فوتبال
شهر گواردیولا ارواح بازی های گذشته را برای شکست دادن لوتون سرسخت دفن می کند |  شهر منچستر

شهر گواردیولا ارواح بازی های گذشته را برای شکست دادن لوتون سرسخت دفن می کند | شهر منچستر

سی.عروج همیشه مستلزم زمینه است. تقریباً 41 سال بعد، بازی منچسترسیتی در لوتون تاون با شکست 3-1 به پایان رسید که بخش عمده ای از فصل را خلاصه می کرد. لوتون در دسته اول قدیمی جان سالم به در برد، اما سیتی نه.

هیچ بازدیدی از جاده Kenilworth بدون نگاهی اجمالی به گذشته کامل نمی شود. این مکان ضعیف بسیار در برابر افراط و تله های فوتبال مدرن غیرقابل نفوذ است. سیتی تا سال 1985 در لیگ دو باقی ماند. تغییرات و چرخش‌های بعدی آن‌ها به عنوان یک باشگاه در مقایسه با صعود لوتون از فراموشی به اوج چیزی نیست، اما سیتی زمانی می‌دانست که خراش دادن برای ارتباط چیست. با گذشت دهه ها، دستور کارها تغییر کرد.

حضور در آن بعد از ظهر دسامبر سال 1982 به طرز قابل ملاحظه ای شبیه به سال 2023 بود. 11013 در مقابل 11047. سیتی تحت فشار قرار گرفت و روند بدون برد آنها در لیگ به چهار مسابقه افزایش یافت. این طولانی ترین دوره تحت هدایت پپ گواردیولا بود. این به یک مسابقه قهرمانی هیجان انگیز که گواردیولا می توانست بدون آن کار کند، اعتماد به نفس داد. او مردی است که صحبت‌های تیمی 45 ثانیه‌ای او پس از اینکه سیتی در روز مسابقه به بدفوردشایر سفر کرد، نمونه‌ای بود. گواردیولا در تمام دوران مربیگری خود هرگز بدون پیروزی سپری نکرده است. هنوز هم همینطور است.

گواردیولا نسبت به مدت زمانی که سیتی ممکن است مجبور باشد بدون ارلینگ هالند طلسم را تحمل کند خوشبین بود. بار گلزنی که نروژی برای دیگران به دوش می کشد به این معنی است که هرگونه وقفه طولانی به وضوح احساس می شود. مدافعان مخالف با دیدن هالند می لرزند. او همچنین تقریباً همیشه بازی می کند. رویکرد لوتون از سمتی بود که آسیب‌پذیری سیتی را حس می‌کرد، تا حدی به دلیل عامل هالند و تا حدی به دلیل دویدن (نسبتا) مشکل‌دار بازدیدکنندگان. راب ادواردز، سرمربی لوتون گفت: “او یکی از بهترین مهاجمان جهان است، اینطور نیست.” بنابراین بدون او آنها احتمالاً تیم متفاوتی خواهند بود که چالش متفاوتی را ارائه می دهند. هیچ کس نباید برای پپ گریه کند. منابع موجود آن‌ها با آنچه که ادواردز و اکثر اعضای این لیگ می‌توانند به کار گیرند، بسیار کمتر است.

درست قبل از پایان نیمه، الیجا آدبایو به سمت جلو حرکت کرد و گواردیولا شروع به فریاد زدن کرد. مربی میهمان در راه رفتن به رختکن از داور چهارم کریگ پاوسون به شدت شکایت کرد. گواردیولا معتقد بود که به دلیل گلزنی لوتون در این فاصله باید بیش از دو دقیقه وقت تلف شده بازی می شد. انگار یک بحث پیش پا افتاده بود. با این حال، حتی برای کسی که همیشه هیجان‌انگیز است، رفتار گواردیولا گویا بود. او از ارواح مسابقات گذشته می ترسید.

برناردو سیلوا در لوتون گل تساوی برای منچسترسیتی را جشن گرفت.
عکس: Shaun Brooks/Action Plus/Shutterstock

جدای از بابافی و بافندگی فیل فودن، سیتی به آن دوره افتتاحیه اعتقاد نداشت. شوت تاثیرگذار توماس کامینسکی در 90 ثانیه به اندازه سیتی تهدیدکننده بود. الگوهای زیبا با یک اشتباه در دفاع تضعیف شدند. مهاجم آدبایو که از والسال خریداری شد، بار دیگر با ارسال آندروس تاونسند، هواداران لوتون را به سرزمین رویایی فرستاد. پس از پایان دوره او، وظیفه گواردیولا این بود که اطمینان حاصل کند که ناامیدی در بازی تیمش رخنه نمی کند.

ضربه فوق العاده برناردو سیلوا سیتی را دوباره به جریان انداخت. جک گریلیش که اغلب به فریب دادن افتخار می کرد، بازگشت سیتی را تکمیل کرد. نتیجه خیلی مهمتر از عملکرد بود. این سه دقیقه در کنار بازی‌های مثبت آینده، می‌تواند جان ارزشمندی را به دفاع از عنوان سیتی تزریق کند.

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

بحران؟ گریلیش شانه بالا انداخت: «چه بحرانی. او گفت: ما بهترین مربی جهان را داریم. ما با تیم های خیلی خوبی بازی کردیم. یک باخت، سه مساوی کردیم. اینجا پایان دنیا نیست، مردم گاهی دوست دارند طوری رفتار کنند که هست.” گریلیش فکر می‌کند که حق دارد به هذل‌گویی اشاره کند.اما مشکل سیتی، حرکتی است که لیورپول، به‌ویژه آرسنال، تا زمانی که مقابل استون ویلا و تیم نخبه‌ی اونای امری شکست خورد، ادامه داد. ظرفیت سیتی برای تولید دوهای خیره‌کننده به خوبی بیان شده است. آنچه را که نمی‌توانند انجام دهند را کنترل کنند. قدرت مخالف قهرمانی است.

به طرز عجیبی هواداران لوتون بین گل گریلیش و اعلام اضافه شدن شش دقیقه سکوت کردند. جو تند و تیز در Kenilworth Road می تواند یک مزیت بزرگ برای ادواردز و تیمش باشد، اما آنها نیاز به حمایت بی قید و شرط دارند. نیکی می داند که لیاقتش را دارند. در پایان بازی، ادواردز اعلام کرد که بازیکنانش “آسیب دیده اند”. آنها باید این احساس را کانالیزه کنند. درگیری های آتی با بورنموث و شفیلد یونایتد بیشتر برای بقای لیگ برتر مهم است.

راهنمای سریع

چگونه می توانم برای هشدارهای اخبار ورزشی ثبت نام کنم؟

نمایش دادن

  • برنامه Guardian را از فروشگاه برنامه iOS در iPhone یا فروشگاه Google Play در Android با جستجوی “The Guardian” دانلود کنید.
  • اگر قبلاً برنامه Guardian را دارید، مطمئن شوید که از آخرین نسخه استفاده می کنید.
  • در برنامه Guardian، روی دکمه Menu در پایین سمت راست ضربه بزنید، سپس به تنظیمات (نماد چرخ دنده) و سپس Notifications بروید.
  • اعلان‌های ورزشی را روشن کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

چند کرنر امید به نجات را فراهم کرد، اما سیتی موفق شد لوتون را از خود دور نگه دارد. جمعیت کوچک خارج از خانه در جایگاه بلوط به گونه ای جشن گرفتند که فاصله خارج از زمین بین باشگاه ها را رد کرد. گواردیولا در حال گفتگوی عمیق با گریلیش بود. پیام؟ برنده شدن چقدر مهم است؟

آسا هارتفورد با یک گل به خودی دیرهنگام در سال 1982 رسوایی سیتی را تکمیل کرد. این فرصتی برای سرخ پوستان نبود. سیتی ممکن است به این موضوع به عنوان یک روز کاری حیاتی نگاه کند. آنها مدت زیادی در شکار می مانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *