روزه و مبارزه: چگونه لیگ راگبی در ماه رمضان قرار می گیرد | لیگ راگبی

L.شکست آندون برانکوس در چلنج کاپ آخر هفته گذشته مقابل وارینگتون وولوز با توجه به امتیاز نهایی تا حد زیادی بدون حادثه بود، اما یک لحظه مهم در میانه شکست 42-0 برانکوها وجود داشت که تقریباً همه آن را از دست خواهند داد.

تامین آب توسط کادر پشتیبانی به بازیکنان چیز جدیدی نیست، اما شاید نشان دهد که لیگ راگبی هنوز باید در این زمینه انجام دهد، به خصوص زمانی که فیزیوتراپیست لندنی با تعداد زیادی خرما وارد زمین شد تا حکیم میلودی از برونکوس افطار کند. بازی در حال انجام بود او ورزشکاران مسلمان را می شناسد. میلودی لبخند می زند: «وقتی برای توقف و افطار درست نداشتم، چند ثانیه بعد از خوردن غذا شروع به بهبودی می کردم.

لیگ راگبی به طور گسترده در شهرها و شهرهای شمالی با جوامع مهم آسیای جنوبی و مسلمان مانند برادفورد و بتلی بازی می شود، اما این بازی هرگز به طور کامل مشارکت این جوامع را جلب نکرده است. میلودی یکی از دو بازیکن لندنی به همراه ایلیس ماکانی است که به مسلمانان افتخار می‌کنند و علی‌رغم چالش‌های روزه‌داری بیش از 12 ساعت در روز ماه رمضان را جشن می‌گیرند، در حالی که تلاش می‌کنند به عنوان ورزشکاران حرفه‌ای تمام وقت تمرین کنند.

ماکانی می گوید: «حمایت باشگاه شگفت انگیز است. “هیچ چیزی در برنامه تمرینی من مشخص نیست. اگر به دلیل روزه داری بیشتر از حد معمول احساس ضعف می کنم، آنها خوشحال می شوند که عقب نشینی کنند و تمریناتم را اصلاح کنند. اما اگر کارها خیلی سخت شود، کاری که گاهی اوقات انجام می دهند، به من اعتماد می کنند تا به آنها بگویم نمی توانم در جلسات شرکت کنم. ما آزمایش های زیادی انجام دادیم تا ببینیم چه چیزی برای من بهتر کار می کند و نقاط مشترک خوبی پیدا کردیم. من به باشگاه اعتماد دارم.»

ماکانی و میلودی از جمله تعداد انگشت شماری از بازیکنان سوپرلیگ هستند که ماه رمضان را جشن می گیرند، گروهی که همچنین شامل ننه مک دونالد، مرکز سالفورد و فواد یاها، وینگر کاتالانی است، که اولین مسلمانی بود که در سال 2021 به فینال بزرگ راه یافت. قرارداد ورزشکاران مسلمان با Nujum Sports با هدف جذب بازیکنان مسلمان بیشتر به ورزش است.

«از کودکی ماه رمضان را جشن می گرفتم. میلودی می‌گوید گاهی اوقات سخت بود. اما من می خواهم اهمیت ماه رمضان را به پسرم بیاموزم و این که فقط روزه گرفتن نیست، جنبه معنوی هم دارد. واقعاً دیوانه وار است که چند نفر در اینجا ماه رمضان را جشن می گیرند زیرا در فرانسه اینطور نیست. اما اینجا همه باشگاه‌ها از بازیکنان مراقبت می‌کنند و به آن‌ها احساس خوشحالی می‌کنند، نه بی‌جا.»

ننه مکدونالد از سالفورد مقابل لیدز در سوپر لیگ برتری دارد. عکس: Matt West/Shutterstock

مکانی موافق است: «در حال حاضر آگاهی بسیار بیشتر است. RFL سخت کار کرده است و بسیار مشتاق شنیدن و حمایت از بازیکنان هستند.

در حالی که اخیرا برادفورد بولز ضیافت افطاری برگزار کرده بود، اذان از بلندگوهای ورزشگاه خوانده شد. اما ماکانی، بازیکن سابق برادفورد، معتقد است که هنوز کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد. او می گوید: «این همیشه یک مشکل برای بازی بوده است.

برای مثال، حتی زمانی که در برادفورد بودم، اتفاقات زیادی در مدارس ندیدم. اما هر چه بازیکنان جوان بازیکنانی مانند ما را ببینند و با آنها همذات پنداری کنند، اگر ببینند بازیکن مسلمانی در سوپرلیگ ماه رمضان را جشن می گیرد، این نشان می دهد که هیچ مانعی وجود ندارد. “این کاری است که ما باید انجام دهیم تا داستان های بیشتری مانند داستان ما برجسته شود، تا به بچه ها در این جوامع نشان دهیم که لیگ راگبی می تواند گزینه ای برای آنها باشد.”

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

این زوج همچنین امیدوارند که لیگ راگبی ممکن است مانند فوتبال یک تایم اوت در بازی را در نظر بگیرد تا به بازیکنان اجازه دهد روزه خود را به درستی افطار کنند و از تکرار صحنه های آشفته هفته گذشته که میلودی در زمان از سرگیری بازی این کار را انجام داد، اجتناب کنند. او می‌گوید: «گام بعدی این است که یک استراحت ایجاد کنیم تا بازیکنان بتوانند به درستی روزه خود را بشکنند و نه در وسط مسابقه.

با این حال، ماکانی و میلودی امیدوارند که میراثی بسیار بزرگتر از عملکرد خود در زمین به جای بگذارند. آنها امیدوارند با صحبت در مورد ایمان خود، جوانان را در جوامعی که حضور قابل توجهی در جنوب آسیا دارند الهام بخشند تا ورزش کنند. ماکانی می گوید: «من مسلمانی مغرور هستم و اگر کسی با من همذات پنداری کند و ببیند یک بازیکن حرفه ای کاری را که من انجام می دهد انجام می دهد، امیدوارم معنایی داشته باشد.

خوشحال می شوم اگر امروز راه را برای جوانان ترغیب به امتحان لیگ راگبی هموار کند. گام بعدی، همانطور که حکیم گفت، این است که برای بازیکنان در آینده استراحتی فراهم کنیم تا روزه بگیرند، همانطور که در فوتبال، لحظه بسیار خوبی خواهد بود. اما امیدوارم بازیکنانی مثل ما پایه های نسل های آینده را بگذارند و در سال های آینده تعداد بازیکنان جوان مسلمان افزایش یابد. “خوب خواهد بود اگر بتوانیم نقش کوچکی در کمک به تحقق این امر ایفا کنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *