سیمونا هالپ پس از کاهش قابل توجه محرومیت از دوپینگ تنیس می تواند دوباره بازی کند | سیمونا هالپ

محرومیت 4 ساله سیمونا هالپ با دوپینگ به 9 ماه کاهش یافت، پس از آن که دادگاه داوری ورزش (Cas) اعلام کرد که وی به دلیل دوپینگ عمدی مجرم نیست. به او اجازه داده می شود که به حرفه خود ادامه دهد و بلافاصله به تنیس حرفه ای بازگردد.

هالپ، شماره 1 سابق جهان و قهرمان دو دوره گرند اسلم، سپتامبر گذشته به دلیل مثبت بودن تست روکسادوستات، محروم شد. این تصمیم یکی از مهم ترین ممنوعیت های دوپینگ در تاریخ تنیس و اولین نقض قوانین ضد دوپینگ این ورزش از طریق برنامه پاسپورت بیولوژیکی ورزشکار (ABP) بود. محرومیت چهار ساله هالپ 32 ساله احتمالاً به معنای پایان کار او خواهد بود.

دادگاه مستقل به دلیل وجود داروی تقویت کننده خون روکسادوستات در آزمایش انجام شده در 29 آگوست 2022 پس از شکست او در دور اول مسابقات آزاد آمریکا و بی نظمی هالپ، به دلیل دو نقض جداگانه قوانین ضد دوپینگ علیه هالپ حکم صادر کرده بود. در پاسپورت بیولوژیکی ورزشکار هالپ فوراً از کاس علیه اتهامات شکایت کرد.

هیئت کاس که در تاریخ 7 تا 9 فوریه به پرونده هالپ در لوزان رسیدگی کرد، به اتفاق آرا تصمیم گرفت دوره محرومیت هالپ از حقوق را به 9 ماه کاهش دهد. هالپ استدلال کرد که مانند پرونده اصلی او، نقض قانون ضد دوپینگ عمدی نبوده و روکسادوستات از طریق مصرف Keto MCT، یک مکمل آلوده، وارد بدن او شده است.

اگرچه تصمیم اولیه مشخص کرد که نمونه کتو MCT به طور کامل غلظت روکسادوستات در خون او را محاسبه نمی کند، هیئت Cas به این نتیجه رسید که نقض قوانین ضد دوپینگ هالپ علیرغم عدم توجه کافی به کتو MCT خود در نظر گرفته نشده است. مکمل. عمدی بوده و تقصیر یا سهل انگاری در کار نبوده است.

در طول محاکمه در مورد اتهام ABP، هیئت Cas، برخلاف دادگاه اول، نتایج نمونه خونی را که هالپ در 9 سپتامبر 2022 برای یک عمل جراحی نامربوط در آن تاریخ داده بود، پذیرفت. آنها همچنین خاطرنشان کردند که هالپ علناً اعلام کرده است که پس از این عمل جراحی قصد ندارد تا پایان سال 2022 رقابت کند. هیئت Cas استدلال کرد که این “بر اعتبار سناریوهای دوپینگی که دادگاه مستقل ITF به آنها تکیه کرده بود، تأثیر می گذارد”.

هیئت CAS اتهام ABP را رد کرد و به این نتیجه رسید که آنها راضی نیستند که نقض قوانین ضد دوپینگ در رابطه با بی نظمی در پارامترهای خون هالپ رخ داده است. هالپ در بیانیه‌ای گفت: «ایمان من به این روند با اتهامات رسواکننده‌ای که علیه من مطرح شده و منابع به ظاهر نامحدودی که علیه من وارد شده است مورد آزمایش قرار گرفته است. “من نمی توانم صبر کنم تا به تور برگردم.”

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

کارن مورهاوس، مدیر اجرایی آژانس بین المللی یکپارچگی تنیس، گفت: «یک عنصر مهم در فرآیند ضد دوپینگ، توانایی بازیکن برای درخواست تجدیدنظر است و ITIA هم به حق بازیکن برای انجام این کار و هم به نتیجه احترام می گذارد. ما منتظر تصمیم منطقی کامل هستیم و در زمان مناسب آن را با جزئیات بررسی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *