گلف
زمین گلف مور پارک به دو قسمت تقسیم می شود تا راه را برای پارک جدید در داخل سیدنی باز کند |  نیو ساوت ولز

زمین گلف مور پارک به دو قسمت تقسیم می شود تا راه را برای پارک جدید در داخل سیدنی باز کند | نیو ساوت ولز

یک زمین گلف مرکزی سیدنی به دو قسمت تقسیم می‌شود و پس از سال‌ها مبارزه بر سر آینده آن، بیشتر زمین به یک پارک عمومی تبدیل می‌شود.

کریس مینس، نخست وزیر نیو ساوت ولز روز یکشنبه اعلام کرد، دولت ایالتی بخشی از زمین گلف مور پارک 45 هکتاری را از سال 2026 برای ایجاد فضای سبز بیشتر، از جمله برای “ورزش و تفریح ​​مردمی” تغییر خواهد داد.

حدود 20 هکتار زمین از پیست قطع و به پارک تبدیل می شود. زمین گلف در زمین های عمومی است اما به صورت خصوصی تحت قراردادهای خدمات خط لوله با دولت نیوساوت ولز اداره می شود. قرارداد فعلی در اواسط سال 2026 منقضی می شود.

نقشه پارک برنامه ریزی شده تصویر: دفتر نخست وزیر NSW

این پیست مدت‌ها مورد هدف کلوور مور، شهردار سیدنی و همچنین باب کار، نخست‌وزیر سابق نیوساوت ولز بوده است، که استدلال می‌کرد زمین‌های اصلی در مرکز شهر را اشغال می‌کند که می‌تواند توسط طیف وسیع‌تری از مردم استفاده شود.

یک مقاله بحث در اوایل سال آینده به عنوان بخشی از فرآیند مشاوره در مورد آینده دوره منتشر خواهد شد، اما گزینه ترجیحی دولت ایجاد پارک جدید در مرز غربی و بخشی از بخش شمالی خیابان داسی است. میدان سبز می گوید دسترسی ساکنان زتلند و واترلو را به حداکثر می رساند.

دولت گفت که منطقه بازسازی شهری میدان سبز دارای 33000 ساکن است و انتظار می رود تا سال 2040 به یکی از پرجمعیت ترین مناطق استرالیا تبدیل شود و 80000 نفر در 2 کیلومتری پارک مور زندگی کنند.

مینز گفت: «سیدنی در قرن گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است. زمانی که زمین گلف برای اولین بار تأسیس شد، منطقه اطراف آن عمدتاً زمین صنعتی بود.

“در حالی که ما به دنبال مقابله با بحران مسکن در نیو ساوت ولز با ساخت و ساز هستیم، می دانیم که تامین زیرساخت های عمومی، از جمله پارک ها، مهم تر از همیشه است. تقاضای زیادی از سوی ساکنان شهر برای امکانات مختلف ورزشی اجتماعی در جنوب داخلی شهر وجود دارد و این تقاضا با برنامه ریزی برای افزایش تراکم بیشتر خواهد شد.

وزیر برنامه ریزی و فضاهای عمومی پل اسکالی گفت که افزایش تراکم مسکن باید توسط پارک های بیشتری حمایت شود.

یک گلف باز در مور پارک
یک گلف باز در مور پارک. عکس: مت کینگ/گتی ایماژ

او گفت: «این زمین بخشی از حیاط خلوت سیدنی است. ما می‌توانیم با حفظ زمین گلف و محدوده رانندگی، این منطقه را به عنوان فضای باز عمومی تغییر کاربری دهیم.»

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

ما می دانیم که با افزایش تراکم و اسکان بیشتر افراد در خانه های نزدیک به شهر، نیاز به حمایت از فضای باز بیشتری دارد.

جوامع ردفرن، واترلو، گرین اسکوئر و زتلند برای فضای سبز بیشتر فریاد می زنند و این تغییر به رفع نیازهای آنها کمک زیادی خواهد کرد.

در انتظار نظر از باشگاه گلف مور پارک بود.

رئیس آن، جان جانیک، روز یکشنبه به Sydney Morning Herald گفت: «این دوره برای طبقه کارگر ساخته شده است. تمام زمین های گلف دیگر در این منطقه سالانه 3000 دلار دریافت می کنند. ما فقط چند صد دلار در سال دریافت می کنیم. من در واقع فکر می‌کردم که حزب کارگر نماینده طبقه کارگر است.»

به نقل از سایت باشگاه، “عضویت ها در حال حاضر بسته شده اند اما درخواست ها در لیست انتظار قرار می گیرند.” یک دور 18 سوراخی در این دوره بین 45 تا 65 دلار هزینه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *