روند شکست اندی موری همچنان ادامه دارد اما هدر واتسون ادعا می کند که پوست سر بزرگی دارد | تنیس

روند بد اندی موری با شکست دور اول مقابل توماس ماچاک در پروونس اوپن 13 ادامه یافت. شکست 7-5 6-4 این بازیکن 36 ساله مقابل جمهوری چک در مارسی، ششمین شکست متوالی او از اکتبر بود و به این معنی است که او تنها یک برد از 10 بازی اخیر خود را برده است.

موری اعتراف کرد که تصمیم می‌گرفت چه زمانی بازنشسته شود، اما هفته گذشته پیشنهادی را که ممکن است میراثش را با نوشتن در مورد X خدشه‌دار کند، رد کرد: “اکثر مردم در شرایط فعلی من را کنار می‌کشند و تسلیم می‌شوند. اما من بیشتر مردم نیستم و ذهن من طور دیگری کار می کند. من تسلیم نمی شوم.”

این عملکرد بدی در برابر یک بازیکن در حال رشد در ماچاک 23 ساله که در رده 66 قرار دارد، نبود، اما همچنان اشتباهات پرهزینه ای وجود داشت. موری پس از یک استراحت زودهنگام بهبود یافت و در اواخر ست ابتدایی از حرکت خود استفاده کرد، اما ماچاک سرویس را 5-5 شکست. بازیکن چک در اوایل ست دوم پیش افتاد و موری نتوانست فاصله را کم کند.

اما روز بسیار بهتری برای هدر واتسون بود که بهترین پیروزی خود را از سال 2017 با شکست دادن ورونیکا کودرمتووا، نفر نهم با نتایج 6-3 و 7-5 در اوپن ابوظبی به دست آورد. واتسون در سال 2023 تلاش زیادی کرد اما با بازی تنیس با اعتماد به نفس و تهاجمی، قهرمان روس شانزدهم را شکست داد. این برد می تواند او را به جمع 130 تیم برتر جهان بازگرداند.

واتسون که سوفیا کنین قهرمان سابق اوپن استرالیا را در دور اول مسابقات مقدماتی شکست داد، گفت: “می دانم که او بازیکن بزرگی است، بنابراین می دانستم که باید امروز واقعا خوب بازی کنم.” من فقط روی چیزی که تحت کنترلم بود، سرویس‌هایم تمرکز کردم و سعی کردم تا جایی که می‌توانم تهاجمی باشم. امروز اینجا خیلی خوب بازی کردم و خیلی لذت بردم.”

واتسون در دور دوم به هموطن اما رادوکانو می پیوندد و در دور بعد به مصاف کریستینا بوکسا اسپانیایی می رود.

اوایل روز در مسابقات آزاد ابوظبی، نائومی اوزاکا در بازی افتتاحیه خود مقابل دانیل کالینز شکست خورد. قهرمان چهار دوره گرند اسلم ماه گذشته پس از تولد اولین فرزندش بازگشت کرد و به دور دوم مسابقات بین المللی بریزبن رسید و در اولین مسابقه خود در مسابقات آزاد استرالیا در مبارزه نزدیک به کارولین گارسیا شکست خورد.

واکنش نائومی اوزاکا پس از از دست دادن توپ به دنیل کالینز در اوپن ابوظبی. عکس: کامران جبرئیلی/AP

این نمایش ها دلایل زیادی برای تشویق به ارمغان آورد، اما اوزاکا با شکست های 7-5 و 6-0 مقابل آمریکایی کالینز بد سقوط کرد. رالی های بسیار کمی در ست اول وجود داشت، جایی که سرویس غالب بود، تا اینکه کالینز با نتیجه 5-5 به وقت استراحت حساس رسید. فینالیست سابق اوپن استرالیا از آنجا فرار کرد و اوزاکا مرتکب 20 خطای غیراجباری شد و در حالی که برای چهار ران متوالی سرویس می کرد، روحیه خود را از دست داد.

اوزاکا قصد دارد برنامه کامل تری نسبت به قبل از تعطیلات 15 ماهه بازی کند، اما این بازیکن 26 ساله به وضوح کار زیادی برای انجام دادن دارد تا بخواهد به اوج بازگردد. کالینز که قصد دارد در پایان فصل بازنشسته شود، در دور دوم به مصاف النا ریباکینا می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *