تنیس
فقط تنیس نیست: چگونه مسابقات اوپن استرالیا به “بزرگترین” رویداد تابستان تبدیل شد  ملبورن

فقط تنیس نیست: چگونه مسابقات اوپن استرالیا به “بزرگترین” رویداد تابستان تبدیل شد ملبورن

لویی ویتون امسال برای اولین بار میزبان مسابقات آزاد استرالیا است.سینه جام رسمی” شریک.

این خانه مد فرانسوی به جدیدترین برندی تبدیل شده است که گرند اسلم را پذیرفته است، رویدادی که توسط بسیاری از شرکت‌ها و تأثیرگذاران مهم‌ترین رویداد ورزشی ملبورن است.

الیوت گارنات، استایلیست مشهور و تأثیرگذار، که به عنوان سفیر رالف لورن در این رویداد شرکت خواهد کرد، گفت: “تابستان واقعاً اینجاست و هیچ زمانی از سال در ملبورن بهتر از تابستان نیست.”

یکی از اعضای گروه اجتماعی ملبورن، گارنات تقویم شلوغ و پر از مهمانی ها و رویدادها دارد. این شامل کارناوال مسابقه ای بهاری برای جام ملبورن می شود که او به عنوان سفیر برند در آن شرکت کرد، اما او به راحتی اعتراف می کند که مورد علاقه گرند اسلم است.

او می گوید: «از نظر انرژی که این رویداد ایجاد می کند، غیرقابل مقایسه است.

سرنوشت این رویداد کاملاً در تضاد با یکی از دیگر رویدادهای مهم ورزشی شهر، کارناوال جام ملبورن است که محبوبیت آن کاهش یافته است.

در سال 2023، 244208 نفر در چهار مسابقه شرکت کردند. سال های گذشته.

مسابقات آزاد استرالیا سال گذشته میزبان صدها هزار هوادار در ملبورن پارک بود. عکس: کیم لندی/گتی ایماژ

در عین حال اوپن استرالیا رکورد حضور را شکست سال گذشته، 839192 هوادار طی دو هفته از دروازه‌های ملبورن پارک عبور کردند، در حالی که میلیون‌ها نفر دیگر از خانه و از سایت‌هایی در میدان فدراسیون، بیرارانگ مار و جاهای دیگر تماشا کردند.

جذابیت انبوه مسابقات آزاد استرالیا منجر به ثبت نام بسیاری از برندهای جدید به عنوان حامی مالی در سال 2024 شده است، از جمله لویی ویتون و نیوبالنس. دیگران، از جمله باشگاه کانادایی، 10 سال “مشارکت” (بازاریابی به معنای حمایت مالی) را با این رویداد جشن می گیرند.

مردی صندوق عقب لویی ویتون خود را که حاوی یک جایزه است باز می کند
لویی ویتون شریک “پروفی رسمی” اوپن استرالیا است و یکی از بسیاری از برندهایی است که گرند اسلم را پذیرفته است.

مدرس بازاریابی RMIT Dr. آماندا اسپری گفت که بسیاری از برندهای بزرگ به دلیل نگرانی های مربوط به ظلم به حیوانات و ارتباط منفی با الکل و قمار، بی سر و صدا از جام ملبورن دور می شوند.

اما او می گوید که مسابقات اوپن استرالیا که مدت هاست توجه برندهای بزرگ بین المللی را به خود جلب کرده است، همان “چمدان” را ندارد.

او می گوید: «این یک رویداد ورزشی نخبه است، مترادف با ملبورن است، با میراث و سنت، تابستان و سرگرمی ارتباط دارد.

هزینه اسپانسرها به شدت محافظت می شود، اما اسپری می گوید که میانگین قیمت یک معامله سالانه حدود 3 میلیون دلار خواهد بود. این بیشتر برای شرکای سطح بالاتری مانند امارات (ایرلاین رسمی)، چینی اسپیریت لوژو لائوجیائو (شریک رسمی بایجیو)، رولکس (زمان نگهدار رسمی) و رالف لورن (سرپرست رسمی چهارم) مناسب است.

بر اساس گزارش‌ها، شرکت خودروسازی کیا به‌عنوان تنها اسپانسر اصلی نمایشگاه حدود 20 میلیون دلار پرداخت کرده است. دیگران هزینه کمتری می پردازند اما تعداد زیادی محصولات رایگان دریافت می کنند. این شامل Bondi Sands می شود که روز سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد 600000 نمونه از ضد آفتاب جدید خود را در دو هفته اول توزیع کند.

Piper-Heidsieck اولین خانه شامپاین بود که شش سال پیش با مسابقات آزاد استرالیا شریک شد. بنوا کولارد، مدیر اجرایی این شرکت، می‌گوید که تنیس استرالیا در آن زمان تلاش آگاهانه‌ای برای گسترش این رویداد فراتر از طرفداران تنیس هاردکور انجام داد.

کولارد می‌گوید: «با قرار گرفتن در مرکز شهر، این فرصتی بود که جمعیت بعد از کار جمع شوند و در حین تماشای تنیس نوشیدنی بنوشند. “این چیز جدیدی بود.”

تماشاگران در فینال انفرادی مردان 2023 بین استفانوس سیتسیپاس یونانی و نواک جوکوویچ از صربستان در ملبورن پارک تشویق کردند.
تماشاگران در فینال انفرادی مردان سال 2023 بین استفانوس سیتسیپاس از یونان و نواک جوکوویچ از صربستان در ملبورن پارک تشویق می کنند. عکس: گراهام دنهولم/گتی ایماژ

کولارد می گوید که مسابقات اوپن استرالیا به دلیل ارائه سرگرمی و مهمان نوازی به “بزرگترین” رویداد در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل شده است، اما “موقعیت برتر” خود را حفظ کرده است.

او با اشاره به شامپاین بار و همچنین رویدادهای فقط دعوتنامه که این برند انجام خواهد داد، گفت: “این چیزی است که آن را به وضوح بالاتر از بسیاری از رویدادهای دیگری که ممکن است در استرالیا رخ دهد متمایز می کند … منحصر به فرد است اما همچنان در دسترس است.” میزبان، که برای هر کسی که دارای پاس زمینی باشد باز خواهد بود.

از دانشگاه Swinburne، که تحقیقات آن بر دسترسی و برابری در مشارکت ورزشی متمرکز است. کیسی سیمونز می‌گوید که محبوبیت مسابقات آزاد استرالیا در دهه گذشته به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است، که عمدتاً به لطف تلاش‌های برگزارکنندگان برای شرکت دادن «هرچه بیشتر افراد ممکن» است.

او می‌گوید: «این راه‌اندازی نقاط دسترسی و دلایل مختلفی برای حضور در آنجا ارائه می‌دهد، که به رفع بسیاری از موانعی که زنان و افراد مختلف جنسیتی، به‌ویژه هنگام حضور در رویدادهای ورزشی دارند، کمک می‌کند.

مردم می‌توانند بیرون در باغ‌ها بنشینند و با دوستانشان یک Aperol Spritz بخورند… به یک فروشگاه بروند، غذا بخورند یا یکی از گروه‌هایی را که در آن اجرا می‌کنند ببینند و شاید تنیس بازی کنند.

این ممکن است یک پله برای تبدیل شدن به یک طرفدار تنیس باشد، اما شما را مجبور نمی کند.

Garnaut اذعان می کند که مسابقات آزاد استرالیا از نظر محبوبیت “منفجر” شده است و بسیاری از مردم اکنون برای این رویداد لباس می پوشند.

او گفت: “شما می توانید از تجملات بسیار شیک و راحت لذت ببرید.” یک چوگان زیبا با لباس های چینی زیبا برای مردان، دامن های کلاسیک، ژاکت های روی شانه و مری جین برای زنان در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *