۷۶ قرار گرفت. مرحله دوم که از روی صخره های دندانه دار و تپه های ماسه ای پیچ در پیچ در صحرای عربستان رد شد، با تصادف راننده باتجربه آفرود اهل تاراگونا تقریباً به پایان رسید.

پس از آنکه یک مسابقه‌دهنده دیگر که او را دنبال می‌کرد، بلافاصله این موضوع را گزارش کرد، سازمان یک هلیکوپتر پزشکی را برای موتورسوار مجروح فرستاد که وضعیت او وخیم ارزیابی شد. سازمان دهنده مسابقه ASO گفت که او به بیمارستان الدوادیمی منتقل شد.

در حالی که استفان پترهانسل، فرانسوی باتجربه، پنجاهمین مرحله اتومبیل رانی حرفه‌ای رکوردشکنی داکار خود را برد، نام‌های آشنا دوباره مورد توجه قرار گرفتند و کارلوس ساینز اسپانیایی رهبری آئودی را بر عهده گرفت.

پترهانسل که پس از 14 پیروزی کلی بر روی دو چرخ و چهار چرخ بین سال‌های 1991 تا 2021 به “موسیو داکار” معروف است، مرحله را از الحناکیه تا الدوادیمی با فاصله 29 ثانیه از هموطن و قهرمان 9 دوره مسابقات رالی جهان سباستین لوب تکمیل کرد.

این پیروزی در مرحله هشتاد و سومین دوره حرفه ای پترهانسل در رده های دو و چهار چرخ بود و راننده آئودی اکنون رکورد اتومبیل را با بزرگ فنلاندی آری واتانن به اشتراک می گذارد. این بازیکن 58 ساله در رده بندی عمومی به رتبه نهم صعود کرد. ساینز 61 ساله که سه بار قهرمان داکار شد، در مرحله 463 کیلومتری هشتمین سریع ترین مرحله بود.

یزید الراجهی عربستان سعودی با تویوتای خود با یک دقیقه و 51 ثانیه پس از اسپانیایی در رده بندی عمومی در رده دوم قرار گرفت و لوب با 4 دقیقه و 17 ثانیه باقی مانده از جایگاه نوزدهم به مقام سوم رسید.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

ناصر العطیه، قهرمان کنونی قطر، چهارم شد و در مجموع هفتم شد و بیش از 12 دقیقه عقب افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *