“لحظه مهمی برای تنیس”: ATP با PIF عربستان سعودی همکاری می کند | عربستان و ورزش

نفوذ عربستان سعودی در تنیس مردان پس از توافق تور ATP برای “مشارکت استراتژیک چند ساله” با صندوق سرمایه گذاری عمومی پادشاهی بیشتر شده است.

در نتیجه این توافق، رتبه بندی ATP و جایزه شماره 1 پایان سال جهان به نام PIF خواهد بود. PIF همچنین در رویدادهای مهم ATP 1000 در ایندین ولز، میامی، مادرید و پکن، و همچنین فینال ATP پایان فصل در تورین، نام تجاری در میدان ایجاد خواهد کرد.

اما در حالی که این قرارداد صدای عربستان را در تنیس حرفه ای گسترش می دهد، چالشی مستقیم برای نظم موجود نیست. این کتاب بازی LIV Golf دوباره بارگذاری شده نیست، بلکه نشانه آن است که PIF می‌خواهد با نهادهای حاکم فعلی ورزش کار کند. همچنین هنوز مسابقات 1000 نفری ندارد. این چیزی است که او به وضوح گفته است که می خواهد آن را تنظیم کند.

در یک بیانیه مطبوعاتی، ATP مدعی شد که قرارداد جدید که ارزش آن 7 رقم پایین است، همچنین “آینده بلند مدت تنیس” را بهبود خواهد بخشید.

ماسیمو کالولی، مدیر اجرایی ATP گفت: «همکاری استراتژیک ما با PIF دوره مهمی برای تنیس است. این یک تعهد مشترک برای پیشبرد آینده ورزش است. “با تعهد PIF به نسل بعدی – پرورش نوآوری و ایجاد فرصت برای همه – صحنه برای یک دوره تحول جدید پیشرفت آماده می شود.”

نواک جوکوویچ و رافائل نادال در یک تورنمنت نمایشگاهی جدید در ماه اکتبر در عربستان سعودی به عنوان بخشی از این قرارداد بازی خواهند کرد. عکس: گونزالو فوئنتس/رویترز

ATP همچنین فاش کرد که PIF به برنامه استراتژیک OneVision کمک خواهد کرد، که آن را در مرکز سیاست های ورزشی قرار می دهد.

عربستان سعودی در چند سال اخیر با سرمایه گذاری هنگفت در ورزش های مختلف مانند فوتبال، فرمول 1، بوکس و گلف، تلاش کرده است تا کشور را به مکانی جذاب تر برای زندگی تبدیل کند و سبد اقتصادی خود را از نفت دور کند. برنامه های چشم انداز 2030

از معرفی خبرنامه گذشته بگذرید

اما منتقدان او را متهم کردند که از PIF برای “برداشتن” سابقه حقوق بشر خود استفاده می کند. در حالی که تعدادی از ستاره‌های مشهور پیش از این در نمایشگاه‌های پرسود در این کشور شرکت کرده‌اند، رویداد جدیدی به نام “6 کینگ اسلم” با حضور نواک جوکوویچ، رافائل نادال، کارلوس آلکاراز، جانیک سینر، دانیل مدودف و هولگر رون برگزار می‌شود. . اکتبر.

در همین حال، بحث در مورد پتانسیل عربستان سعودی برای میزبانی فینال WTA زنان ادامه دارد. مخالفت بزرگان تنیس کریس اورت و مارتینا ناوراتیلووا با چنین اقدامی منجر به انتقاد شدید سفیر عربستان سعودی در آمریکا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *