تنیس
“سالم” آژلا توملیانوویچ مطمئن است که می تواند در مسابقات آزاد استرالیا شرکت کند |  تنیس

“سالم” آژلا توملیانوویچ مطمئن است که می تواند در مسابقات آزاد استرالیا شرکت کند | تنیس

آژلا توملیانوویچ معتقد است که “چیزهای خاصی ممکن است اتفاق بیفتد” که آبی های او را در تابستان امسال رها کند، زیرا ستاره تنیس استرالیایی که در حال بازگشت است به دنبال اصلاح اشتباهات 10 ماهه دوری از فوتبال است.

تاملیانوویچ که برای اولین حضور خود در گرند اسلم در ملبورن آماده می شود، تقریباً یک سال پس از اینکه مجبور شد به دلیل مصدومیت زانو از مسابقات آزاد استرالیا کناره گیری کند، سرانجام بازگشت و دوباره احساس خوش بینی کرد.

قهرمان سه مرحله یک چهارم نهایی گرند اسلم باید برای راهیابی به قرعه کشی اصلی اوپن از یک بازیکن محافظت شده استفاده کند، اما قاطعانه معتقد است که می تواند پس از به دست آوردن اعتماد به حرکت خود پس از عمل جراحی در ژانویه به اوج بازگردد.

تاملیانوویچ روز چهارشنبه گفت: «واقعاً معتقدم که اگر سالم باشم، می‌توانم به آن سطح (مسابقه برای اسلم) برگردم که فکر می‌کنم قبلاً به آن رسیده‌ام. شاید هنوز 15 درصد برای بازگشت باقی مانده باشد، اما فکر می کنم این در دسترس من است.»

استعداد کروات متولد فلوریدا قبل از مصدومیت پرواز می کرد و اولین استرالیایی پس از اوون گولاگونگ بزرگ در سال 1979 شد که در همان فصل به مرحله یک چهارم نهایی ویمبلدون و آزاد آمریکا رسید. همچنین به حرفه منحصر به فرد سرنا ویلیامز در نیویورک پایان داد و یک 14 ماه تکان دهنده را پشت سر گذاشت.

اکنون یک دوز چشمگیر چشم‌انداز، تاملیانوویچ را به بازگشت از این درک “ترسناک” راهنمایی می‌کند که کارش ممکن است به پایان برسد، در حالی که او ناامیدی را حفظ می‌کند که مسلماً برخی از بهترین سال‌هایش را ربوده است.

“اگر امسال با تیمم لحظات تصادفی نداشتم دروغ می گویم و به این فکر می کردم که “این خیلی بدشانس بود زیرا من تمام تلاشم را می کردم و خیلی بدشانس بودم.” توملیانوویچ گفت. شما نمی توانید این مصدومیت را کنترل کنید و همیشه شک و ترس وجود داشت که ممکن است اتفاق بیفتد.

اما من نمی‌توانم در گذشته زندگی کنم و وقتی که در دنیا جنگ می‌شد و بچه‌ها می‌مردند، احساس احمقانه‌ای می‌کردم که آن را ناعادلانه می‌خواندم. بنابراین خیلی سریع آن را از سیستمم خارج کردم. من فقط می خواهم آن را بپذیرم و به جلو بروم و باور کنم که اگر سالم باشم هنوز هم می توانم بهترین تنیس خود را بازی کنم. “اگر اینطور فکر نمی کردم، احتمالا به تلاشم ادامه نمی دادم.”

آژلا تاملیانوویچ پس از تمرین در ورزشگاه کن روزوال سیدنی می خندد عکس: مارک ایوانز/گتی ایماژ

تاملیانوویچ که در ماه مه 31 ساله خواهد شد، معتقد است که زمان به نفع اوست، در دورانی که 30 نفر جدید اغلب در ورزش حرفه ای به لطف رژیم غذایی و علم ظاهر می شوند.

او گفت: “با وجود اینکه 30 ساله هستم، احساس نمی کنم 30 ساله هستم.” می‌دانم بدنم دروغ نمی‌گوید، اما به دلیل مشکلات معدودی که در این سال‌ها داشته‌ام، در ذهنم احساس شادابی می‌کنم.»

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

تاملیانوویچ فصل تابستان منتهی به رقابت های جام یونایتد استرالیا در پرث را از 29 دسامبر آغاز خواهد کرد. تاملیانوویچ که در کنار الکس دی میناور شماره 12 مردان، استورم هانتر شماره 1 دونفره زنان و جان میلمن بازنشسته بازنشسته مرحله یک چهارم نهایی اوپن آمریکا بازی می کند، معتقد است استرالیا در آخرین دوره جام دیویس و جام بیلی ژان کینگ فینالیست شده است. 13 ماه – او می تواند از یک استخر سخت که شامل مدافعان قهرمانی ایالات متحده آمریکا و بریتانیا است، پیشرفت کند.

در هر صورت، او آماده‌سازی اوپن استرالیا را در مسابقات بین‌المللی آدلاید از 8 تا 13 ژانویه تکمیل خواهد کرد.

تاملیانوویچ گفت: “من معتقدم که در اوایل تابستان، اتفاقات خاصی ممکن است رخ دهد.” بله، خیلی خوب است که یک چهارم یا بیشتر در ملبورن بسازیم. “اما من همچنین دوباره به بچه بازی کردن برمی گردم زیرا هیجان زده هستم که دوباره در این رویدادها شرکت کنم زیرا نمی دانید تا زمانی که وارد زمین نشوید چقدر موفق خواهید بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *