صعود استراتوسفری کانر بردلی در فینال ومبلی شتاب می گیرد | لیورپول

سی.اونور بردلی در دوران حرفه ای خود در لیورپول چهار بازی در لیگ برتر انجام داده است، اما حریف روز یکشنبه فینال جام کارابائو، چلسی، از قبل می داند که دفاع راست بازی را تغییر خواهد داد. در بازی لیگ ماه گذشته، ملی پوش ایرلند شمالی دو گل به ثمر رساند و یک گل دیگر به ثمر رساند تا اولین بازی خود را با یک پیروزی خیره کننده رقم بزند.

بن چیلول، شماره مقابل او در آن شب، 45 دقیقه از شب را هولناک سپری کرد و به سرعت متوجه شد که بردلی با وجود بی تجربگی، استعدادی بی باک است. هر زمان که لیورپول جلو می رفت، به نظر می رسید که این بازیکن 20 ساله بیشتر بال ها را در اختیار دارد و از استفاده از آن به نفع خود ترسی نداشت و برای خلق موقعیت هایی با توپ در پایش جلو می رفت.

برای بسیاری، حضور یک مدافع راست جوان در آکادمی لیورپول باید راهی ناامیدکننده برای تعقیب رویاها به نظر برسد. بردلی مسیر خود را برای رسیدن به تیم اول نه لزوما مسدود، بلکه یک مانع بزرگ در قالب ترنت الکساندر-آرنولد خواهد یافت. آنهایی که استعداد یا اعتماد به نفس کمتری داشتند، شاید چالش رقابت با تیم ملی انگلیس را نپذیرفتند، اما بردلی به این موفقیت دست یافت. فرم او می تواند حرکت دائمی الکساندر-آرنولد به خط هافبک را تسریع کند، یک چشم انداز هیجان انگیز برای لیورپول.

اندی رابرتسون می گوید: «کانر نشان داده است که می تواند این کار را در بالاترین سطح انجام دهد. هیاهوی زیادی در اطراف او وجود دارد، اما اکنون به نظر می رسد که او می تواند هر هفته این کار را انجام دهد. قبل از هر مسابقه ای که او بازی می کند و در حین تمرین این را به او می گویم. بچه جدید بودن در بلوک و مواردی از این دست خیلی خوب است، اما با آن انتظار می رود. او شرایط را به طرز باورنکردنی خوب اداره کرد.»

دو سال و نیم از پیروزی لیورپول در جام اتحادیه مقابل نوریچ می گذرد، اما بردلی از آن زمان به خوبی استفاده کرد تا به بخشی جدایی ناپذیر از تیم تبدیل شود. او یک فصل تاثیرگذار را به صورت قرضی در لیگ یک بولتون پشت سر گذاشت و به آنها کمک کرد تا به پلی آف برسند و در حضور 80000 نفر جام EFL را به دست آورند، که او را با ومبلی غریبه نکرد. او با دریافت جایزه بهترین فوتبالیست سال و معادل هوادار در مراسم اهدای جوایز باشگاه، محبت همکاران و هواداران خود را به دست آورد.

یورگن کلوپ پس از اولین بازی نیمه نهایی جام کارابائو لیورپول مقابل فولام، کانر بردلی را در آغوش می گیرد. عکس: پیتر برن / پی

به لطف فرم چشمگیر بردلی در دسته سوم، باشگاه های زیادی حاضر به ارائه تمرینات بیشتر به او بودند، اما کلوپ می خواست او را در تیم نگه دارد. ایمان او پاداش گرفت زیرا بردلی نشان داد که برای پیشرفت در پیش فصل آماده است، اما مصدومیت باعث شد که او تا پایان نوامبر در دسترس نباشد. چند بازی جام برای متقاعد کردن کلوپ که بردلی برای لیگ برتر آماده است، کافی بود. او ماه گذشته اولین بازی خود را مقابل بورنموث انجام داد و به گذشته نگاه نکرده است. رابرتسون می‌گوید: «او مردی سخت‌کوش، پسر خوبی است، به حرف‌های بچه‌های دیگر گوش می‌دهد و کارها را انجام می‌دهد. او یک بازیکن جوان عالی است، او همیشه در باشگاه سخت کار می کند و در زمین تمرین نیز سخت کار می کند. من معتقدم که او حرفه ای باورنکردنی خواهد داشت، اما در تجربه من همه چیز در مورد ثبات است.”

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

ذکر برادلی کافی بود تا لبخندی بر لبان کلوپ بیاورد زیرا او در نهایت اجازه دارد در تیمی که برای کسب چهار جام به چالش می‌کشد برتری یابد. اغلب اولین چیزی که قبل از صحبت در مورد استعداد خارق العاده بازیکن مورد بحث قرار می گیرد، نگرش او است که میل او را برای پیشرفت شخصی تحریک می کند. از آنجایی که بردلی در سمت راست خط دفاعی قرار داشت، بازیکن زمین لیورپول مجبور شد کمی بیشتر تلاش کند تا چمن روی بال ها سبز بماند، زیرا مدافع کناری مدام بالا و پایین می رود.

ملی پوش ایرلند شمالی که اهل کسلدرگ است، بخشی از خانواده ای نزدیک است. آنها فصل گذشته در بازی های بولتون حضور داشتند و به ومبلی سفر کردند تا او را در جام EFL بالا ببینند. متأسفانه، در دوران موفقیتش در لیورپول، پدر بردلی در ابتدای ماه درگذشت. در حالی که او غمگین بود، به او مرخصی داده شد، و این به افتخار اوست که توانست تمرکز خود را در طول دوره ای فوق العاده دشوار از زندگی یک مرد جوان حفظ کند.

مصدومیت همکارانش باعث شد تا بردلی در تیم اصلی فرصت پیدا کند، اما او اطمینان داد که لیورپول بازیکنان کلیدی خود را از دست نمی دهد و به آنها کمک کرد تا در 9 بازی اخیر خود 8 برد و یک تساوی کسب کنند. رابرتسون می گوید: “بعد از تمام اتفاقاتی که در چند هفته گذشته رخ داد، او ناگهان به یکی از با تجربه ترین بازیکنان تیم تبدیل شد. به همین سرعت او می تواند تغییر کند.”

با توجه به اینکه کلوپ اعلام کرده است که جدایی قریب‌الوقوع او به دلیل کمبود انرژی است، بردلی وقتی فرصتی به او داده می‌شود لبخند و اشتیاق به فوتبال آلمانی را تقویت می‌کند. این سرمربی تنها کسی نیست که به دلیل مشکلات مصدومیت و برنامه شلوغ لیورپول نیاز به احیای مجدد دارد. طبیعت بی امان برادلی برای همکاران ارشدش برجسته خواهد بود. شاید تصادفی باشد، اما لیورپول در هر بازی لیگ برتر که در آن بازی کرده است، چهار گل به ثمر رسانده است.

11 ماه از آخرین بازی بردلی در ومبلی می گذرد و چیزهای زیادی برای این مدافع تغییر کرده است اما او همان مدافع کناری نترس باقی می ماند و تحت تأثیر این وضعیت قرار نخواهد گرفت. قبلا اینجا بوده ام و دوباره برمی گردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *